Czy tagi są przenośne, a jeśli tak, to w jaki sposób?


10

Jestem stosunkowo nowym użytkownikiem Maca, niedawno kupiłem MacBooka Pro z systemem OS X 10.9.1.

Widzę, że istnieją możliwości znakowania w systemie plików. Martwię się o przenośność. Jeśli dostanę nowy komputer za kilka lat, jak mogę przenieść moje tagi do nowego systemu? Co jeśli chcę przenieść moje pliki na komputer z systemem Windows lub Linux? Czy mogę zobaczyć tagi w tych systemach operacyjnych?

Po prostu nie chcę wkładać trochę wysiłku we wbudowany system tagowania, aby moje tagi były bezużyteczne w pewnym momencie.

Odpowiedzi:


7

Tagi nie są w 100% przenośne, ponieważ nie zawsze przetrwają wysyłanie i kopiowanie na inne komputery, takie jak Linux lub Windows. Pod tym względem chodzi bardziej o te systemy operacyjne obsługujące system plików Apple. Jestem pod wrażeniem, że nawet kopiowanie oznaczonych plików na dysk USB sformatowany w SMB zachowuje metadane znaczników, a większość operacji kopiowania zi na inny komputer Mac za pośrednictwem dysku twardego lub udziału HFS + dobrze zachowuje znaczniki w praktyce. (Nawet skopiowanie pliku na komputer Mac 10.8 lub starszy nie usunęło tagów w moich testach) .

Artykuł Apple dotyczący tagów, http://support.apple.com/kb/HT5839 , zaleca:

Jeśli chcesz dołączyć tagi podczas wysyłania plików za pośrednictwem poczty, wiadomości lub innych aplikacji, skompresuj swoje pliki i foldery przed wysłaniem.


W odniesieniu do artykułu Apple znaczniki wydają się być zachowane w plikach, gdy wysyłam je pocztą e-mail bez konieczności ich kompresowania…
grg

Tak, jestem prawie pewien, że początkowo były one wyjątkowo nieprzenośne i wszystko się zmieniało, ale nie mogę znaleźć wiarygodnego źródła lub testu / przykładu otagowanego pliku z wersji 10.9 (.0) do przetestowania.
bmike

Jednym z nich jest to, że znaczniki są zachowane, jeśli zostanie podjęta akcja X (poczta, zip, system plików itp.). Odpowiedź: Zależy ;-) Ale co jest również bardzo ważne (i chyba również pytanie): Co, jeśli OP zmieni się na Linuksa? Czy istnieje sposób na utrzymanie tych tagów i zarządzanie nimi w systemie Linux lub Windows?
benzkji

@benzkji Rozdzielmy to. Wydaje się, że jest to zbyt szerokie na konkretne pytanie. Jaka wersja systemu Windows, jaki smak Linuksa? W odpowiedzi dodam zdanie ogólne, aby nie oczekiwać, że tagi będą działać, chyba że system Windows / Linux zachowa system plików HFS + (lub nowszy APFS) w całości i będzie mógł czytać / zapisywać w tym systemie plików, aby wyświetlić te tagi.
bmike

@bike ok. wystarczy, że OP zapytał: „Co jeśli chcę przenieść moje pliki na komputer z systemem Windows lub Linux? Czy mogę zobaczyć tagi w tych systemach operacyjnych?”
benzkji

1

Tak, tagi są całkowicie przenośne, ponieważ są zapisywane w pliku jako atrybuty rozszerzone. Kopiowanie / przenoszenie pliku zachowuje tagi podczas ich zapisywania com.apple.metadata:_kMDItemUserTagsw pliku.


2
Twoja odpowiedź jest w większości prawidłowa, ale IMO potrzebuje silnego ostrzeżenia: Rozszerzone atrybuty są po cichu usuwane przez wiele narzędzi, które przesyłają lub modyfikują pliki. Atrybuty zostaną również utracone, jeśli pliki są przechowywane w systemie plików, który nie obsługuje atrybutów rozszerzonych lub ma je wyłączone.
Eric Drechsel,

0

Znalazłem tutaj interesujący artykuł , który szczegółowo opisuje przenośność tagów w macOS. Jest pewien zapis, ale próbuje odpowiedzieć na pytanie: „Które systemy plików i usługi w chmurze zachowują atrybuty rozszerzone?”.


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Oczekujemy, że odpowiedzi będą samowystarczalne, ponieważ jeśli link się zepsuje, twoja odpowiedź będzie bezużyteczna. Parafrazując źródło i umieszczając wszelkie istotne informacje w odpowiedzi,
upewnią się,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.