Jeśli dodasz adapter USB WiFi, możesz udostępnić go przez WiFi?


0

Połączyłem się wcześniej z siecią przewodową i udostępniłem ją przez WiFi. Jestem ciekawy, czy mam adapter USB WiFi, jeśli mogę zrobić to samo z wejściem WiFi. Tak więc adapter USB WiFi będzie wejściem sieciowym / internetowym, a wbudowanym adapterem WiFi będzie wyjście.


Dlaczego należy podłączyć adapter USB WiFi, jeśli urządzenie OS X (nie wiadomo, które?) Ma wbudowany adapter?
Rob

@Robuust Ponieważ wbudowany adapter może działać tylko jako klient WiFi lub ad-hoc WiFi AP. Ponieważ chcę to zrobić, to znaczy, że potrzebuję drugiej karty WiFi.
Jim McKeeth

Odpowiedzi:


1

Tak. Możesz udostępnić dowolne urządzenie sieciowe dowolnemu innemu urządzeniu sieciowemu przy użyciu ustawień Udostępnianie Internetu w Preferencjach systemowych.


0

Nie sądzę, ponieważ adapter USB Wifi nie będzie miał opcji „Wifi-Options” w panelu preferencji Udostępnianie Internetu.


0

Jeśli podłączysz się do sieci Wi-Fi na adapterze USB, a następnie przejdziesz do okienka preferencji udostępniania, i udostępnisz udostępnianie Internetu za pomocą adaptera USB, jako źródło powinno działać. Jednak w zależności od adaptera może nie pojawić się w udostępnianiu Internetu jako źródło, więc YMMV.

Uważaj, abyś miał do tego prawo, ponieważ może być postrzegany (przynajmniej w USA) jako piractwo sygnału bezprzewodowego lub innego nieautoryzowanego użycia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.