Która aplikacja wyświetla podgląd plików .md?


77

Czy jest aplikacja do podglądu markdownplików ( .mdplików) w OSX (na przykład w Maverick)?

Odpowiedzi:


56

Pytanie superużytkownika, Markdown Live Preview Editor? , zapewnia wiele opcji:

Oprócz nich możesz zainstalować wtyczkę QuickLook dla podglądu opartego na Finderze.

MarkdownLive

MarkdownLive

Mou

Mou

Oznaczono 2

Oznaczono 2


QuickLookPlug-in nie działa Mavericks.
Colas

1
Jeśli chodzi o wtyczkę QuickLook, rozważ dodanie swojego głosu na github.com/toland/qlmarkdown/issues/29 ; lub, ponieważ projekt jest open source, spróbuj naprawić kod.
Graham Miln

alternativeto.net/software/mou/?platform=mac zaktualizował listę edytora podglądu (i / lub)
obniżki cen

1
Cześć, wtyczka QuickLook działa z El Capitan 10.11.6
duthen

1
Dla mnie, w oparciu o przeglądanie twojego komputera, MacDown był najprostszy w instalacji i obsłudze. Dziękujemy za pokazanie opcji!
Sean


7

Idealnym narzędziem podglądu dla Markdown jest Marked 2, który daje podgląd twojego Markdown i ogląda plik, dzięki czemu za każdym razem, gdy zapisujesz w edytorze, twój podgląd jest aktualizowany.

Obsługuje również niestandardowe procesory wstępne, dzięki czemu można użyć dodatkowych znaczników, takich jak krytyka, niestandardowy CSS, dzięki czemu można uzyskać podgląd, który wygląda tak, jak chcesz i narzędzia do eksportowania wyniku w różnych formatach. Może nawet śledzić cały folder i rozpocząć podgląd innego pliku, gdy zaczniesz go edytować.

Podsumowując, wszystko to oznacza, że ​​możesz pisać swoje Markdown w dowolnym edytorze, który ci się podoba, a także łatwo przeglądać i wyświetlać wyniki.

Możesz pomyśleć o zainstalowaniu qlmarkdown, który daje możliwość prawidłowego podglądu plików MarkDown w Finderze za pomocą QuickLook.


4

Jeśli chcesz czytać Markdown w Quick Look, możesz użyć QLMarkdown .

Możesz go zainstalować:

  • Pobierz QLMarkdown.qlgeneratorw ~/Library/QuickLook(bieżący użytkownik) lub /Library/QuickLook(wszyscy użytkownicy).
  • Korzystając z Homebrew , uruchom brew cask install qlmarkdownterminal

Następnie powinieneś móc przeglądać pliki przecenione.


1
Dlaczego głosowanie negatywne? Mod zasugerował, że opublikuję to tutaj po opublikowaniu go na duplikacie pytania . Myślałem, że będzie tu mile widziany.
Thunderforge

Gdybym musiał zgadywać, to prawdopodobnie dlatego, że zaakceptowana odpowiedź już łączyła się i wspomniała o generatorze QuickLook dla plików Markdown i nie ma potrzeby otrzymywania redundantnych odpowiedzi.
user3439894
1

Jeśli nie chcesz instalować nowej aplikacji, istnieją do tego rozszerzenia przeglądarki. Używam Markdown Viewer dla Google Chrome, który pozwala Chrome otwierać pliki przeceny i wyświetla je tak jak GitHub. Następnie ustaw swoją przeglądarkę jako domyślną aplikację do otwierania plików .md (lub użyj opcji Otwórz, jeśli wolisz, aby edytor był domyślnym programem).


1
@ Jackson1442 jest to właściwie odpowiedź na pytanie. Można to poprawić, wyjaśniając bardziej szczegółowo, w jaki sposób wtyczka może być używana do renderowania lokalnie przechowywanych plików Markdown.
nohillside

@patrix - ups! Źle odczytałem tę odpowiedź. Naprawdę źle! Przepraszam, Barry!
Jackson1442,

0

Jeśli używasz sublimetext, możesz użyć pakietu MARKDOWN PREVIEW z menedżera pakietów.

ma wiele stylów, takich jak GITHUB, HTML itp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.