Wehikuł czasu i odmontowany dysk wewnętrzny


1

Kilka tygodni temu włożyłem dysk SSD do mojego Macbooka, utrzymując stary wirujący napęd za pomocą wnęki rozszerzeń. Wszystko poszło dobrze i mam kopię zapasową. Jednak mając dysk SSD, postanowiłem zaoszczędzić trochę energii podczas ostatniego lotu i odmontować wirujący dysk.

Zupełnie zapomniałem do dziś, kiedy musiałem ponownie zamontować dysk (ponieważ tam właśnie znajduje się moja biblioteka iTunes). Nie ma biggie ... poza tym, że wydaje się, że Time Machine usunął wszystkie kopie zapasowe dysku twardego wirującego dysku, gdy był on odłączony!

Teraz, gdy Time Machine ponownie widzi napęd, ponownie tworzy kopię zapasową tego wszystkiego. Przeglądając BackupDB, wyczyściłem wszystkie moje kopie zapasowe starsze niż dzisiaj (ponieważ przestrzeń była potrzebna do dzisiejszego masowego ponownego tworzenia kopii zapasowych), więc nagle nie mam kopii zapasowej tego wirującego dysku [1].

Czy mogę zmienić to zachowanie? Lub musi mam zamontowany dysk wiruje za każdym razem TM kopie zapasowe?


[1] Cóż, mam kopię zapasową online, ale dla mnie to ostatnia szansa.


Jeśli nie zostanie zamontowany, nie zostanie utworzona kopia zapasowa i zapomni o nim, ponieważ odmontowałeś go. Dlaczego i tak odmontowujesz dysk wewnętrzny?
Rob

Ten wirujący dysk to wieprza mocy, szczególnie podczas podróży.
Matthew G.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.