Jak włączyć wirtualizację sprzętu na MacBooku Pro z końca 2013 r. (Dla Windows 8.1 za pomocą Boot Camp)?


32

Usiłuję włączyć wirtualizację sprzętową w moim nowym MacBooku Pro dla systemu Windows 8.1 przy użyciu Boot Camp.

Szukałem online i wiem, że nie możemy tak po prostu przejść do systemu BIOS, jak Windows i zmienić ustawień. Niestety większość rozwiązań, na które natrafiłem, dotyczy Parallels lub maszyn wirtualnych.

Czy ktoś może dać mi znać, jak włączyć wirtualizację sprzętu w MBP dla Windows 8.1 zainstalowanego za pomocą Boot Camp?


A może masz zainstalowaną funkcję Hyper-V :( patrz tutaj: superuser.com/questions/866962/...
Tod Thomson

Odpowiedzi:


4

Nie ma wirtualizacji sprzętowej do włączania i wyłączania, jak na komputerach Wintel.

Ten przełącznik i wiele innych przełączników BIOS są dostępne, ponieważ (przynajmniej częściowo) producenci sprzętu nie produkują sprzętu ORAZ oprogramowania, tak jak robi to Apple.

Jest zawsze włączony na każdym komputerze Mac wyposażonym w procesor obsługujący wirtualizację. Prawie każdy komputer Mac w ciągu ostatnich kilku lat to robi, więc dobrze jest wybrać ten.


No dobra Dzięki. Moją jedyną obawą było to, że program Visual Studio powiedział mi, że wirtualizacja sprzętu jest wyłączona.
Ahsan,

1
W Menedżerze zadań powinno być pole z informacją, czy wirtualizacja jest włączona. Jest w pełnym menedżerze zadań, w zakładce procesor ...
TiernanO

8
Zła odpowiedź. There is no hardware virtualization to turn on or off like on Wintel PCs.jest całkowicie błędne. Funkcje krzemowe można wyłączyć za pomocą BIOS-u lub UEFI - co dzieje się w zepsutym trybie bootcamp firmy Apple.
DeepSpace101

1
Ta odpowiedź jest w 100% nieprawidłowa. Macbook Bootcamp jest zepsuty i czasami go wyłącza.
csauve

39

Wygląda na to, że napotykasz ten sam problem, co ja, gdy po uruchomieniu systemu Windows VT-x pokazuje się jako „Wyłączone” w Menedżerze zadań.

Nie jestem pewien, jak i dlaczego, ale po wejściu do

 • OS X
 • Preferencje systemu
 • Dysk docelowy
 • Wybierz dysk BOOTCAMP jako dysk startowy

Potem wszystko szło dobrze i mogłem z radością korzystać z Hyper-V, nawet po zimnym rozruchu.

Jeśli uruchomiłem na zimno za pomocą Optionsklawisza, a następnie wybrałem Windows , VT-x został wyłączony w Menedżerze zadań.

Domyśl. Czy jakiś geniusz Maca może to wyjaśnić?


masz na myśli tryb Startup lub Target Disk w panelu startowym
ina

3
„Geniusz” Maca powie ci, że używasz niezamierzonego oprogramowania ze swoim sprzętem. Szczera (coś, co Apple powinno wyszukać definicję) brzmi: błąd oprogramowania układowego, którego Apple nie może poprawnie naprawić od 2008 roku ( forums.macrumors.com/showthread.php?t=821551 ).
Sean Feldman

1
To był dla mnie dysk startowy.
Jason

Dzięki za odpowiedź, zmarnowałem prawie dwie godziny, zanim znalazłem twoją odpowiedź.
Smartkid

5
Wątek wyjaśnia, że ​​musisz uruchomić komputer za pomocą warstwy CSM-BIOS. dyskusje.apple.com/thread/6720461?tstart=0 ; Ponadto zapewnia również wiersz poleceń, aby trwale rozwiązać ten problem. Najpierw użyj diskutil listdo opracowania partycji Windows, a następniesudo /usr/sbin/bless --device /dev/disk0s4 --setBoot --legacy --legacydrivehint /dev/disk0
Chui Tey

17

EDYCJA: Znalazłem lepszy sposób, aby uruchomić to zamiast pierwotnie sugerowanego tańca rozruchowego (jest to poniżej w celach informacyjnych). Zasadniczo ustawiony enable_and_lock_vmx truew rEFInd i to wszystko. Szczegóły poniżej ...

Sugerowana metoda

 1. Wyłącz ochronę integralności systemu / SIP systemu macOS (ponownie uruchom komputer Mac, przytrzymaj klawisze Command + R, w menu „Narzędzia OS X Utilities” wybierz pozycję menu „Terminal” -> wpisz terminal csrutil disable; reboot)
 2. Po ponownym uruchomieniu systemu wróć do macOS, pobierz REFInd i rozpakuj go w dowolnym miejscu (komputer, pliki do pobrania itp.)
 3. Otwórz okno terminala, przejdź do miejsca, w którym je rozpakowałeś i edytuj za pomocą sudo nano refind/refind.conf-sample
 4. Odkomentuj enable_and_lock_vmxi ustaw na truenp. Całą linię należy przeczytać enable_and_lock_vmx true. <= To naprawdę naprawia problem!
 5. [opcjonalnie] W tym miejscu zmień limit czasu na coś szybkiego, na przykład 4 lub 5, tjtimeout 4
 6. Zainstaluj REFInd, uruchamiając ./refind-installz terminala. Przykładowa konfiguracja, którą edytowałeś, jest używana jako konfiguracja zainstalowana.
 7. [opcjonalnie] Włącz ponownie SIP. Postępuj zgodnie z punktem 1 powyżej, ale csrutil enable; rebootzamiast tego uruchom

Ta metoda jest bardzo płynna - działa zarówno na zwykłych, jak i zaszyfrowanych dyskach (FileVault2, VeraCrypt lub BitLocker) i naprawdę zajmuje kilka minut. Co najlepsze, działa przy każdym ponownym uruchomieniu.

