Jak mogę zrobić zrzut ekranu, przytrzymując klawisz Control?


10

Chciałbym zrzut ekranu operacji przeciągania w OSX (używam Mavericks). W szczególności muszę wykonać następujące czynności:

  1. Przytrzymaj klawisz Control
  2. Rozpocznij przeciąganie
  3. Zrób zrzut ekranu
  4. zwolnij przycisk myszy i klawisze sterowania

Problem polega na tym, że różne kombinacje klawiszy przechwytywania ekranu ( Command ⌘+ Shift ⇧+ 3itd.) Nie wydają się uruchamiać, gdy klawisz kontrolny jest wciśnięty. Czy jest na to jakiś sposób?

Odpowiedzi:


11

Otwórz terminal i wpisz poniższe polecenie. Stamtąd masz 10 sekund na wykonanie zrzutu ekranu (możesz zrobić co chcesz lub przytrzymać dowolny klawisz w tym czasie).

Następnie możesz znaleźć zrzut ekranu w katalogu, w którym wykonałeś polecenie.

screencapture -T 10 screenshot.jpg

Dobry pomysł - domyślnym formatem jest jednak PNG…?
beroe

Czy istnieje opcja współpracująca z wersją <kbd> polecenia ⌘ </kbd> + <kbd> Shift ⇧ </kbd> + <kbd> 4 </kbd>?
William Entriken,

2

Czy możesz podać szerszy kontekst tego, jak chcesz go używać? Byłem w stanie uzyskać zrzut ekranu z wyskakującego menu, klikając z wciśniętym klawiszem Control, a następnie robiąc ( Command ⌘+ Control+ Shift ⇧+ 3(zamiast puszczania myszy i przeciągania zaznaczenia). Zapisało to zrzut ekranu na pełnym ekranie do schowka, co mogłem następnie przycinaj itp.

Możesz ponownie zdefiniować skróty klawiaturowe, aby dodać Controldo normalnego skrótu zapisywanie do pliku, zamiast zapisywać go w schowku.

W GrabNarzędziach znajduje się również program, który umożliwia wykonywanie zrzutów czasowych itp. Oraz programów innych firm, które oferują jeszcze więcej opcji.


2

Dość proste.

Przejdź do Preferencji systemowych, Klawiatury, Skrótów klawiszowych, Zrzutów ekranu .

Stamtąd możesz dwukrotnie kliknąć skrót i zmienić go na dowolny skrót z dołączonym „ ctrl ”.

Voilá.

Mam nadzieję, że Ci się uda.


0

Mam nieco inną sugestię. Warto spojrzeć na nagranie filmu z akcji, a następnie utworzyć animowany obraz .gif, który pokazuje pełną akcję. To starannie omija problem i najprawdopodobniej i tak przekazuje akcję lepiej niż nieruchomy obraz.

Najbardziej zalecaną aplikacją do nagrywania ekranu jest ScreenFlow, który kosztuje 99,99 USD w Mac App Store . Jest stosunkowo drogi, ale nie jestem pewien, jakie mogą być tańsze lub darmowe alternatywy.

Najczęściej polecaną aplikacją do tworzenia GIF-ów z powstałego filmu jest browar GIF, który kosztuje 4,99 USD w Mac App Store . Znów są prawdopodobnie tańsze / darmowe sposoby na zrobienie tego.

Jest artykuł, który czytałem jakiś czas temu, o którym przypominało mi twoje pytanie. Stąd pomysł.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.