Jak zainstalować „R” na OS X przy użyciu homebrew?


82

Jak zainstalować „R” na OS X? Idealnie używasz Homebrew?

Wydaje się, że w Internecie jest bardzo mało informacji.


1
Pamiętaj, że osoby, które znajdą tę odpowiedź, a które po prostu chcą zainstalować R w normalny sposób, powinny zobaczyć drugą odpowiedź , w której wspomniano, jak uzyskać standardowe pliki instalacyjne.
Jeromy Anglim


dla was, którzy się na to natkniecie, szczególnie którzy używają Mojave ++, rozważcie zainstalowanie go z CRAN zamiast homebrew, patrz: github.com/tidyverse/tidyverse/issues/154 i stackoverflow.com/questions/50229781/...
buncis

Odpowiedzi:


115

Zainstaluj Homebrew (w razie potrzeby)

ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

Zainstaluj R.

brew tap homebrew/science
brew install r

6
Rzeczywiście, Homebrew powinien automatycznie zainstalować wszystkie wymagane zależności.
grg

1
Dzięki tej metodzie jesteś w stanie zainstalować pakiety z CRAN? Nie udało mi się pobrać pakietów z CRAN, aby poprawnie zainstalować, gdy zainstalowałem R przy użyciu brew. Kiedy przełączyłem się na kopię R pobraną bezpośrednio z CRAN, moje problemy zniknęły.
Rob Donnelly,

1
Ostrzeżenie: r zainstalowany w ten sposób może nie współpracować z RStudio .
Piotr Migdal

2
@PiotrMigdal Obecnie (kwiecień 2017) ponownie współpracuje z RStudio.
Xji

1
Mam Error: homebrew/science was deprecated. This tap is now empty as all its formulae were migrated.starając siębrew tap homebrew/science
Daniel

29

Zakładając, że chcesz po prostu zainstalować „R” na OS X i nie interesuje Cię homebrew:

Wystarczy pobrać plik binarny z CRAN https://cloud.r-project.org/

  1. Idź do http://www.r-project.org/
  2. Kliknij CRAN
  3. Wybierz lustro
  4. Kliknij „pobierz R na (Mac) OS X”
  5. Pobierz i zainstaluj najnowszy plik binarny pkg

Zobacz także często zadawane pytania dotyczące R dla systemu Mac OSX, które zawierają informacje na temat instalacji.

Zwróć również uwagę na poniższe komentarze sugerujące, że homebrew często nie jest najlepszą opcją.


5
Zainstalowanie (ponownego) Yosemite przeniosło mój stary R i chciałem go z powrotem. Początkowo myślałem, aby zainstalować R za pomocą naparu, ale po wykonaniu instrukcji na tej stronie skończyłem z wrakiem pociągu, który nie działał poprawnie i zajęło mi trochę czasu, aby go usunąć. Nie wspominając o tym, że działał przez wiele godzin w nocy, instalując gcc i wiele innych rzeczy, których nie potrzebowałem ani nie chciałem. Po wyjaśnieniu i mając nadzieję, że „brew doctor” miał rację, I kiedy CRAN i pobrałem instalator, w ciągu 5 minut miałem w pełni działający R bez żadnego zamieszania. Wszystko, co musiałem zrobić, to ponownie zakupić terminal. Najpierw powinienem był użyć CRAN.
Fran K.

Czy twój stary R pod Yosemite również został zainstalowany przy użyciu naparu?
jfoo

11
+25: Wystarczy zainstalować za pomocą pakietu r-project.org. Jestem brewfanem, ale NIE był to dobry sposób na zainstalowanie R w moim przypadku z powodu gcckatastrofy zależności; Ratuj siebie.
hoc_age

1
+1 za „+25” - jeśli zamierzasz poważnie traktować R i korzystać ze wszystkiego, co ma do zaoferowania, wybierz tę odpowiedź.
jbnunn

Gdyby tylko była na to beczka do parzenia!
Dennis

18

Po otrzymaniu odpowiedzi Matta Burnsa możesz także zainstalować interfejs GUI R.appa poprzez brew cask:

$ brew tap caskroom/cask
$ brew cask install r-app
$ open /Applications/R.app

3
Dzięki. Jedna rzecz: możesz zechcieć edytować ostatni wiersz skryptu, aby był on czytany brew linkapps r-guizamiast zwykłego brew linkapps.
Steve S

zawiodło to dla mnie żałośnie. Skończyło się na tym samouczku na youtube youtube.com/watch?v=Tnhp65hxtZc
Osoba

