Finder zwalnia / zamraża pod Mavericks


11

<rant>Żałuję, że nigdy nie uaktualniłem do OS X 10.9, to jest takie błędne !! Ale alternatywa trzymania się niepakowanej wcześniejszej wersji OS X nie była rozwiązaniem!
W każdym razie, więc jestem na tym gównianym Maverickach i ponieważ mam albo całkowite zawieszenie się systemu operacyjnego, albo inną dziwność, powolność.
</rant>

Dzisiejszy jest „prosty”: wyszukiwarka zawiesza się podczas częstego przeglądania lokalnego SDD!

Otwieram wyszukiwarkę, przechodzę do Dokumentów (na moim lokalnym dysku SSD), zawiera tylko 31 elementów, 5 plików PDF o rozmiarze 10-50 MB, 1 plik PDF dla 300 MB, pozostałe to małe TXT, ODS, XLS, HTML <1 MB i 5 podfolderów. Podczas przewijania widoku zawiesza się, czasami wyświetlacz w oknach wyszukiwarki jest cały biały, czasem piłka plażowa się obraca, czasami czekasz tylko kilka sekund, innym razem jest bliżej 20 sekund.

Dokumenty to jeden przykład, ale niestety nie ogranicza się do tego folderu. Nawet folder domowy, który zawiera 15 podfolderów i 3 pliki (w sumie 500 kB !!) ma taką blokadę.

Na komputerze nie ma prawie żadnej aktywności , ale podczas przeglądania Findera i gdy się zamyka, 1 do 2 procesów jest często dość aktywnych: sam Finder (zawsze) i QuickLookSatellite (czasami). IO / transfer pamięci lub dysku nie wykazują żadnych skoków i są raczej mało używane. Nie ma więc wyraźnego powodu takiego zachowania niż jakość Mavericks ...

Uwaga: wypróbowałem te wskazówki dotyczące powolności Findera , ale w moim przypadku nie pomogło.

Edytuj 01: Usunąłem wszystkie tagi, ale to nie pomogło. Odkryłem jednak, że mam problem z niektórymi widokami Findera, więc w widoku „ikona” zawiesza się bez powodu, ale nie na przykład w widoku „listy”.


1
Czy sprawdziłeś ostatnio dysk i uprawnienia? Miałem podobne problemy z dyskiem SSD, ale po sprawdzeniu / naprawieniu uprawnień i sprawdzeniu / naprawie dysku działa o wiele lepiej. Zrobiłem to z partycji odzyskiwania.
Hoshts

Nie, nie zrobiłem tego od czasu aktualizacji Mavericks (czyli w grudniu ubiegłego roku). Mogę tego spróbować.
Huygens

Sprawdziłem i naprawiłem uprawnienia i dysk, i znalazłem kilka drobnych problemów (pozwolenie aplikacji iBooks lub bloki wolnego miejsca). Ale nadal mam problem w widoku ikon.
Huygens

Niedawno napotkałem podobny problem i dziwne jest to, że wyświetlanie plików w terminalu jest natychmiastowe (z ls -la), ale w wyszukiwarce będzie brutalnie wolne.
Andy Fleming

Odpowiedzi:


22

Ta odpowiedź może być dla ciebie nieco spóźniona, ale udało mi się rozwiązać ten problem, usuwając plistę Findera i ponownie uruchamiając Findera. Możesz to zrobić w Terminalu, wprowadzając następujące polecenie:

rm ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist && killall -HUP Finder

Daj temu szansę i zobacz, jak to działa.


Patrząc w folderze preferencji, jak com.apple.finder.plistrównież znalezione pliki, takie jak: com.apple.finder.plist.DUkfEQei com.apple.finder.plist.DUkfEQe2i inni z losowych ciągów na końcu. Masz pojęcie, co to jest i dlaczego trzeba je również usunąć?
sam

Na wszelki wypadek może być bardziej ostrożne przesuwanie niż usuwanie listy. mv ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist.bak && killall -HUP Finder
Jeff

Wydaje się, że już dla mnie nie działa. Dziękuję z powrotem.
zundi

2

Czy to możliwe, że dysk jest indeksowany? Może to spowolnić działanie wyszukiwarki. Kliknij ikonę reflektora w lewym górnym rogu i sprawdź, czy widzisz pasek postępu.

Kilka możliwych kroków do rozwiązania tego problemu:

  1. Restart
  2. Uruchom wszystkie aktualizacje, które można znaleźć w sklepie ap
  3. Uprawnienia do naprawy
  4. Uruchom ponownie, przytrzymaj przycisk i uruchom komputer z partycji naprawczej. Otwórz narzędzie dyskowe, napraw wszystkie partycje i napraw uprawnienia na wszystkich partycjach
  5. Uruchom ponownie, przytrzymaj D i uruchom Apple Hardware Test lub Apple Diagnostics. Dzięki temu dowiesz się, czy masz problem sprzętowy z dyskiem SSD.
  6. Ponownie pobierz Mavericks ze sklepu Ap i zainstaluj ponownie. To rozwiązało problemy w przeszłości.

2

Aby zbadać problem, usuwam FileVault (pełne szyfrowanie dysku), co pozwoliło mi uruchomić komputer przy użyciu konta gościa (nie tylko ograniczonego konta gościa Safari, gdy aktywowano FileVault).

W tym trybie mogłem przetestować Findera i sprawdzić, czy nie ma spowolnienia ani zawieszenia.

Więc prawdopodobnie miałem narzędzie innej firmy, które robiło paskudne rzeczy, a Maverick nie jest winny (chociaż raz o tym mówiłem ...).

W każdym razie po zbadaniu, które narzędzie innej firmy zainstalowałem lub zaktualizowałem w ciągu ostatnich miesięcy, udało mi się znaleźć winowajcę.

Mam zainstalowanego klienta Synology CloudStation . Po zamknięciu aplikacji Finder zachowuje się normalnie. Po uruchomieniu Finder ma te czkawki w widoku ikon. Zgłosiłem błąd firmie Synology, która jest tego świadoma i jest w trakcie jej naprawy.

Aby obejść ten problem, wyjdź z CloudStation podczas korzystania z widoku ikon lub przejdź do widoku listy w Finderze.


1

Na komputerze Mac mojego i mojego ojca problem został rozwiązany przez zmianę ustawienia „aranżacji przez” w wyszukiwarce z „none” - co było opcją domyślną - na jedną z pozostałych opcji (powiedz „name”).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.