Co to jest ikona VPN na pasku menu? [Zamknięte]


10

Od dawna zastanawiałem się, jakie znaczenie ma ikona VPN na pasku menu:

ikona VPN

Ktoś wie?

Edytować:

Myślę, że ludzie źle rozumieją moje pytanie. Jest to ikona wbudowanego OSX VPN. Używam go regularnie. Moje pytanie dotyczy tego, co sama ikona przedstawia. Kłódka? Tunel? Statek kosmiczny?


Niepewny. Kliknij wokół. Czy to z zainstalowanego programu, czy z wbudowanej funkcji OS X? Ta strona może Ci się przydać: computers.tutsplus.com/tutorials/...
Joseph Hansen

Nie sądzę, żeby ludzie rozumieli twoje pytanie. Zawsze zastanawiałem się nad tym samym! Nie sądzę, żeby to reprezentowało, ale nie jestem pewien.
miken32

Jak widać, ludzie są zdezorientowani pytaniami, które można streścić jako „To, co właśnie wyjaśniłem - dlaczego Apple to zrobiło?” Rzuć okiem na centrum pomocy i edytuj to, aby przedstawić praktyczny przypadek, dlaczego musisz znać odpowiedź lub jak wpływa ona na wykonanie zadania na dany temat, a my możemy to ponownie otworzyć.
bmike

@mike masz rację, nie mam praktycznej potrzeby, aby to wiedzieć - po prostu długotrwała ciekawość.
pickardwebdev

Odpowiedzi:0

Tak właśnie jest - wskaźnik VPN (wirtualna sieć prywatna). Używam go codziennie do łączenia się z biurem. VPN zapewnia mi bezpieczny, szyfrowany tunel przez potencjalnie niebezpieczną sieć publiczną (taką jak kawiarnia lub lotnisko).

Ten wskaźnik zmienia się, gdy jesteś połączony i opcjonalnie widzisz, jak długo byłeś połączony z nim.

Dotyczy to tylko wbudowanej sieci VPN firmy Apple; istnieją inne, takie jak Cisco AnyConnect, które używają różnych protokołów szyfrowania; nie używają tej ikony. Musisz mieć skonfigurowaną VPN na swoim komputerze, aby się pojawiła (Preferencje systemowe-> Sieć, w lewej kolumnie)


0

Jeśli masz włączone powiększenie i bardzo mocno przybliżasz tę ikonę, robi to - w niejasny sposób - wygląda jak jeden z tych tokenów RSA SecureID, które mijają niektóre firmy

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.