Monitor zewnętrzny przestał działać po aktualizacji 10.9.2


14

Używam wyświetlacza Dell U2713H od około roku z portem mini-display do wyświetlania kabla portu.

Jednak po zainstalowaniu aktualizacji 10.9.2 monitor przechodzi w tryb uśpienia po podłączeniu do MacBooka Pro (ponieważ nie wydaje mu się, że dostaje sygnał), nawet jeśli laptop uważa, że ​​jest poprawnie podłączony. (Po wyłączeniu monitora pasek menu itp. Powróci do ekranu MBP.)

Jedynym powiązanym domyślnym Mavericks, które zmieniłem, jest wyłączenie opcji „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie” w ramach kontroli misji, chociaż próbowałem ponownie włączyć tę funkcję i wylogować się / ponownie bezskutecznie.

Próbowałem też:

 • Zmusza system do używania dedykowanego procesora graficznego zamiast wbudowanego mikroukładu.
 • Zresetowanie NVRAM i SMC, z których żaden nie wydaje się mieć znaczenia.
 • Ponowna instalacja aktualizacji 10.9.2
 • Utworzenie nowego konta użytkownika, aby sprawdzić, czy wystąpił problem specyficzny dla użytkownika
 • Uruchamianie w trybie awaryjnym, aby upewnić się, że aplikacje innych firm nie wpływają na rzeczy
 • Wymuszanie ponownego wykrycia
 • Usuwanie pliku /Library/Preferences/com.apple.windowserver.plist (desperacja tutaj)
 • Tryb z klapką
 • Korzystanie z metody zastępowania EDID (zgodnie z: http://embdev.net/topic/284710 )

Po dokładniejszym przyjrzeniu się temu, Informacje o systemie stwierdzają, że monitor jest telewizorem i zastanawiam się, czy to może być związane z problemem.

zrzut ekranu z aplikacji Informacje o systemie

Mój komputer Mac to 15-calowy model MacBook Pro z połowy 2010 roku.


1
@middaparka Co się stanie, jeśli - przy podłączonym wyświetlaczu - zamkniesz pokrywę MacBooka, aby w efekcie był tylko jeden ekran?
Lasse

@Lasse Dziękuję za sugestię, ale próbowałem tego (zapomniałem umieścić ją na mojej liście prób). Niestety, nie ma różnicy, gdy działa w trybie klapki. :-(
John Parker

TELEWIZJA ? kabel lub satelita :), na nieśmiesznej stronie, dlaczego monitor działa w trybie TV (59 Hz to tryb TV)? sprawdź ustawienia monitora, przełącz ect ...
Ruskes

@Buscar just Właśnie dwukrotnie sprawdziłem - menu odświeżania jest wyszarzone w panelu sterowania wyświetlacza.
John Parker

Odpowiedzi:


5

Właśnie udało mi się obejść ten problem, wyłączając DisplayPort 1.2 w OSD Dell.

Aby to zrobić, może być konieczne obejście tego problemu, polegające na tym, aby monitor wyświetlił wybór wejścia, a następnie przytrzymał zielony haczyk przez ~ 8 sekund po wybraniu opcji (mini-) DisplayPort. Spowoduje to wyświetlenie nowego menu, które umożliwia włączenie / wyłączenie trybu DisplayPort 1.2. (Zielony haczyk, aby włączyć / czerwony, aby wyłączyć itp.)

Chociaż podejrzewam, że jest to tylko tymczasowa poprawka, oznacza to przynajmniej, że mogę używać monitora, dopóki Apple nie naprawi ich pozornie problematycznej wersji 10.9.2.

AKTUALIZACJA

Jako niewielka aktualizacja, mój raport o błędach został zamknięty jako duplikat, a ze względu na naturę „zamkniętego” systemu śledzenia błędów Apple nie mam możliwości oglądania drugiego biletu. Przynajmniej jest to znany problem, który prawdopodobnie zostanie rozwiązany w kolejnej wersji.


