Jak wykluczyć wiadomości e-mail z wyszukiwania Findera?


10

Chcę wykluczyć pojawienie się wiadomości e-mail w wyszukiwaniu Findera.

-> FINDER, NIE SPOTLIGHT <-

Zadałem to pytanie na innych platformach i stwierdziłem, że nacisk jest bardzo potrzebny. Tak, możesz wykluczyć Mail z Spotlight, przechodząc do panelu preferencji Spotlight i odznaczając Mail. Nie ma to wpływu na Findera, przynajmniej w Mavericks (tak było w Lionie. Pominąłem Mountain Lion, ale sądzę, że również cierpi z powodu tego problemu).

Możesz także zawęzić wartość IS zwróconą w wyszukiwaniu Findera, klikając znak plus i dodając filtry. Ale to też nie jest rozwiązanie: możesz filtrować tylko to, co jest zwracane, nie ma opcji „nie jest”.

W przypadku punktów bonusowych odpowiedzi na temat wykluczania folderów również byłyby wspaniałe. Jeśli masz ebooki, wiesz, że one również pojawiają się niemal przy każdym wyszukiwaniu. Mówiąc prościej, chcę, aby preferencje Spotlight miały zastosowanie do Findera ... tak jak kiedyś.


+1 Chciałbym również wiedzieć, jak uzyskać wyświetlanie wiadomości e-mail w programie Outlook podczas wyszukiwania. Gdybym chciał przeszukać swoją pocztę e-mail, zrobiłbym to w interfejsie e-mail.
Aaron Bertrand

1
@AaronBertrand - Technicznie możesz zapobiec wyświetlaniu wyników programu Outlook za pomocą poniższej metody, dodając ~ / Documents / Microsoft User Data / Outlook 2011 Tożsamości do listy wykluczeń Spotlight. Jednak Outlook używa indeksu Spotlight do własnej funkcji wyszukiwania. Wykluczając powyższy folder ze Spotlight, w rzeczywistości wykluczasz go również z wyszukiwania w Outlooku. Jest to jeden z tych niedociągnięć, które ja i kilku moich użytkowników zgłosiliśmy Microsoftowi jako prośbę o udostępnienie kolejnej wersji. Możesz zrobić to samo, klikając menu Pomoc w Outlooku i wybierając „Prześlij opinię”.
Pan Królik

1
@MrRabbit Tak, to wyzwanie. Nadal chcę wyszukiwać w Outlooku, ale nie chcę, aby wyszukiwarka Finder / Spotlight pomieszała 5000 wiadomości e-mail z 20 plikami.
Aaron Bertrand

Odpowiedzi:


10

Jest to niewygodne, ale jeśli dodasz -kind:mailpo wyszukiwanym terminie w Finderze, spowoduje to również wykluczenie wiadomości e-mail.


1
To robi dokładnie to, czego chciałem i nie ma wpływu poza Finderem. Zmiana mojej zaakceptowanej odpowiedzi na to.
friggle

powinieneś otrzymać 100 000 głosów pozytywnych za tę odpowiedź :) Korzystam z UNIX „find”, który nie korzysta z indeksowania i jest bardzo wolny, aby wyszukiwać pliki z powodu idiotycznych wartości domyślnych w wyszukiwarce i świetle reflektorów.
Reb.Cabin

@ Reb.Cabin Dzięki za dodatkowe głosy: ^) Czy używałeś mdfindw wierszu poleceń? może mdfind XXXXX | grep -vi mail?
beroe

@beroe dzięki za prowadzenie w mdfind. Myślę, że pomoże to przyspieszyć niektóre z moich wyszukiwań (mam ponad 2 000 000 plików w różnych stanach dezorganizacji i przeważnie szukam częściowo zapamiętanego fragmentu nazwy lub jakiegoś słowa kluczowego w treści, gdy ktoś do mnie podchodzi i pyta: „czy coś wiesz o„ blarghalizmie ”.” Oczywiście w latach 90. napisałem zeszyt na ten właśnie temat; pozwól mi go znaleźć ...
Reb.Cabin

To nie działa na El Capitan.
Jim L.

6

Przede wszystkim należy zauważyć, że - pomimo tego, jak to wygląda - wyszukiwanie w Finderze jest rzeczywiście w centrum uwagi, ale wyświetla się więcej opcji . Poniższe informacje są oparte na badaniach, które właśnie przeprowadziłem na komputerze Mac z systemem Mavaricks (10.9.2):

Powodem, dla którego nie działa tylko odznaczenie Poczty, jest (mylące), że karta SysPrefs > Spotlight > Wyniki wyszukiwania dotyczy tylko prawego górnego rogu wyszukiwania Spotlight, a nie tej w Finderze.

Istnieje jednak obejście, które odpowiada na 2 pytania i dowodzi, że Spotlight jest motorem wyszukiwania w Finderze (i to samo w przypadku innych aplikacji, w tym Mail i Outlook):

Możesz wykluczyć folder z wyszukiwań opartych na Spotlight, przeciągając wspomniany folder do listy na karcie SysPrefs > Spotlight > Prywatność .

Zastrzeżenie / ale / dowód:

Jeśli miałbyś to zrobić z folderem danych Mail.app ( ~/Library/Mail), zobaczysz to ostrzeżenie: Ostrzeżenie podczas dodawania folderu danych Mail.app do „Prywatności”

... Mówi, że „funkcja wyszukiwania nie działa w niektórych aplikacjach” Po kliknięciu OK wiadomości e-mail nie będą się już wyświetlać w Finderze (lub Spotlight), ale to samo dotyczy funkcji wyszukiwania wewnętrznego w Sam Mail.app, ponieważ jest oparty na Spotlight ...

