Czy powinienem odłączyć przewód zasilający mojego MacBooka Pro, gdy akumulator jest w pełni naładowany?


114

Mój przyjaciel powiedział mi, że muszę odłączyć przewód zasilający, gdy akumulator jest w pełni naładowany. W przeciwnym razie skrócę żywotność baterii.

Inne osoby twierdzą, że należy go opróżniać raz w miesiącu lub wskazać, że w przypadku długotrwałego przechowywania należy go naładować do 50%, a następnie okresowo (od 3 do 6 miesięcy) przywrócić do 50% i przechowywać ponownie.

Mam zamiar korzystać z laptopa w domu przez 90% czasu. Planuję więc cały czas podłączać przewód zasilający.

Wolę po prostu podłączyć MacBooka Pro i pozwolić mu długo się ładować, a czasami zabierać go z ładowarki, kiedy nie ma mnie w domu ani na biurku.

Czy te konkretne zalecenia są warte niedogodności?

Odpowiedzi:


89

Nie musisz odłączać baterii komputera MacBook Pro. Bateria przestanie się ładować, gdy będzie pełna. Nowoczesne baterie Apple są znacznie inteligentniejsze niż poprzednie konstrukcje.

Aby jak najlepiej wykorzystać baterię MacBooka Pro, postępuj zgodnie ze wskazówkami Apple dotyczącymi baterii notebooka : odłącz i używaj baterii do wyczerpania mniej więcej raz w miesiącu, a następnie naładuj ponownie do pełna.

Podczas odpowiadania rada Apple brzmiała:

Dla prawidłowej konserwacji baterii litowej ważne jest, aby elektrony w niej poruszały się od czasu do czasu. Apple nie zaleca pozostawiania urządzenia przenośnego podłączonego przez cały czas. Idealnym rozwiązaniem byłaby osoba dojeżdżająca do pracy, która używa swojego pociągu w pociągu, a następnie podłącza go do biura, aby naładować. Utrzymuje to przepływ soków z baterii.

Jeśli potrzebujesz pomocy zgodnie z zaleceniami Apple, skorzystaj z Guardian baterii ; jest bezpłatny i przypomni Ci, kiedy wyczerpać baterię.

Battery Guardian pomaga śledzić, kiedy bateria wymaga wyczerpania


5
Twoja odpowiedź wydaje się być sprzeczna z tym, co znajduje się na stronie z bateriami do notebooków Apple, z którą masz link: „W celu prawidłowej konserwacji baterii litowej ważne jest, aby od czasu do czasu poruszać się w niej elektronami. Apple nie zaleca pozostawiania przenośnego podłączonego do zasilania czas. ”Czy sugerujesz, że materiał jest nieaktualny?
codinguser

13
Jeśli przeczytasz następne zdanie: „Idealnym rozwiązaniem byłaby osoba dojeżdżająca do pracy, która używa swojego pociągu w pociągu, a następnie podłącza go do biura w celu naładowania”, słowa kluczowe to „cały czas”. Nie traktuj tego jak komputera stacjonarnego. Od czasu do czasu korzystaj z niego po odłączeniu zasilania. To nie to samo, odłączanie go za każdym razem, gdy bateria jest pełna.
Anm

2
Jeśli zawsze będziesz mieć doładowaną baterię, będzie ona prawie tak samo kiepska jak długotrwałe przechowywanie, gdy będzie pełna. To zmniejsza wydajność między 6 a 35% rocznie w oparciu o temperaturę (te liczby dotyczą 0 ° C do 40 ° C). Cykle rozładowania również zużywają baterię - więc jest to bezpieczne w krótkim okresie, ale nie idealne w perspektywie długoterminowej. Można je wymienić, więc jeśli wolisz mieć krótszą żywotność, zawsze doładowując - możesz zapłacić wcześniej za wymianę.
bmike

Na stronie głównej Battery Guardian, u dołu, napisano: „Unikaj pozostawiania laptopa zawsze podłączonego do źródła zasilania. Skróci to żywotność baterii”. To mylący przypis.
nute

8
Niektórzy właściciele MacBooków nigdy nie odłączają komputera od źródła zasilania. Używają MacBooka tak, jakby to był komputer stacjonarny - zawsze podłączony do zasilania sieciowego i nigdy nie korzystający z przenośnego urządzenia. W momencie udzielania odpowiedzi rada Apple sugerowała, że ​​odłączasz i wyczerpujesz laptopa co najmniej raz w miesiącu . Oznacza to, że nie pozostawiaj laptopa podłączonego do źródła zasilania na stałe .
Graham Miln

55

Nie. Charakter chemii baterii litowej nie wymaga okresowego cyklu w celu utrzymania pojemności.

