Wyszarzony wolumin Macbook Pro - brak dostępnych głośników wewnętrznych


13

Głośność na moim MacBooku Pro nagle stała się szara. Nie zainstalowałem żadnych aktualizacji ani nie wprowadziłem żadnych modyfikacji do komputera, po prostu nagle stał się szary po wybudzeniu Macbooka ze snu.

Próbowałem zresetować PRAM, ale nie słyszę żadnego dzwonka, kiedy uruchamiam komputer, bez względu na to, jak długo czekam / ile razy komputer sam się restartuje.

Wydaje się, że nie ma żadnych wewnętrznych głośników wykrytych, gdy przechodzę do preferencji systemowych. Zarówno dla wejścia, jak i wyjścia komputer wykrywa 0 urządzeń.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc !!


Czy działa gniazdo słuchawkowe? spróbuj także zresetować SMC.
Buscar웃

Odpowiedzi:


21

Spróbuj przełączyć się z powrotem na głośniki wewnętrzne za pomocą [alt] - kliknięcie ikony głośnika na pasku menu. Wiele interfejsów nie obsługuje regulacji głośności, dlatego sterowanie staje się wyszarzone.

enter image description here


Dzięki temu rozwiązuje mój problem. Musiałem przełączyć się z M2232 na głośniki wewnętrzne.
Szu

12

Przełącznik na wejściu słuchawkowym może zostać zablokowany, można włożyć gniazdo słuchawkowe i poruszać nim. Nie bój się użyć niewielkiej siły, po prostu nie przerywaj wtyczki. Miałem też ten problem i to rozwiązało to przynajmniej dla mnie.


1
ugh, to zrobił rozwiązać.
H2CO3

3

Właśnie miałem ten sam problem. Nie zdawałem sobie sprawy od razu, ale musiało to nastąpić po wyjęciu słuchawek. Przypadkowo rozwiązałem go, wykonując następujące czynności:

  1. Upewnij się, że słuchawki są podłączone i dźwięk działa.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika u góry ekranu, a następnie kliknij „Preferencje dźwięku”.
  3. Na ekranie preferencji dźwięku odłącz słuchawki.

2

Spróbuj zebrać trochę skompresowane powietrze i używać go do wydmuchiwania kurzu lub zanieczyszczeń, które mogą znajdować się w gnieździe słuchawek. Przed rozpyleniem wtyczki słuchawek upewnij się, że najpierw wypuściłeś jakąkolwiek ciecz (substancję podobną do białego szronu).
Możesz też spróbować łowić tam (delikatnie) z śmiesznie małym wkrętak płaski .
Jedno pytanie do ciebie, czy z gniazda słuchawkowego wydobywa się czerwone światło? Zwykle jest to zły znak, że gniazdo audio myśli, że podłączone jest optyczne urządzenie audio (na stałe). Jeśli jesteś MacBookiem objętym gwarancją, pasek Genius zastąpi główną kartę logiczną za darmo (lub około 300 USD, jeśli nie ma gwarancji .)
W przeciwnym razie prosty i niedrogi Griffin iMic zapewni wejście audio USB i wydajność.


2

Nie miałem wyjścia z głośników lub słuchawek. A Preferencje systemowe - Wolumin został wyszarzony.

Próbowałem wszystkiego, włącznie z resetem PRAM i nic nie działało.

Zabrał go do firmy tech i po pewnym czasie zorientował się, co jest nie tak.

Wewnętrzne gniazdo słuchawkowe było brudne. Oczyścił go za pomocą qtip lub specjalnego urządzenia do czyszczenia komputera. Najwyraźniej w gnieździe znajduje się wewnętrzny czujnik, który uniemożliwia funkcjonowanie wewnętrznego wyjścia, jeśli ma być zabrudzone. To nie tak, że upuścił komputer do brudnego stawu. Nigdy bym tego nie zrozumiał.

W każdym razie właśnie to naprawiło dla mnie te same symptomy, co wymienione.


2

Właśnie wpadłem do gniazda słuchawkowego - problem rozwiązany!


Działa to do momentu podłączenia i odłączenia zestawu słuchawkowego
lomse

1

Miałem ten sam problem z moim MacBookiem Pro i korzystałem z techniki opisanej przez dennismuys. Włożyłem i wyjąłem wtyczkę słuchawek kilkanaście razy, a głośniki wewnętrzne zaczęły ponownie działać. Nie mam pojęcia, co mogło dostać się do gniazda, żeby nie zamykać przełącznika. Może lint.


Witamy w Ask Different! Nie dodawaj „dziękuję” jako odpowiedzi. Kiedy już masz wystarczającą ilość reputacja , będziesz w stanie głosuj na pytania i odpowiedzi które okazały się pomocne.
grg

0

Miałem ten sam problem dwa razy. I co zrobiłem (po raz pierwszy [wymieniam dwa, więc jest więcej możliwości]) 1. zrestartuj mój laptop. Wiem, że to brzmi banalnie. Ale działa przez większość czasu. 2. Jeśli wszystko inne zawiedzie. Spróbuj grać za pomocą przycisków głośności na klawiaturze. I to brzmi głupio, ale to pomaga. Wypróbuj drugi, a następnie uruchom ponownie laptop. Właśnie to zrobiłem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.