Co się dzieje, gdy mój Mac jest optymalizowany po aktualizacji OS X?


14

Właśnie zaktualizowałem do wersji 10.9.2 i po ponownym uruchomieniu instalacji pojawia się ten mały komunikat:

Optymalizacja komputera Mac

Co dokładnie dzieje się tutaj w tle?

Odpowiedzi:


6

Oto jak określę, co się dzieje, gdy zobaczysz takie wiadomości:

  • Sprawdź ikonę baterii, jeśli masz urządzenie przenośne.
  • Sprawdź, czy Spotlight ustawił w kolejce duży reindex od reflektora
  • Sprawdź Monitor aktywności - spójrz na kartę Energia i posortuj według malejącej Śr. Wpływu energii

Spotlight Reindexing Postęp


3

To jest reindeksowanie Spotlight. To samo powiadomienie pojawia się po aktualizacji OS X 10.8.x → 10.9, a także po wszystkich dotychczasowych aktualizacjach 10.9.x.


Jak to się dzieje kilka godzin temu, nie mogę znaleźć odpowiednich linii, jakiś pomysł?
Thomas Ayoub

@Samoth Nie pamiętam, która linia jest wydrukowana w dzienniku, ale myślę, że była to tylko jedna linia, więc znalezienie jej może być trudne. Spróbuj wyszukać „Spotlight” / „mdutil” / etc
grg

Łatwo byłoby zobaczyć, jakie procesy przebiegają w części Monitorowanie aktywności dotyczącej zużycia energii. Nie wybrałem osobnego skryptu poinstalacyjnego dla tej aktualizacji, ale przypuszczalnie moglibyśmy sprawdzić podane tam kroki i bardziej rygorystycznie stwierdzić, że jest to Spotlight. Może to być dodatkowo kilka rzeczy, takich jak reindeks Mail lub wyłączenie znanych niekompatybilnych agentów / demonów uruchamiania.
bmike

@bmike O ile mi wiadomo, niekompatybilne demony uruchamiania są przenoszone przed rozpoczęciem optymalizacji. Kiedy będę miał trochę wolnego czasu, przejrzę skrypt post-install i dodam wszystko, co znajdę, do tej odpowiedzi.
grg

W 10.9.2 sytuacja wygląda inaczej - znaczna część instalacji po instalacji ma miejsce po ponownym uruchomieniu komputera i uruchomieniu nowego kodu. Proszę zamieścić to, co znajdziesz. System operacyjny ciągle wyświetla warstwy po warstwach i jest fascynujące, aby dowiedzieć się, gdzie, aby odgadnąć dlaczego. Zrobiłem około 40 aktualizacji 10.9 i nigdy nie widziałem tego pop-upu. Może być obecny w wersjach 10.8 i 10.9, ale nie jest widoczny na wszystkich komputerach pod żadnym względem.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.