Jaki jest najlepszy odtwarzacz multimedialny dla systemu Mac (oprócz .mov - np. .Mp3, .wmv, .avi, .mpg itp.)


11

Niedawno przeszedłem z komputera na komputer Mac, więc powoli buduję bibliotekę przydatnych narzędzi. A więc jakieś zalecenia dotyczące najlepszego ogólnego odtwarzacza multimedialnego?

Na PC - uważam, że odtwarzacz VLC jest bardzo przydatny - istnieje wersja dla komputerów Mac, ale nie wiem, jak można go porównać z innymi alternatywami.

Wiele alternatyw na PC jest pełnych bzdur - np. Ciągłe pchanie pasków narzędzi, dodatków, śmieci antywirusowych itp.

Chciałbym więc coś lekkiego i darmowego crapware. Z przyjemnością zapłacę 20-30 USD za coś, co było tego warte.

Odpowiedzi:


28

VLC jest zdecydowanie najlepszy.

Szybki, rozszerzalny i wszechstronny. Możesz odtwarzać wideo w dowolnym formacie, Video_TSplikach, dyskach zdalnych, zdalnych strumieniach, a nawet przesyłać do nich dane wyjściowe polecenia. Czy potrafisz mówić w locie o manipulacji wideo ? To jest VLC.

Nie wspominając o głównym punkcie sprzedaży, to nic nie kosztuje .

Szybki czas? Powolny. Wtyczki Hokej. Alternatywy? Albo niezbyt „rodzimy”, albo buggy, powolny i podatny na awarie. Nie ma jednej rzeczy, w której nie mogłem grać z VLC, że musiałem użyć czegoś innego.

Okej, jedno. Wsparcie MKV jest trochę uciążliwe. Spróbuj wyszukać plik MKV o pojemności 4 GB.


1
Chociaż interfejs użytkownika VLC nie jest najbardziej intuicyjny ani najlepiej zaprojektowany we wszechświecie, jest to rzeczywiście najlepszy wszechstronny odtwarzacz multimedialny zlewozmywaków kuchennych dla OS X, a także większości innych systemów operacyjnych.
Asbjørn Ulsberg

@asbjor: Interfejs użytkownika jest czymś, czego musisz się nauczyć. Jak trzymanie palców poza klawiaturą podczas odtwarzania, w przeciwnym razie zmienisz coś takiego jak opóźnienie dźwięku lub współczynnik proporcji.
Josh K

VLC jest bardzo staromodny. Pracują nad nowym interfejsem użytkownika i mają nadzieję, że wkrótce to nastąpi. Ten projekt nazywa się Lunetki .
tonklon

8

Lubię Movist . Ma elastyczność formatu VLC, ale z ładniejszym interfejsem podobnym do komputera Mac.


Nie próbowałem tego wcześniej, ale właśnie to zrobiłem. Fajne i miłe, ale brakuje wsparcia dla opóźnienia dźwięku. Wystąpiło jednak opóźnienie napisów. Jeśli dodadzą opóźnienie dźwięku, zdecydowanie rozważę zmianę.
Glenn Jorde

Movist jest naprawdę świetny. Jeśli potrzebujesz tylko odtwarzacza multimedialnego bez specjalnego VLC Voodoo, wypróbuj go.
tonklon

7

Wolę korzystanie z Quicktime przy niewielkiej pomocy Periana i Flip4Mac, aby zapewnić kompatybilność z 90% filmów, które muszę odtworzyć. W przypadku rzadkich upartych filmów, które nie chcą współpracować z tą konfiguracją, wybijam VLC , ponieważ VLC nie może go odtworzyć, po prostu nie będzie odtwarzane.


Moim pierwszym wyborem jest QuickTime 7.
GEdgar

5

VLC to fajny odtwarzacz, ale jeśli chcesz czegoś bardziej podobnego do Mac OS, wypróbuj Lunettes (link do pobrania beta 8 jest ostatnim w chwili pisania).

Zasadniczo jest to całkowicie przepisane VLC w 64 bitach i Obj-C.

Zdajesz nie trzeba go zbudować samemu! Po prostu rozpakuj .app z pliku zip, to wszystko.


Fajnie, ale musisz zbudować go ze źródła. Nic mi nie jest, ale większość ludzi nie.
Josh K

1
Nie! Możesz bezpośrednio pobrać plik zip i użyć aplikacji .app…
Studer

0

VLC jest także najlepszym odtwarzaczem multimedialnym w OS X. i to również za darmo.

ale jeśli zainstalujesz perian na swoim komputerze Mac (jest to również bezpłatne), sugeruję użycie QuickTime . peran jest komponentem Quicktime do obsługi wielu rozszerzeń multimediów na Macu.


0

Zgadzam się tylko w sprawie VLC . Tak najlepiej. Próbowałem już sporo ( MplayerX , MplayerOSX , QuickTime i kilka innych), ponieważ interfejs użytkownika, podobnie jak w systemie Windows, jest brzydki i nie jest zręczny, ale zdecydowanie wygrywa.

Najbardziej lubię wszystkie skróty klawiaturowe do wszystkiego. Obecnie moją standardową konfiguracją jest używanie VLC razem z AirFoil . Problemem jest oczywiście 2-sekundowe opóźnienie dźwięku w AirPort Express , jednak jest to łatwe do rozwiązania za pomocą fklucza, opóźnienie dźwięku 2000 ms ( gzmniejsza opóźnienie). Lub jeśli masz napisy, które całkowicie nie są zsynchronizowane, użyj hi, jaby opóźnić tekst. Używam tego cały czas. Żadna z innych próbowanych przeze mnie osób nie ma łatwego (jeśli w ogóle) dostępu do tych funkcji, dzięki czemu nie nadaje się do użytku dla mnie i mojej pięknej konfiguracji AirPort Express w domu.


2
Powinieneś przytoczyć sugestię VLC i uczynić to komentarzem zamiast odpowiadać na pytanie ponownie za pomocą tej samej aplikacji.
drye

To, co zrobiłem, to poszerzenie odpowiedzi na pytanie, dlaczego mi się podobało i jak używać go razem z innym oprogramowaniem oraz jakich innych odtwarzaczy próbowałem. Wydaje mi się, że odpowiedź zawierająca tylko imię nie ma żadnego znaczenia. Sam chciałbym wiedzieć, dlaczego.
Glenn Jorde

0

Lubię VLC, ale częściej korzystam z Mplayer OSX Extended . Uważam, że domyślne odwzorowania klawiszy skrótów są bardziej intuicyjne. I jest tak wszechstronny jak VLC pod względem kompatybilności formatu plików.


0

VLC naprawdę wykonuje dobrą robotę, ale czasami zawodzi mnie, gdy mam do czynienia z jakimś problemem Blu-ray. Odrabiam dużo pracy domowej, w końcu mam odtwarzacz Blu-ray Macgo. Nie powiem, że jest najlepszy lub idealny, a obecnie spełnia moje potrzeby. Podczas odtwarzania jednej płyty jest trochę tarcia, ale nic wielkiego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.