Co więcej, cykliczne cyklowanie opisane w wyżej wymienionych dokumentach Apple (@ Post IM-JM) nie ma wpływu na chemię baterii . Służy to jedynie temu, aby miernik pojemności akumulatora dokładnie śledził pojemność akumulatora .


Okresowe rozładowywanie akumulatora służy jedynie do umożliwienia systemom pomiaru akumulatora dokładnego oszacowania pozostałej pojemności akumulatora. To jest nie potrzebne do utrzymania samego akumulatora, a właściwie traci cykl baterii.

Zasadniczo, jeśli nie rozładujesz baterii przez długi czas, przy następnym odłączeniu laptopa od prądu zmiennego szacowana pozostała wartość będzie niepoprawna. Rzeczywista pojemność akumulatora i czas działania pozostaną jednak bez zmian.

Stwierdzenie „W celu prawidłowej konserwacji baterii litowej ważne jest, aby od czasu do czasu poruszać się w niej elektrony”. ze strony Apple jest w rzeczywistości niepoprawny w najgorszym przypadku chemii baterii litowej, aw najlepszym przypadku nadmiernego uproszczenia.


Co więcej, systemy pomiaru i ładowania akumulatora są osobne, więc niedokładności w systemie pomiaru akumulatora nie spowodują błędów w ładowaniu akumulatora (zanim poprosisz). Ogniwa litowe są w rzeczywistości dość proste do ładowania.

Ref:
http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium-ion_battery
http://batteryuniversity.com/learn/article/lithium_based_batteries
http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries


1
Wow - doszedłem do wniosku, że konsekwencje długotrwałego przechowywania pełnej baterii będą takie same, jak zawsze po naładowaniu i doładowaniu (i ryzykuję 20% trwałej utraty pojemności rocznie). Nowe akumulatory unibody wytrzymują o wiele więcej cykli, mniej martwię się o cykle robocze - być może stare dane z prostszymi kontrolerami akumulatorów są mniej przydatne?
bmike

Uzyskujesz 20% (lub podobną) utratę pojemności bez względu na to, co robisz , ponieważ jest to funkcja chemicznego rozpadu baterii. Utrata pojemności nieznacznie wzrośnie, jeśli akumulator będzie cały czas ładowany (większość producentów faktycznie zaleca długotrwałe przechowywanie na poziomie ~ 40% naładowania). Jednak w obu przypadkach używanie akumulatora jest gorsze niż utrzymywanie go w stanie naładowanym.
Fałszywe imię

3
Dzięki - widziałem tabelę 3 z batteryuniversity.com/learn/article/... i byłem zaskoczony, że cytują tylko 4% rocznej straty, jeśli bateria jest naładowana w 40% zamiast 20% rocznej straty 100% w temperaturze 25 ° C. Ma sens, dlaczego akumulatory serwisowe mają zwykle 50% lub mniej.
bmike

7

Trzymam mojego MacBooka Pro podłączonego przez cały czas bez żadnych negatywnych skutków. A jeśli chcesz używać laptopa Mac w trybie clam-shell (tj. Zamknięta pokrywa, podłączona do zewnętrznego monitora), to i tak będziesz musiał podłączyć zasilacz.

Mimo to ja (i Apple) zalecam odłączać go co miesiąc i używać nieco baterii, aby przypomnieć, że to bateria;) Utrzymuje ją w zdrowiu.


4

Ze strony baterii notebooków Apple (moje podkreślenie):

Dla prawidłowej konserwacji baterii litowej ważne jest, aby elektrony w niej poruszały się od czasu do czasu. Apple nie zaleca pozostawiania urządzenia przenośnego podłączonego przez cały czas. Idealnym rozwiązaniem byłaby osoba dojeżdżająca do pracy, która używa swojego pociągu w pociągu, a następnie podłącza go do biura, aby naładować. Utrzymuje to przepływ soków z baterii.2

Używam Watts, który informuje mnie o obecnym stanie mojej baterii (pod względem całkowitej pojemności) i ma regularny proces kalibracji, aby poprawić jej żywotność. Kosztuje 6,95 USD.


