Emacs na Mac OS X - Alt lub Command?


21

To jest oficjalne. Uwielbiam nienawidzić Emacsa w Mac OS X.

Bez względu na to, co robię, mam cierń na boku.

Kiedy próbuję pisać \za pomocą Alt+ Shift+ 7, dostaję błędy, ponieważ Alt== Meta w Emacsie. Jeśli powiązam klucz Metaz Commandkluczem, obejdę ten błąd. Wszystko w porządku. Aż chcę użyć Meta-Tab. Teraz nagle próbuję Command- Tabod Emacsa przejść do innej aplikacji.

W tej chwili jestem wściekły, czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać ten problem? Wolałbym go, czy mogę mieć Altjak metanie instalować aquamacs.org i nie używać fnklucza.

A tak przy okazji, używam szwedzkich ustawień regionalnych.

EDYCJA 1:

Pierwsze rozwiązanie: dodaj (global-set-key [C-tab] [M-tab])do ~/.emacs. Będzie to krawat Meta-tab, aby Control-tabzamiast. Nie to, co całkowicie chciałem, ale powinno działać.

Odpowiedzi:


13

Zobacz opcje poniżej M-x customize-group ns

Tam możesz dostosować zachowanie klawiszy modyfikujących. Ustawiłem właściwy alt na „Brak modyfikatora” - to samo zachowanie, co na klawiaturach PC z Alt-Gr.

Innym ustawieniem, które lubię, jest rozbrojenie obu klawiszy Alt i użycie tego functionklawisza zamiast Alt.


Działa dla mnie ... nie powinieneś dziękować, ale dziękuję.
Prof. Falken popiera Monikę

11

Miałem również ten problem od lat! Niedawno ponownie wypróbowałem Emacsa w OS X. W końcu naprawiłem problem, dodając następujące elementy do mojego .emacs: (To dotyczy Emacsa 24.3)

(when (eq system-type 'darwin)
 (setq mac-right-option-modifier 'none))

Dziękuję Ci za to! Teraz mogę znowu ăâșț w emacs! :)
petre

4

Niektóre osoby, które znam, zawsze kupują komputery Mac z klawiaturami amerykańskimi właśnie z tego powodu.

Przeklinałem także Emacsa (również po szwedzku) i jedynym rozwiązaniem, jakie znalazłem, jest użycie układu US Extended, ale przy użyciu mojej szwedzkiej klawiatury. Spędziłem kilka lat z klawiaturą amerykańską jako główną klawiaturą, więc mogę przełączać się mniej więcej bez zastanowienia.

Jeśli nie chcesz iść drogą zmiany układu, OS X Emacs po szwedzku jest po prostu bolesny.


Edycja: Właśnie znalazłem podpowiedź do hiszpańskiego, która może być pomocna. Chodzi o to, aby ponownie przypisać postać, która zostanie wysłana do Emacsa, na tę, którą chcesz. Nie próbowałem tego, ale brzmi obiecująco.


To powinno być już naprawione, pomyślałbyś ...
Zolomon

2

Nie jest to naprawdę eleganckie, ale możesz użyć klawisza Escape do meta i zachować klawisz Alt dla znaków specjalnych. Np. ESC xZamiast M-x.

Ale zgódź się z molbdnilo, większość klawiatur poza USA jest do bani dla programowania. Kiedyś pracowałam w Finlandii przez kilka tygodni, a pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, była zmiana KB na US. Nawet pisanie na ślepo było łatwiejsze niż wymyślanie, jak często wpisywać te znaki w językach programowania. (cóż, właściwie pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było przełączenie języka; na szczęście wiedziałem, jak to zrobić za pomocą pamięci mięśniowej :-)


3
Tak, to prawie tak, jakby najpopularniejsze składnie zostały wymyślone przez Amerykanów. ;-)
molbdnilo

1

Mam ten sam problem, kiedy przeszedłem z systemu Linux na macOS i rozwiązałem go, dodając następujące kody do mojego pliku konfiguracyjnego emacs:

;; check OS type
(cond
 ((string-equal system-type "windows-nt") ; Microsoft Windows
 (progn
  (message "Microsoft Windows")))
 ((string-equal system-type "darwin") ; Mac OS X
 (progn
  (setq mac-option-key-is-meta nil)
  (setq mac-command-key-is-meta t)
  (setq mac-command-modifier 'meta)
  (setq mac-option-modifier nil)
  (message "Mac OS X")))
 ((string-equal system-type "gnu/linux") ; linux
 (progn
  (message "Linux"))))

Zwróć uwagę na tę część kodów, która skomentowała „Mac OS X”, zamieni optionklucz na commandklucz w aplikacji emacs, ale w całym widoku commandnadal commandmożna go używać command+tabtak jak wcześniej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.