Pole wyszukiwania startera nie działa - nie można pisać


37

Pole wyszukiwania startera nagle nie akceptuje już wprowadzania tekstu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Masz pomysł, jak to zrobić, aby ponownie zaakceptować tekst? Wyszukiwanie aplikacji było bardzo przydatne.

Odpowiedzi:


47

Naciśnij klawisz Tab kilka razy. Pracował dla mnie.

Musisz nacisnąć Tab po pojawieniu się ekranu startowego. Następnie zakładka skupi się na pasku wyszukiwania, a następnie ponowne naciśnięcie go usunie. Naciśnięcie ~ 20 razy wydaje się powodować pewien reset. Gdy zauważysz kursor, wszystko powinno być dobrze.

Inne rzeczy do wypróbowania:

  • terminal> defaults write com.apple.dock ResetLaunchPad -bool true; killall Dock
  • wyloguj się / zaloguj
  • uruchom ponownie

19
Łał. Nacisnąłem zakładkę dwadzieścia razy i w końcu zaczęło działać. Weeeeird.
Doktor Mohawk,

8
+1. Właściwie trzeba to zrobić około 20 razy, aby zobaczyć efekt.
Kwas

4
Ten problem jest absurdalny, ale poprawka działa!
Davyd Geyl

6
+1 Niesamowite, tabulacja 20 razy faktycznie działa !!! Dzięki. Wow, jak losowo!
Jérémie,

5
dwa lata później i nadal jest to problem. dobra robota z naprawianiem błędów, jabłko.
Paul Gowder

5

Naciskaj klawisz Tab, aż kursor pojawi się na pasku wyszukiwania u góry widoku startera. Jak wspomniano w niektórych komentarzach, możesz trafić go 20 lub więcej razy.


3

Miałem dzisiaj ten sam problem. Na forach Apple znalazłem wskazówkę, aby usunąć zawartość ~/Library/Application Support/Docki ponownie uruchomić Dock za pomocą killall Dockpóźniej. To powoduje, że Launchpad odbudowuje swoją bazę danych i podobno powinien ponownie aktywować pole wyszukiwania.

Próbowałem tego i początkowo nie zadziałało.

Tymczasem zastosowałem inną wskazówkę, a mianowicie naprawę uprawnień do dysku za pomocą narzędzia dyskowego (a potem zapomniałem o temacie).

Kilka godzin później (teraz) - kiedy szukałem alternatywnych rozwiązań w Ask Different - nagle mogłem ponownie wyszukać w Launchpad.

Tak więc spodziewam się, że jedna z tych wskazówek lub oba w połączeniu załatwiły sprawę.


To zadziałało dla mnie, ale to kolejna praca. Jeśli jest to błąd skupiony na kontroli systemu operacyjnego, mam nadzieję, że wkrótce zostanie naprawiony.
Neil Monroe


0

UWAGA: Działa to również wtedy, gdy nie można zmienić nazwy zgrupowanego folderu w panelu startowym. tzn .: przeciągnij dwie aplikacje na starter i utwórz grupę, a następnie otwórz ją, kliknij nazwę i spróbuj zmienić nazwę. - Musiałem nacisnąć klawisz Tab około 50 razy.

Ten problem sięga wielu lat i nie dotyczy tylko systemu operacyjnego Sierra. Więc cokolwiek jest po Sierra, wypróbuj to najpierw, zanim usuniesz pliki, zadzwonisz z uprawnieniami do plików lub całkowicie zresetujesz Launchpad. Ta metoda nie wymaga wylogowania. Cały czas mam mnóstwo rzeczy i nie znoszę się wylogowywać. To proces przygotowawczy.

Stuknij tabprzycisk w dowolnym miejscu od 20 do 50 razy. Warto spróbować przed zrobieniem czegoś innego :)


-1

W Launchpadzie naciśnij Cmd+ Shift+ esc. Klawiatura zaniknie i powiększy się, a po ponownym naciśnięciu działa, aby można było pisać ponownie.


-1

Tab lub 20 razy działało dla mnie.


Proszę wyjaśnić więcej na temat tego, w jaki sposób tabulacja 20 razy pozwoli na to?
fsb

1
Witamy w Ask Different i dziękuję za odpowiedź. :) Niestety, krótkie odpowiedzi, takie jak ta, nie dostarczają wystarczająco dużo szczegółów ani kontekstu, aby pomóc wielu użytkownikom. Jeśli to możliwe, dobrze byłoby, gdybyś mógł dodać więcej informacji o tym, w jaki sposób tabulacja 20 razy zajmie się tym problemem. Możesz także przeczytać Jak odpowiedzieć, aby uzyskać wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi tutaj.
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.