2

Nie martw się o to i po prostu użyj MacBooka Pro za to, za co je kupiłeś.

Dlaczego?

Fizyka. Bez względu na to, co robisz, nie możesz zmienić praw fizyki, a baterie litowe zależą od wieku i liczby cykli ładowania. Całkowite rozładowanie i naładowanie to jeden cykl. Wyładowanie 20% 5 razy w ciągu jednego cyklu, 5% rozładowania w 20 przypadkach to także jeden cykl.

To, czy ten cykl zajmie pół dnia, cały dzień czy tydzień, wszystko zależy od tego, jak go wykorzystasz; ale zgaduję, że nie kupiłeś MBP, żeby siedzieć na półce przez cały dzień i nic nie robić.

Nawet jeśli nadal masz podłączony MBP, zmniejszasz dzienną liczbę cykli; jednak tego nie eliminujesz. Ale większe pytanie brzmi: czy kupiłeś MBP, żeby siedzieć cały dzień przy biurku? Jeśli tak, powinieneś kupić iMaca - nie ma baterii, więc całkowicie wyeliminujesz ten problem.

To powiedziawszy, są rzeczy, których można uniknąć , które skracają żywotność baterii, a do tych należą:

  • Ekstremalne temperatury - wysokie temperatury i ujemne temperatury mogą przedwcześnie zabić akumulator.
  • Krople i stres fizyczny mogą uszkodzić akumulator, skracając jego żywotność

  • Niewłaściwa ładowarka może uszkodzić akumulator. Zawsze używaj ORYGINALNEGO zasilacza, a nie jakiejś ładowarki ze zniżką, którą znajdziesz na eBayu.

Kiedy umierają, zawsze najlepiej jest uzyskać dobrej jakości akumulator zamienny od renomowanego producenta. MBP z 2006 r. Wykorzystuje zewnętrzną baterię, więc dość łatwo jest znaleźć zamienniki - a niektóre nawet oferują hojne gwarancje.

Akumulatory Retina MBP 2013 (i nowsze) 2013 wymagają zdjęcia tylnej pokrywy, ale w rzeczywistości są dość łatwe do wymiany, nawet jeśli mogą być przyklejone do górnej pokrywy. Na rynku wtórnym można znaleźć wiele dobrych zamienników, a także hojne gwarancje.

Kiedy do tego dojdziecie, ceny baterii nie są tak odrażające.

Najważniejsze jest to, że baterie mają żywotność, która zależy od wieku i sposobu użytkowania i nie możesz nic zrobić, nie używając MacBooka, aby to zmienić. Ale ... ten rodzaj pokonuje cel posiadania MacBooka w pierwszej kolejności.


1

Dodam tutaj moje osobiste doświadczenia z moim MacBookiem Pro 2015 15 "(maksymalne opcje).

Zawsze trzymałem go na ładowarce, ponieważ zawsze używam go w stacji dokującej zarówno w domu, jak iw biurze. Zgodnie z informacjami o moim systemie mam tylko 198 cykli na akumulatorze (znowu oryginalna bateria od 2015 r.).

W zeszłym tygodniu moja skrzynia całkowicie się spuchła ... okazuje się, że wszystkie ogniwa litowe uległy awarii. Zaniosłem go do Apple'a, a oni w zasadzie powiedzieli, że jestem odpowiedzialny za awarię baterii i że muszę zapłacić za części i wymianę.

tl; dr: 2015 MBP ma mniej niż 200 cykli, ponieważ zawsze trzymałem go na kablu zasilającym, ale to na jedno jabłko uszkodziło baterie i jestem teraz odpowiedzialny za pokrycie wszystkich kosztów naprawy.


0

Uzyskaj wiarygodne informacje, czy bateria jest w pełni naładowana, czy nadal się ładuje, wykonując następujące czynności:

  • Przejdź do About Mac
  • Kliknij Raporty systemowe
  • Kliknij na Power. Przestrzegaj „Informacji o opłatach”

Dlaczego w ogóle przeszkadzasz?
atilkan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.