Świetne znalezisko na niezgodności trybu DP. Możesz nawet uzyskać wsparcie inżynieryjne, jeśli
zgłosiłeś

@bmike Jako programista złożyłem już raport o błędzie, który zaktualizowałem o swoje ustalenia - jeśli coś istotnego z tego wynika, zaktualizuję swoją odpowiedź.
John Parker

Doskonały. Byłoby świetnie.
bmike

Wszelkie dodatkowe porady na temat wyświetlania tego OSD? Nie mogę sprawić, żeby monitor go wyświetlił.
Horatio Alderaan

1
To też zadziałało dla mnie (z Samsung U28D590). Ustawiłem monitor na DP 1.1 i zaczął działać. OS X 10.10.5). Może to być również kabel DP, który mam, to tylko DP 1.1, nie ma innego sposobu, aby się upewnić, niż dostać nowy kabel.
Grynn

1

Jedynym obejściem tego problemu jest przywrócenie sterowników 10.9.1 NVIDIA.

Wymaga to wymiany

/System/Library/Extensions/GeForce*
/System/Library/Extensions/NVDA*

z ich odpowiednikami 10.9.1.


Widziałem, że niektórzy ludzie robią to samo ze sterownikami AMD w swoich systemach, więc sądzę, że jest to kolejna opcja, dopóki nie zostanie wydana poprawka.
John Parker,

Dobra sugestia, ale kopiowanie /System/Library/Extensions/AMD*z wersji 10.9.1 znajomego nie przywróciło mojego monitora Crossover, który używa Monoprice DisplayPort do podwójnego adaptera DVI. Mamy nadzieję, że Apple naprawi to wkrótce.
Dan Kohn

1

Rozwiązaniem było dla mnie powrót do sterowników AMD 10.9.1 na moim komputerze iMac, aby mój zewnętrzny monitor Crossover 27 "znów działał z moim Monoprice DisplayPort na podwójny adapter DVI. Wszystkie sterowniki są dostępne tutaj i użyłem Kext Wizard, aby je zainstalować .


1

Nie wiem, dlaczego komputer Mac rozpoznaje monitor Dell jako telewizor.

Próbowałeś tego wszystkiego, ale nie wszystkie, więc spróbuj:

1) Zresetuj system

Możesz zresetować parametry pamięci RAM i SMC komputera Mac.

2) Zresetuj rozdzielczość

Zacznij od zresetowania pamięci RAM parametrów komputera Mac. Jeśli ekran nie pojawia się, wcześniej był ustawiony na nieobsługiwaną rozdzielczość i nadal powoduje brak wideo:

 • Uruchom w trybie awaryjnym .
 • Z menu Apple () wybierz Preferencje systemowe.
 • Wybierz Wyświetlacze z menu Widok, aby otworzyć panel preferencji.
 • Wybierz dowolną rozdzielczość i częstotliwość odświeżania obsługiwaną przez wyświetlacz.
 • Zrestartuj swój komputer.

EDYCJA: Cóż, mieliśmy rację co do trybu TV. oto bardzo długa dyskusja i niektóre możliwe poprawki, ale nie mogę ich wypróbować, ponieważ (na szczęście) nie mam tego monitora.


Może cię to zaskoczyć, ale nie miało to znaczenia. Naprawdę uważam, że jest to problem 10.9.2, ponieważ istnieje kilka podobnych problemów na forum wsparcia Apple. (Niestety, sami Apple nie zawracają sobie głowy aktywnym korzystaniem z forum wsparcia, więc to jest pomocne.) Dla odniesienia, oto wątek, który tam zacząłem wczoraj: dyskusje.apple.com/thread/5939866?tstart=0
John Parker

1
zobacz moją aktualizację i zobacz, czy jest coś, co może ci pomóc, zajęło mi sporo czasu, aby ją znaleźć i przeczytać, ale wygląda na to, że może być dla ciebie rozwiązanie. Tak, 10.9 robi to, mając niewłaściwy profil i czytając go jako TV :(
Ruskes

Próbowałem już tego (był to element „Korzystanie z metody zastępowania EDID” na mojej liście), ale dziękuję za polowanie. Podejrzewam, że na razie będę trzymać się obejścia (zgodnie z własną odpowiedzią), ponieważ oznacza to, że mogę wrócić do pracy.
John Parker

0

Spróbuj odłączyć zewnętrzny monitor od źródła zasilania, uruchom ponownie komputer Mac, a kiedy wrócisz na pulpit, a komputer Mac zacznie ponownie mrugać, podłącz monitor z powrotem. Uciążliwe * robienie tego za każdym razem, ale działa dla mnie.

-Mavericks 10.9.2 -HP zewnętrzny monitor HP w2228h -Mini Displayport na kabel HDMI

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.