Czy mogę importować zdjęcia z iPhone'a na Maca bez kabla?


12

Często nie mam kabla do podłączenia mojego iPhone'a do komputera Mac.

Czy mogę używać Bluetooth lub Wi-Fi do importowania zdjęć i filmów z iPhone'a do iPhoto?


2
iCloud> Photostream
WM.

Odpowiedzi:


1

Procedura przesyłania zdjęć z iPhone'a na Maca jest zadziwiająco prosta i zajmuje kilka minut. Możesz po prostu wykonać poniższe kroki:

 1. Pobierz iPhone na Mac Wifi Transfer

  Najpierw musisz pobrać aplikację do przesyłania Wi-Fi z iPhone'a na Maca na iPhone'a przez Apple App Store. Nie wymaga instalacji na komputerze Mac!

 2. Podłącz swój iPhone i Mac do tej samej sieci Wi-Fi.

  Jeśli nie masz w pobliżu wielu routerów, urządzenia z systemem iOS powinny automatycznie wykryć i połączyć się z tą samą siecią Wi-Fi. W przeciwnym razie może być konieczne ręczne wybranie sieci Wi-Fi dla telefonu iPhone na tym samym co komputer Mac.

 3. Uruchom iPhone Photo Wireless Transfer

  Uruchom zdjęcia iPhone do Mac Bezprzewodowa aplikacja do przesyłania na telefonie iPhone. Otrzymasz lokalny adres IP, przez który komputer Mac może uzyskać dostęp do biblioteki zdjęć telefonu iPhone.

 4. Przeglądaj bibliotekę zdjęć iPhone'a w przeglądarce Mac

  Otwórz przeglądarkę internetową na komputerze Mac, wpisz powyższy adres IP w pasku adresu przeglądarki internetowej na komputerze Mac. Może to być Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safari lub dowolna inna przeglądarka internetowa. Naciśnij klawisz Enter na klawiaturze, wszystkie zdjęcia i albumy z biblioteki zdjęć tego iPhone'a zostaną wyświetlone w interfejsie Photo Wireless Transfer bezpośrednio w przeglądarce Mac.

  Po ustanowieniu połączenia Wi-Fi między telefonem iPhone a komputerem Mac możesz przeglądać bibliotekę zdjęć i albumy na telefonie iPhone za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze Mac. Otwórz docelowy album ze zdjęciami, znajdziesz wszystkie zdjęcia wymienione jako miniatury.

 5. Przenieś zdjęcia z iPhone'a na Maca

  Teraz nadszedł czas, aby odebrać zdjęcia z biblioteki zdjęć iPhone'a i przenieść je na komputer Mac przez Wi-Fi. Możesz kliknąć „podgląd”, aby powiększyć zdjęcia; możesz kliknąć „Pobierz oryginał”, aby pobierać zdjęcia jeden po drugim; możesz także wybrać wiele zdjęć lub wszystkie zdjęcia w albumie i pobrać je jako skompresowany plik zip. Dzięki temu narzędziu do przesyłania iPhone'a na Maca, bezprzewodowe kopiowanie zdjęć z iPhone'a na Maca jest znacznie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.


2

Dlaczego nie AirDroponi

https://www.macworld.com/article/2974043/software-photography/how-to-airdrop-photos-and-videos-between-macs-and-ios-devices.html

Włącz Wi-Fi i Bluetooth zarówno na iPhonie, jak i MacBooku. Otwórz Finder na Macu i w menu Go wybierz AirDrop. Nawigowanie w Finderze do AirDrop

W obszarze roboczym AirDrop upewnij się, że Twój Mac jest dostępny dla wszystkich lub dla wybranych kontaktów. Przestrzeń robocza AirDrop

Na iPhonie z Photosaplikacji wybierz obraz / film, który chcesz przesłać, a następnie z połączenia AirDrop wybierz cel AirDrop, do którego chcesz wysłać imago.

Aplikacja Zdjęcia Stuknij, aby udostępnić za pomocą AirDrop

Od strony Maca zaakceptuj próbę transferu z iPhone'a

Zaakceptuj żądanie AirDrop z iPhone'a pokazujące przesłane media.

Przesłane pliki powinny znaleźć się w folderze Pobrane.


Oczywiście! Znakomity! Dziękuję s za dobry post.
paiego,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.