numer „użycie” rolki aparatu nie pasuje do zdjęć w aplikacji


11

Całkowicie usunąłem wszystkie zdjęcia we wszystkich kategoriach z iPada 3 (16G iOS 7), ale moje ustawienia nadal informują, że nadal mam 3,5G „zużyty” (rolka z aparatu) w aplikacji Zdjęcia / aparat. Nie mam pojęcia, gdzie / czym są te zdjęcia i jak się ich pozbyć. Narzędzie do zarządzania w i dostosowuje po zsynchronizowaniu z moim iPadem daje następujące dane. Aplikacje: 2,45G Dokumenty / dane 1,25G Inne 5,05G i 4,47G bezpłatnie.


1
Zauważyłem opóźnienie w aktualizacji statystyk. Czy wyłączyłeś strumień zdjęć w iCloud, a następnie wyłączyłeś iPada, aby mieć czyste spojrzenie na pamięć?
bmike

to samo dotyczy iPada 2 mini, iOS 8. Mam 900 Mb zdjęć i aparatu w pamięci i nie mam na urządzeniu żadnych zdjęć ani filmów.
Andrii Muzychuk

Odpowiedzi:


6
  1. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Data i godzina
  2. Odznacz „Ustaw automatycznie”
  3. Ręcznie ustaw datę w roku lub dwóch w przeszłości
  4. Otwórz „Zdjęcia”
  5. Wybierz „Albumy”
  6. Jeśli, tak jak ja, wyczyściłeś już wszystko z folderu Rolka z aparatu i folderu „Ostatnio usunięte”, uśmiechniesz się, widząc, że w folderze „Ostatnio usunięte” znajdują się tysiące zdjęć z powrotem. To są twoje fantomowe zdjęcia
  7. Otwórz „Wybierz” i rozpocznij usuwanie
  8. Wróć do „Data i godzina” i napraw swój zegar
  9. Teraz wróć do Ustawienia> Ogólne> Użycie> Pamięć> Zarządzaj pamięcią. Zauważysz, że Twoje zdjęcie i aparat są puste, jeśli wszystko usuniesz

Przez oficjalne fora Apple .


2
To była jedyna rzecz, która działała dla mnie. Używam iOS 8.1.2 na 32 GB Verizon iPhone 5s, za ile jest wart.
Gulasz

Naprawiono problem i zajęło to tylko kilka minut. Dzięki!
adamb

@ Stew, Wow, teraz wiesz, jak przeglądać czyjeś stare zdjęcia.
Pacerier

Naprawiono dla mnie 2,2 GB zdjęć sprzed lat.
Arcath,

4

IPad / iPhone może zapisywać dane w pamięci podręcznej / metadane na urządzeniu (co pomaga mu szybciej ładować obrazy). Nie pokaże tego za pośrednictwem interfejsu użytkownika.

Możesz go usunąć za pomocą iexplorer (co jest niesamowite).

Podłącz urządzenie iPad / iPhone Otwórz program (Windows lub Mac) Kliknij multimedia Usuń „PhotoData”, „Photo StreamsData”.

Powinieneś to zrobić tylko wtedy, gdy usunąłeś już wszystkie swoje zdjęcia z urządzenia i utworzyłeś ich kopię zapasową, nie martwiąc się o utratę czegokolwiek.


2

Po pierwsze, pamiętaj, że po usunięciu dużych elementów telefon może czasem trochę potrwać. Często zastanawiałem się, czy iOS sprawia, że ​​użytkownik jest nieco „przyjemniejszy”, zgłaszając natychmiast usunięty element, a jednocześnie usuwając go w tle. A może to tylko czas potrzebny na aktualizację baz danych używanych do rejestrowania / raportowania wykorzystanego / wolnego miejsca. W każdym razie spróbuj dać mu kilka minut (może godzinę) i sprawdź, czy „ustabilizowało się”.

Następnie w aplikacji Zdjęcia sprawdź zakładkę albumów. Czy raportowanie z rolki kamery jest całkowicie puste? Czy są jeszcze jakieś albumy? „Pełny” strumień zdjęć (1000 zdjęć) może zająć 1-1,5 GB, zdjęcia w rolce aparatu (przypuszczalnie 0) mają prawdopodobnie 2 MB (zależnie od urządzenia). Możesz sprawdzić te użycie w aplikacji Ustawienia (Ogólne -> Użycie -> Zdjęcia i aparat).

Na koniec podłącz telefon do komputera i otwórz aplikację, taką jak Apple Image Capture lub cokolwiek, czego używasz w systemie Windows / Linux, aby importować zdjęcia z aparatu. Sprawdź, czy tak naprawdę nie ma zdjęć w „aparacie”, którym jest twój iPad. Po wyczyszczeniu telefonu znalazłem kilka małych, nieczytelnych plików filmowych i kilka zdjęć pozostałych w tej aplikacji. Nie wiem, jak i dlaczego, biorąc pod uwagę, że iPhone ich nie pokazywał, ale najwyraźniej zajmowali miejsce. Być może w jakiś sposób skończyło się ich wiele.


Co rozumiesz przez „nieczytelne pliki filmowe”?
Pacerier

Miałem na myśli, że pliki mają sufiks „.mov”, ale były albo uszkodzone, albo zawierały inny błąd / błąd, ponieważ żaden z nich nie był odtwarzany. Nie widziałem tego jednak od dłuższego czasu i być może były na moim telefonie przez kilka lat (pojawiły się tylko podczas oglądania za pomocą Image Capture, a nie podczas oglądania moich zdjęć / filmów na samym telefonie).
drfrogsplat

1

Jeśli nie możesz usunąć tych zdjęć na iPadzie, użyj oprogramowania innej firmy, takiego jak iFunBox, aby usunąć wszystkie dane zdjęć na komputerze, to zadziała i bez potrzeby Jailbreak. Czasami usuwanie danych przez iPada / iPhone'a, na przykład kiedy usuwam ogromną grę, ustawienie użytkowania pokaże, że aplikacja jest usuwana, ponieważ faktycznie usuwa dane w tle.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.