Stara metoda

Żadna z pozostałych metod nie działała dla mnie, zwłaszcza, że ​​mój Windows 10 był zaszyfrowany Bitlockerem, tzn. Nie wyświetla się Startup Diskspo wybraniu opcji ponownego uruchomienia. Poniższe kroki działają jednak

 1. Wyłącz

  Nie tylko twardy restart; całkowicie wyłączone ; jak w „ policz do 10, gdy wyłączone ” wyłączone

 2. Włącz i uruchom komputer z systemem OS X.

  Ten proces poprawnie ładuje wirtualizację. W moim przypadku musiałem przytrzymać optioni wybrać OS X, wprowadzić hasło FileVault (mój OS X jest zaszyfrowany), a następnie poczekać na uruchomienie systemu na pulpicie OS X.

 3. Uruchom ponownie system Windows

  Miękkie ponowne uruchomienie za pomocą menu Apple, tj. Lewa górna ikona Apple => uruchom ponownie. Podczas uruchamiania wybierz Windows / Bootcamp (za pomocą klawisza opcji). Mój system Windows był zaszyfrowany funkcją Bitlocker, więc wprowadziłem hasło dysku, uruchomiłem system Windows, wprowadziłem hasło systemu Windows i wylądowałem na pulpicie systemu Windows 10. Tym razem Hyper-V był obecny i działał!

Kładę to tutaj na przyszłość, ale mam nadzieję, że Apple naprawi proces uruchamiania Bootcamp. Jest łamany od 8 lat, a powyższe hackery są absurdalne w przypadku maszyny za 3000 USD, a Bootcamp jest oficjalnie obsługiwaną funkcją Mac.


2
IDEALNE ROZWIĄZANIE. Gratulacje 4, że.
Wagner Bertolini Junior

Mam tylko jedną partycję z systemem Windows 10 na moim MacBooku (MacBookPro11,2 - 2014 - Core i7 2.2), więc nie mogę wykonać tych czynności w systemie OS X. Masz pomysł, jak to zrobić tylko w systemie Windows?
Marco Lackovic

Oto bardziej szczegółowa instrukcja krok po kroku dla nowszych wersji MacOS X (w moim przypadku El Capitan) dea.nbird.com.au/2017/02/24/... z kilkoma opcjonalnymi sposobami (np. Używanie systemu Windows tylko bez MacOS)
Zardzewiały

6

Wygląda na to, że jeśli uruchomisz system bezpośrednio do systemu Windows, nie działa, ale jeśli uruchomisz system OS X i przełączysz się na system Windows, działa. Lub możesz uruchomić system Windows, zmienić system na OS X i wrócić do systemu Windows ponownie.


To zadziałało dla mnie. 1. uruchom system OS X i pobiegłem, docker run hello-worldaby upewnić się, że doker działa poprawnie. To było 2. Uruchom ponownie i przytrzymaj klawisz opcji, aby wyświetlić opcję rezerwacji w systemie Windows 3. Wybierz Windows. Pobiegłem, docker run hello-worldaby upewnić się, że doker działa poprawnie. To było.
cramhead

To działało dla mnie. Wygląda na to, że MacBook Pro musi uruchomić się w systemie OSX, aby włączyć wirtualizację. Następnie miękki restart w systemie Windows będzie miał włączoną wirtualizację. Mam 15-
calowego

Wiem tylko o zimnym uruchamianiu do WIN na moim MAC za pomocą klawisza Options. Kiedy zamiast tego najpierw uruchamiam komputer na MAC, jak mogę następnie przejść do WIN na BootCampie?
Joshua

1
W preferencjach znajduje się sekcja dysku rozruchowego, która pozwala wybrać partycję do rozruchu
jcesarmobile

2

Próbowałem z wciśniętym klawiszem Alt i bez niego, od Mac OS do Windows i na odwrót.

Rozpocznie się instalacja funkcji Hyper-V z prośbą o ponowne uruchomienie, a podczas uruchamiania systemu Windows drugi etap instalacji nie powiódł się i został przywrócony.

Dzisiaj kupiłem adapter Thunderbolt-Ethernet, podłączyłem go, zainstalowałem Hyper-V i po ponownym uruchomieniu mogłem go użyć. Nawet po odłączeniu adaptera.

Wygląda na to, że Hyper-V potrzebuje zainstalowanego adaptera Ethernet.


Sztuczka „adapter piorun do adaptera ethernetowego” do uruchomienia funkcji hyper-v NIE działa z iMac + Windows 10 2015
Kyle

1

Po zainstalowaniu rEFInd w celu potrójnego rozruchu mojego Macbooka MF839 (Win10, Ubuntu, OSX), aby włączyć wirtualizację w systemie Windows 10, najpierw uruchamiam OSX, a następnie, gdy pojawia się ekran logowania, wciskam przycisk restartu, więc mac ponownie uruchamia się ponownie, a następnie wybierz Windows 10 z rEFInd.


1
Z którego komputera Mac korzystałeś?
Kyle,

1

Próbowałem różnych kombinacji rozruchu / restartu i nic nie działało, dopóki nie dodałem adaptera Thunderbolt do Ethernet. Przy następnym uruchomieniu partycji Windows Boot Camp mógłbym włączyć Hyper V.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.