Jak mogę zmniejszyć rozmiar biblioteki iMovie.imovielibrary?


8

Niedawno zauważyłem, że plik w ~/Movies/iMovie Library.imovielibraryzajmuje bardzo dużo miejsca:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy istnieje sposób, aby go zmniejszyć? Nie mam nic ważnego w iMovie - co się stanie, jeśli po prostu go usunę?

Odpowiedzi:


3

Czy istnieje sposób, aby go zmniejszyć?

Jasne - w iMovie usuń to, czego nie potrzebujesz, a rozmiar biblioteki zmniejszy się.

Jeśli szukasz bardziej szczegółowych informacji na temat zajmowania miejsca w bibliotece, możesz przeglądać bibliotekę za pomocą czegoś takiego jak DaisyDisk 1, który pokaże, co zajmuje najwięcej miejsca.

Nie mam nic ważnego w iMovie - co się stanie, jeśli po prostu go usunę?

Utracisz wszystkie multimedia z biblioteki iMovie, w tym nagrania, projekty i powiązane pliki, takie jak pliki renderowania (chociaż jeśli nie masz już multimediów, pliki renderowania są całkiem bezużyteczne).

Twoje ustawienia iMovie nie są przechowywane w bibliotece, chyba że ustawienia są specyficzne dla biblioteki lub czegoś w bibliotece, na przykład ustawień projektu.

1 DaisyDisk potrzebuje trochę czasu, aby zajrzeć do paczek - kliknij pakiet prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Pokaż zawartość pakietu.


Postępowałem zgodnie z tymi instrukcjami, aby usunąć z iMovie, usuwając wiele rzeczy, dla których wolałbym zachować dane projektu, a rozmiar mojej biblioteki nie zmniejszył się.
Alex Lauerman

1
Musiałem zamknąć iMovie, aby zmiany zostały wprowadzone (aby przenieść elementy z wewnętrznego folderu „__trash”. Teraz pokazuje więcej miejsca na dysku.
Alex Lauerman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.