Czy można zaktualizować dowolne urządzenie z systemem iOS 6 do wersji iOS 6.1.6?


15

Firma Apple wydała właśnie aktualizacje oprogramowania, aby naprawić dość poważny problem bezpieczeństwa, w którym poprawna odpowiedź SSL nie została poprawnie sprawdzona, aby upewnić się, że pasuje do faktycznie przeglądanej witryny. Mam iPhone'a 5, ale niestety mam silną niechęć do wyglądu iOS 7, więc do tej pory trzymałem go na iOS 6.1.3.

Inni użytkownicy mają lepsze powody niż ja, aby pozostać na iOS 6. Na przykład niektóre osoby mogą polegać na aplikacji, która nie ma wersji iOS 7 (zgodnie z komentarzem bmike) lub urządzenie może nie mieć wystarczającej ilości pamięci do aktualizacji (jak w tym zduplikowanym poście ).

Firma Apple wydała system iOS 6.1.6 („Dostępne dla: iPhone 3GS, iPod touch (4. generacji)”), ale mój iPhone 5 nie daje mi możliwości uaktualnienia do systemu iOS innego niż 7.0.6. Podobnie iPhone 4 i iPhone 4S, iPad 2, [nowy] iPad (3. generacji), iPad Mini i iPod Touch (5. generacji) wszystkie działały na niższych wersjach systemu iOS 6, ale nie mają zainstalowanych wersji iOS 6.1.6.

Mój iPhone nie jest obecnie uszkodzony, ale rozważam zrobienie tego, aby uniknąć konieczności korzystania z interfejsu iOS 7. Wolałbym nie wybierać między preferowaną wersją iOS a tą poprawką bezpieczeństwa dla SSL. Jakie opcje są możliwe?


1
Przeprowadziłem lekkie wyszukiwanie i wydaje mi się, że Apple wydało tylko iOS 6.1.6 dla urządzeń, których nie można uaktualnić do iOS 7.0. Mamy dużą grupę iPadów, których celowo nie aktualizujemy, czekając na certyfikację jednej aplikacji w wersji 7.0. Utrzymanie ich niezałatwionych będzie bolesną decyzją, ponieważ nie możemy jeszcze przeskoczyć na iOS 7 na nich.
bmike

Odpowiedzi:4

Jeśli jedynym powodem jest łatanie systemu operacyjnego nie jest proste rozwiązanie, jailbreak telefonu i załatać lukę bezpieczeństwa poprawkę .

Jak jailbreak lub więcej informacji

Mówię to, ponieważ wydany IPSW nie istnieje dla twojego telefonu, tylko 3GS nie jest kompatybilny z twoim telefonem. więc jailbreaking jest twoją jedyną opcją!


To zakłada, że ​​Apple zbudowało nawet iOS 6.1.6 dla tego sprzętu. Nie widzę żadnych oznak, że można nawet załadować IPSW, co sprawia, że ​​łamanie więzienia jest kwestią sporną.
bmike

o czym mówisz? iPhone, który ma na 6.1.3, jest zepsuty w więzieniu. jeśli chce tylko załatać lukę w zabezpieczeniach, może jailbreak następnie załatać. zamiast pobierania 7.0.6 nie potrzebujesz IPSW do jailbreak 6.1.3
Macmaniman

2
OP prosi o 6.1.6 - jeśli mówisz OP, aby nie przechodził do 6.1.6 i po prostu ufasz innej modyfikacji binarnej - możesz to wyjaśnić wprost. Nie musisz - możesz łączyć rzeczy tak, jak robisz, tylko że niektórzy nigdy nie klikną linku i prawdopodobnie odrzucą / odrzucą głosowanie na podstawie samej gramatyki.
bmike

1
-1 iOS 6.1.3 nie jest jailbreak.
Andrew Larsson

wyjaśniłem, że jego telefonu nie można zaktualizować do wersji 6.1.6, a później usunięto go, ponieważ myślałem, że łatwiej będzie tego nie robić, OP chce załatać błąd i pozostać na iOS 6, co może zrobić z Jailbreak. a dla @AndrewLarsson link, który podałem, wyjaśnia i pokazuje, jak możesz zrobić jailbreak 6.1.3, więc nie mam pojęcia, o czym mówisz. a gramatyka może wynikać z mojej dysleksji, jednak nie czyni to, co mówię, mniej prawdziwym!
Macmaniman

