Uruchom aplikacje na pełnym ekranie


9

Bardzo lubię korzystać z aplikacji pełnoekranowych w OSX Mavericks (Safari, iTunes, Mail itp.). Chciałbym, aby wszystkie aplikacje, które potrafią uruchomić tryb pełnoekranowy, uruchamiały się automatycznie w trybie pełnoekranowym, zamiast mnie za każdym razem naciskać Ctrl-Cmd-F, czy to możliwe?


Moje aplikacje zawsze uruchamiają się na pełnym ekranie, jeśli nie zamknąłem wszystkich okien ostatnim razem, gdy je opuszczałem.
duci9y

Nie jestem do końca tego pewien, ale wybrałbym starego iMaca, który widział różne wersje OS X. Gdy ten komputer iMac po raz pierwszy spotkał się z aplikacjami pełnoekranowymi, aplikacje zawsze uruchamiały się na pełnym ekranie po zamknięciu w ten sposób i nadal ma to miejsce w Mavericks. Ale na moim nowszym MacBooku Air, który nabyłem za pomocą Mountain Lion, a następnie uaktualniłem do Mavericks, tak się nie dzieje. Dlatego zdarza mi się wierzyć, że jest to stara preferencja na moim komputerze iMac, której nie można powielać w nowszych modelach.
Can Sürmeli

To jest duży problem. Wiele aplikacji zostanie ponownie otwartych na pełnym ekranie, jeśli zamkniesz pełny ekran. Safari nie. Chrome nie. Jest to hack Chrome, który to robi, ale nie mogę znaleźć żadnego sposobu, aby to zrobić w Safari. Czy ktoś ma więcej informacji na to pytanie?
Joseph Hansen

Trochę kontynuacji - wydaje się, że działa to podczas korzystania z iTunes, ale nie z aplikacją Kalendarz, Pages itp.
Leo Newball

Odpowiedzi:


8

Za pomocą automatora można utworzyć aplikację, która uruchomi aplikację, którą chcesz otworzyć na pełnym ekranie, i uruchom skrypt Apple. Skrypt może wykonać naciśnięcie klawisza, aby uruchomić skrót na pełnym ekranie.

Uruchom Automator, wybierz aplikację, przeciągnij „Uruchom aplikację” z biblioteki i wybierz żądaną aplikację, przeciągnij „Apple Script” z biblioteki, wprowadź skrypt Apple (sprawdź za pomocą konkretnej aplikacji, czy naciśnięcie klawisza jest prawidłowe), działa to na chrome

Oto skrypt dla aplikacji pełnoekranowej Google Chrome:

on run {input, parameters}
  powiedz aplikacji „Google Chrome”, aby aktywowała
  opóźnienie 2

tell application "System Events" keystroke "f" using {command down, control down} end tell

Zrzut ekranu

[Zrzut ekranu Automatora [1]

Link do samouczka umożliwiający utworzenie aplikacji pełnoekranowej Automator https://youtu.be/5L5ikafzCzI


5

Uświadomiłem sobie odpowiedź na to pytanie długo po tym, jak miałem problem. Próbowałem korzystać z kilku obejść, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że ta funkcja nie została usunięta, ale raczej została wprowadzona do innego zestawu funkcji.

Większość aplikacji pełnoekranowych nie pozostaje otwarta, ponieważ jest to rodzaj stanu okna. Domyślnie w obszarze Ogólne ustawienie „Zamknij okna po zamknięciu aplikacji” jest włączone, co oznacza, że ​​zapisane okno zostanie zamknięte i wróci do stanu domyślnego.

Aby zachować pełny ekran lub poprzednie preferencje okna, musisz wyłączyć to ustawienie!

Ustawienia okna Preferencji ogólnych


dzięki, pomogło to w kilku aplikacjach, choć nie we wszystkich
davegson

Dziękuję bardzo! Nie miałem pojęcia, że ​​to było w porządku. W tym okienku było kilka ustawień, które - jak myślałem - zmieniłem. Dzięki jeszcze raz!
Calion

2

Zadzwoniłem do pomocy technicznej Maca w tej sprawie i wydaje się, że w Yosemite ta funkcja została w ogóle usunięta. Jednak niektóre aplikacje nadal działają w ten sposób. Jednym z nich jest iTunes (który otwiera się w trybie pełnoekranowym).

Sugerowano, że aby uzyskać funkcjonalność aplikacji pełnoekranowej, po wyjściu, należy przypisać aplikację do nowego pulpitu i zmaksymalizować ją (naciśnij klawisz opcji + kliknięcie na zielono). Zawsze otworzy ten pulpit na pełnym ekranie.


1
set MyApps to {"Google Chrome", "Skype", "Finder"}
repeat with MyApp in MyApps
  tell application MyApp
    activate
    delay 3
  end tell
  tell application "System Events"
    tell process MyApp
      set value of attribute "AXFullScreen" of window 1 to true
      delay 3
    end tell
  end tell
end repeat

Dziękujemy za sformatowanie kodu! Dobre wykorzystanie AppleScript - być może wyjaśnienie, w jaki sposób nowy użytkownik uruchomi ten kod (lub lepszy link do osxautomation / pomocy Apple w edytorze skryptów)
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.