1
I pojawia się następujący błąd, gdy próbuję wykonać brew install r-gui: Error: No available formula with the name "r-gui". It was migrated from homebrew/science to caskroom/cask/r-app. You can access it again by running: "brew tap caskroom/cask"..
nbro

1
Począwszy od 2019/04/14:Jasons-MacBook-Pro:20190402_Tuesday_PM_captures harrison$ brew cask install r-app Error: Cask 'r-app' is unavailable: No Cask with this name exists.
Jason Harrison


2

Jestem fanem RStudio . To IDE, które otacza R, znacznie ułatwia wizualizację, organizację, debugowanie i inne zadania . Możesz też użyć go tak, jakby był prostą instalacją R. Na tej stronie dostępny jest plik binarny Mac.


1
Aby korzystać z Rstudio, musisz najpierw zainstalować R…
Jemus42

1
Jestem prawie pewien, że RStudio jest dostarczane z wersją R, ale może to nie być najnowsza wersja. Kiedy to zrobiłem, było kilka wersji za obecną. Następnie potrzebujesz osobnej instalacji R, aby była aktualna.
BondedDust

Początkujący powinni zdecydowanie korzystać z RStudio.
izomorfizmy

0

1.- http://cran.r-project.org/bin/macosx/ i pobierz w Mac-GUI-1.62.tar.gz. 2.- ZAINSTALUJ

Musisz zbudować i zainstalować R jako platformę: patrz „Instrukcja instalacji i administracji R”. Wystarczy binarna instalacja CRAN dla R.

Building R.app

Obsługiwany jest tylko Mac OS X 10.6 i wyższy, a tylko 64-bitowy R. Projekt nazywa się „R.xcodeproj” i wymaga Xcode 3.2 lub nowszego.

Projekt można zbudować, wybierając cel „R” i „Build” w graficznym interfejsie użytkownika XCode.

Obsługiwane konfiguracje to: SnowLeopard64 (wydanie, bieżący OS X, domyślny) Lion64 (wydanie, OS X 10.7+, Xcode 4.5+) MLion64 (wydanie, OS X 10.8+, Xcode 4.5+) Debugowanie (z wyjściem debugowania, bieżący OS X)

Konfiguracje różnią się głównie wybranym zestawem SDK (ostatnie wersje Xcode obsługują tylko bieżące i bezpośrednio poprzednie zestawy SDK, więc na przykład w marcu 2013 domyślna wersja będzie budować dla 10,8, ale konfiguracja Lion64 pozwala budować dla> = 10,7).

Aby zbudować projekt z wiersza poleceń w katalogu Mac-GUI, użyj czegoś takiego: xcodebuild -target R -configuracja SnowLeopard64

Aby zbudować FAQ dla systemu Mac OS X, użyj xcodebuild -target Docs lub ręcznie w folderze docs makeinfo -D UseExternalXrefs --html --force --no-split RMacOSX-FAQ.texi

Wynikowy plik html FAQ znajduje się w katalogu Mac-GUI / docs.

Uwaga na temat zgodności binarnej:

Obowiązują ogólne zasady dla R, to znaczy zgodność binarna jest podana tylko wtedy, gdy główne i mniejsze numery wersji są zgodne - tylko poziom łatek może się różnić. Podczas korzystania z formularza wersji XYZ oznacza to, że XY musi pasować. Na przykład R-GUI połączone z 3.0.x i 3.1.x NIE są kompatybilne binarnie.

Skompilowana R.app jest zwykle powiązana z określoną wersją, taką jak 3.0.1. Jeśli uaktualnisz R, usuwając starszą wersję, powiedzmy, używając R.app zbudowanego dla 3.0.0 i aktualizując R do 3.0.1, może być konieczne ustalenie bezwzględnej ścieżki do libR.dylib. Kompilacje nocne używają ścieżki ogólnej /Library/Frameworks/R.framework/Resources/lib/libR.dylib, która wskazuje na najnowszą wersję R, ale odbywa się to przez dodatkowe wywołanie install_name_tool w skrypcie budującym. Wersje GUI wersji używają ścieżki o stałej wersji, ponieważ są dostarczane z określoną wersją R. (w rzeczywistości domyślne zachowanie nie zależy od GUI, ale od libR.dylib - zmiana własnego wpisu referencyjnego zmienia sposób R.appa jest połączone).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.