2

Nie, nie możesz zainstalować iOS 6.1.6 na iPhone 5. Możesz jailbreak i załatać iOS 6.1.3, jeśli nie chcesz uaktualnić do iOS 7.0.6. Nie możesz obniżyć wersji po aktualizacji i możesz dokonać aktualizacji tylko do najnowszej wersji wydanej dla tego urządzenia.


Czy komentarz „nie można obniżyć wersji po uaktualnieniu” dotyczy również telefonów z jailbreakiem?
Nathaniel

1
Tak, tylko starsze telefony, takie jak iPhone 4, mogą obniżyć wersję, jeśli zapisałeś „obiekty BLOB”, a nie iPhone 5.
Bob

0

Jeśli nie chcesz lub nie możesz Jailbreakować swojego urządzenia i zamierzasz korzystać tylko z usług, z których korzysta Apple, nie ma możliwości zainstalowania poprzedniej wersji iOS.

Apple obsługuje tylko najnowszy system iOS, ponieważ jest to najbezpieczniejsza i najlepiej działająca wersja na rynku. Po uruchomieniu głównej wersji (np. IOS 6 do 7) iOS 6 będzie dostępny przez krótki okres, a obniżenie wersji jest możliwe przez kilka dni później. Ten okres wygasł dla iOS7 do iOS6.

Sidenote: iOS 6.1.6 jest dostępny tylko dla iPhone 3GS (i iPod Touch 4), więc nigdy nie można go zainstalować na iPhonie 5.


Jest również dostępny dla iPoda Touch 4 generacji. Ponieważ jego ostatnia obsługiwana wersja iOS to także iOS6.
Laszlo

To prawda, ale mówi o iPhonie
Rob

Jesteś pewny? „Czy można zaktualizować dowolne urządzenie z systemem iOS 6 do wersji iOS 6.1.6?”
Laszlo

Użytkownik nloveladyallen dobrze rozumie, dlaczego tak trudno byłoby sędziować przy montażu w wersji mieszanej sprzętu iPhone 5 na iOS 6. apple.stackexchange.com/a/122040/5472
bmike

@bikeike iOS6 jest dostępny na iPhonie 5, gdy otrzymasz go ze sklepu. iOS6 ma obsługę ekranu dla iPhone'a 5.
Rob

0

Prawdopodobnie nie.

Nawet jeśli chcesz spróbować załatać system operacyjny, aby kompilacja z iPhone'a 4 działała na sprzęcie iPhone'a 5, biorąc pod uwagę, że wszystkie urządzenia Apple wydały iOS 6.0.6 do korzystania ze starego układu ekranu, system operacyjny nie byłby zoptymalizowany dla Ekran iPhone'a 5.

Znaczne wysiłki inżynieryjne polegają na poprawieniu wszystkich tych zasobów, aby poprawiony system operacyjny był kompatybilny z większym ekranem iPhone'a 5.


2
IPhone 5 jest dostarczany z iOS6, więc nie powinno być problemów z optymalizacją ekranu, myślę, że dzięki polityce Apple nie wprowadza aktualizacji iOS6 dla urządzeń obsługujących iOS7.
drfrogsplat

2
nie, 6.1.6 istnieje tylko dla 3GS i dlatego nie jest kompatybilny z 3GS <
Macmaniman

iOS 6 miał obsługę ekranu iPhone'a 5, więc twoja odpowiedź jest nieprawidłowa.
Rob

0

Nie, nie jest to możliwe.

Powód: te pakiety oprogramowania są kompilowane osobno dla każdego telefonu (ponieważ mają inny sprzęt), a Apple nie spełnił wymagań dla iPhone'a 5. Dlatego tylko Apple (lub teoretycznie każdy inny, kto ma kod źródłowy) może stworzyć aktualizacja oprogramowania do telefonu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.