Obejście problemu zakłóceń Mavericks Bluetooth / Wi-Fi?


11

Mam ten problem : normalnie mam włączony Bluetooth, dzięki czemu mogę korzystać z systemu głośników i Magic Trackpad na moim MacBooku Air 11 "z połowy 2012 roku (2,0 GHz i7, 8 GB).

Jednak po włączeniu powiązanie Wi-Fi nie kończy się poprawnie ani podczas rozruchu, ani po przebudzeniu. W moim przypadku ikona Wi-Fi na pasku menu nieco oscyluje i generalnie się poddaje. Ponowne kliknięcie ikony może wyświetlać moją sieć lub nie; jeśli tak się stanie, mogę kliknąć i zwykle się powiąże, chociaż czasami narzeka, że ​​skojarzenie nie powiodło się. Dzieje się tak we wszystkich sieciach, z których regularnie korzystam - jedna, Buffalo AP, druga, Linksys.

Jeśli wyłączę Bluetooth, będę mógł łączyć się tak szybko, jak nigdy dotąd, bez żadnych problemów. Zasadniczo nie widzę, żeby próbowała się kojarzyć; jest zrobione zanim się zaloguję.

To wydaje się być problemem Mavericks, ponieważ spekulują ludzie w powiązanej dyskusji Apple. Wiem, że nigdy nie miałem tego pod ML. Niestety, nie wiem dokładnie, kiedy zacząłem mieć problem, ale wygląda na to, że stał się powszechny w czasie, gdy kupiłem Magic Trackpad. Wydaje się to dziwne, ponieważ gładzik znajduje się kilkadziesiąt mil w jednej z sieci, z którymi mam problemy.

Czy istnieje obejście, które pozwala mi pozostawić włączoną funkcję Bluetooth, dzięki czemu mogę łatwiej korzystać z gładzika?

Odpowiedzi:


8

Po wgłębieniu się we wspomnianą wcześniej dyskusję Apple odkryłem w pewnym momencie, że technik Apple zalecił jednemu z uczestników, aby usunął ich com.apple.Bluetoothlistę nieruchomości. Zrobiłem tak:

$ sudo rm /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist 

i ponownie uruchomiony. Po ponownym uruchomieniu Wi-Fi działało bezbłędnie przy włączonym Bluetooth. Straciłem powiązania ze wszystkimi urządzeniami Bluetooth oprócz mojego Magic Trackpad. Dodałem z powrotem moje głośniki i wszystko pozostaje dobrze 24 godziny później.

AKTUALIZACJA: Dodanie mojego przenośnego głośnika wydaje się być słomą, która złamała grzbiet wielbłąda. Musiałem powtórzyć te kroki, a następnie pozostawić niesparowane, aby Wi-Fi działało.


Interesujące, właśnie naprawiłem to na moim rMBP po aktualizacji indywidualnej. Ale jeszcze nie podłączyłem mojego głośnika, który masz głośnik?
Jammer

HMDX JAM (wygląda jak jeden z oryginalnych przebiegów)
zigg

Nie, to niewiele dla mnie zrobiło. Mój problem dotyczy kontrolera PS4. Jak tylko go włączę, WiFi staje się balistyczne. złe opóźnienie (utracone pingi) i prędkość pobierania do indeksowania.
Michele Dall'Agata

0

Walczyłem z tym problemem przez 2,5 dnia (MBPr, magiczna mysz). Mój sygnał Wi-Fi czasami spadał. Kiedy umieściłem swój MBPr w pobliżu lotniska Extreme (więc gdy sygnał Wi-Fi był bardzo silny), ten problem nie wystąpił. Usunięcie pliku prefiksów Bluetooth nie miało znaczenia. W końcu dowiedziałem się, że Bluetooth zakłócił sygnał Wi-Fi. Rozwiązanie: używaj 5 GHz tylko dla swojego Wi-Fi. Bluetooth wykorzystuje 2,4 Ghz, więc nie ma już zakłóceń. [Airport Utility: bezprzewodowy: opcje bezprzewodowe: kliknij i nazwij swoją nazwę sieci 5GHz]


Może to działać dla niektórych osób, ale nadal nie mam Wi-Fi 5 GHz w domu - tylko 2,4 GHz - i od jakiegoś czasu nie miałem tego problemu.
zigg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.