(@Aaron Bertrand: To samo dla programu Outlook, ponieważ jest on również wyposażony w technologię Spotlight. Zobacz pierwszy link powyżej)

W przypadku zwykłych folderów - tj. Nie znajdujących się w domyślnie ukrytym folderze Library - nie dostaniesz ostrzeżenia, a ukrywanie będzie działać bez żadnych zastrzeżeń.

W rzeczywistości istnieje opcja nakazania Finderowi, aby nie wyszukiwał dla danego typu, wpisując na przykład „NOT eml” w polu wyszukiwania, co wykluczałoby pliki e-mail. Jeśli naprawdę chciał, można utworzyć Automator-service i wiążą + Fdo niego poprzez SysPrefs > Klawiatura > Skróty . Automator AppleScript byłby podobny do:

activate application "Finder"
tell application "System Events"
    keystroke "f" using command down
    keystroke " NOT eml"
    key code 123 using command down #123 = Left Arrow, so we're moving the cursor to the beginning of the field
end tell

(Ssę w AppleScript, więc może istnieć lepszy sposób)


Przyjmuję to jako odpowiedź, ponieważ fakt, że wyszukiwanie w Finderze szanuje ustawienia Spotlight> Ustawienia prywatności, jest odpowiedzią na szereg problemów z wyszukiwaniem w Finderze. Miałem już tam swoje foldery eBooków, ale Finder wciąż je przeszukiwał. Usunąłem je i ponownie dodałem, a teraz są one wyłączone z wyszukiwania w Finderze.
friggle

Ale wciąż nie jest to kompletna odpowiedź, ponieważ wyłączone wyszukiwanie poczty przez cokolwiek nigdy nie jest pełnym rozwiązaniem. To niedorzeczne, że PÓŁ preferencji Spotlight dotyczy Findera. To sprawia, że jakiś sens, ponieważ inne aplikacje są zasilane przez Spotlight, ale z drugiej strony, to działało w poprzednich systemów operacyjnych.
friggle

@friggle Widzę twój punkt widzenia. Gdybym był w stanie znaleźć jakiś ślad „niehakującego” rozwiązania, z pewnością bym go dostarczył. To, że Apple jest dumne z tworzenia produktów z możliwie najmniejszą liczbą ustawień, czasami oznacza, że ​​takie dziwne rzeczy zdarzają się, nikt tego nie zauważa ... Zacząłem nawet szukać w „Sekretach”, aby sprawdzić, czy istnieje jakaś niejasna flaga Spotlight / Finder, która mogłaby być zmienione, ale bezskutecznie.
Lasse

1

Główną przyczyną tego problemu jest to, że Finder domyślnie wyszukuje hasło „Ten Mac” - tj. Wszędzie, łącznie z folderami poczty - dlatego każde wyszukiwanie jest zdominowane przez dziesiątki niechcianych działań e-mail. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie:

W Finderze ... Preferencje ... Zaawansowane wybierz „Wyszukaj bieżący folder”. Spowoduje to ograniczenie wyszukiwania do dowolnego folderu, w którym byłeś, gdy poprosiłeś o wyszukiwanie, tym samym wykluczając e-maile (i wiele innych niepotrzebnych rzeczy również). Problem rozwiązany.

Oto link do szczegółów: http://osxdaily.com/2013/03/12/change-finder-search-to-look-in-current-folder-rather-than-everywhere-in-mac-os-x /


1
Problem polega na tym, że muszę przeszukać mój Documentsfolder. Wydarzenia e-mail i załączniki to pliki w tym folderze! 😡
Jim L.

1

Wiem, że to stare pytanie, ale do tej pory problem z wyszukiwaniem Findera, w tym zbyt wiele wyników, nie został rozwiązany przez Apple. Zmienił się format wymagany dla sugerowanej odpowiedzi (już nie działa). Znalazłem również sposób, aby bardzo szybko dodać sugerowaną sztuczkę do każdego wyszukiwania, bez konieczności wpisywania.

Krok 1: utwórz wyszukiwanie, które wyklucza typy plików, których nie chcesz uwzględniać w wyszukiwaniu. Użyłem NOT kind:olk15 AND NOT kind:eml AND NOT kind:ZIPOlk15 jest dla poczty Outlook, który nie będzie wykluczony, gdy tylko odfiltruje 'eml'. Wykluczyłem również pliki ZIP, ale jest to osobista preferencja.

Uwaga: jak widać NIE szukałem żadnego tekstu, więc wyniki będą dotyczyły dowolnego pliku w twoim systemie. Nie ma problemu, czytaj dalej.

Krok 2: użyj opcji wyszukiwania „Zapisz” i dodaj filtr wyszukiwania do paska bocznego. Nazwałem swoje wyszukiwanie „NotEmail”

Zapisane wyszukiwanie na pasku bocznym

Nie ma kroku 3 :-)

Ilekroć chcesz przeprowadzić czyste wyszukiwanie, najpierw kliknij zapisane wyszukiwanie, a następnie użyj pola wyszukiwania, aby wprowadzić tekst w obrębie wyszukiwania, które chcesz znaleźć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.