Wentylatory MacBooka działają wysoko nawet przy normalnym obciążeniu


11

Mój MacBook (nieprofesjonalny) Aluminium ma kilka lat. Ostatnio mam problem z tym, że moje wentylatory pracują wysoko nawet przy umiarkowanym zużyciu, a ciało naprawdę się nagrzewa.
Robił to wcześniej, ale tylko przy dużym obciążeniu (filmy, flash lub kompilacja plików źródłowych). Teraz wydaje się to normalną rzeczą.
Mam też porównanie do innego MacBooka Pro, który zdecydowanie nie pokazuje tego zachowania, więc jestem całkiem pewien, że nie wyobrażam sobie różnych rzeczy.

Również pewnej nocy, kiedy zamknąłem pokrywę mojego macbooka, fani nie przestali działać (wygląda na to, że nie przeszedł w tryb uśpienia).

Jakieś pomysły, co może być przyczyną?

Jedyne, co mogę sobie wyobrazić, to otwarcie ciała i usunięcie stamtąd pyłu za pomocą rozpylacza.


1
O tak, na pewno może to być kurz wewnątrz urządzenia. Możesz go odkręcić, zdjąć dolną płytę i wyczyścić powietrzem. Nie używaj sprayów, ponieważ Twoje urządzenie może zacząć zardzewieć. Wystarczy oczyścić go powietrzem, a także spróbować wyjąć wentylator i całkowicie go wyczyścić.
Rob

Potrzebowałbym więc kompresora, aby mieć powietrze bez pojemnika na spray?
wirrbel

Powinieneś być w stanie użyć powietrza w puszkach, aby usunąć kurz. Nie używaj sprężarki do przedmuchiwania elementów wewnętrznych komputera! Sprężarki zwykle mają wysokie ciśnienie i mogą uszkodzić wentylatory i inne delikatne elementy wewnętrzne. Wystarczy użyć trochę powietrza w puszce, aby wyczyścić maszynę. Używaj powietrza w puszkach w krótkich seriach.
James Manes


Miałem ten problem na moim 15-calowym MacBooku Pro 2011 przez ostatnie kilka miesięcy. Ponieważ podjąłem nową technologię, zawsze zakładałem, że to nowy serwer / kompilator / program pakujący kładzie duży nacisk na system. Ale patrząc ściśle przy monitorze aktywności, użycie procesora rzadko przekraczało 10%! Okazało się, że wentylatory były zatkane kulkami kłaczków, które gromadziły się przez lata: i.stack.imgur.com/KS1bC.jpg (Karta kredytowa dla rozmiaru)
Pekka

Odpowiedzi:


7

Najpierw należy ustalić, czy komputer rzeczywiście pracuje ciężej ze względu na niektóre procesy wykorzystujące dużo procesora, o ile w przeszłości tak nie było. Otwórz aplikację Activity Monitor i sprawdź procent bezczynności procesora.

Jeśli twój system używa dużo procesora, prawdopodobnie wyższa prędkość wentylatora jest uzasadniona.

Jeśli stale utrzymujesz> 90% bezczynności, podczas gdy fani ścigają się, prawdopodobnie masz problem z „mechanicznym” nagrzewaniem (takim jak kurz / brud na radiatorach lub blokada powietrza).

Jeśli jest to problem z kurzem, spodziewam się, że zauważysz, że wentylator stopniowo zwiększa prędkość swojego „nieobciążonego systemu” z czasem.

Istnieją również produkty, które pozwolą monitorować różne czujniki w komputerze. Niektóre pozwalają również kontrolować minimalną prędkość wentylatora. Moim ulubionym jest Menu iStat, które ma wiele opcji tego, co chcesz oglądać i jak chcesz to zobaczyć.


3

Wygląda na to, że musisz oczyścić wnętrze z kurzu. To był problem, który miałem jakiś czas temu.

Może zalecić korzystanie z bezpłatnej aplikacji Macs Fan Control do monitorowania prędkości wentylatorów, czujników temperatury i regulacji prędkości wentylatorów.


3

Ponowne uruchomienie SMC załatwi sprawę. Miałem ten sam problem po aktualizacji do Mavericks z moim 2012 MBA ..... oto link do tego, jak to zrobić.


Odpowiedzi powinny być czymś więcej niż tylko linkiem. Czy możesz wyjaśnić treść linku, aby Twoja odpowiedź mogła być samodzielna na wypadek, gdyby Twój link utracił ważność?
sameetandpotatoes

3

Miałem ten problem przez ostatnie kilka tygodni. W końcu naprawiłem problem i to było tak dziwne, że po prostu musiałem opublikować, jak to zrobiłem dla was.

Próbowałem wszystkich zwykłych rzeczy, które każde forum każe ci robić, takich jak: Reset SMC, Reset PRAM, Ran Diagnostics, Oczyszczone wentylatory i radiatory, Zmienione przewody zasilające ... nic nie działało.

  1. Pobrałem Istat dietetyczne
  2. Widziałem, że procesor PECI Die działał przy 300 stopniach
  3. Potem zauważyłem, że mój pasek użycia procesora miałby tylko 101% i za każdym razem, gdy to się dzieje, proces o nazwie CUPSD aktywował się. Sprawdziłem więc CUPSD i dowiedziałem się, że jest to protokół drukowania bezprzewodowego.
  4. Więc poszedłem do Preferencji systemowych / drukarek i usunąłem wszystkie drukarki, dodałem drukarkę, z której korzystam regularnie. I VOILA, temperatura na matrycy PECI spadła do 91 stopni i proces się zatrzymał.

Dziwne, ale zadziałało! Musiałem się podzielić.


2

Ten sam problem - moim odkryciem była mała bawełniana kula z włókna przyczepiona do otworu wentylatora. Oczywiście musiałem otworzyć tylną część laptopa, ale posiadanie odpowiednich główek śrubokrętów było dość łatwe.

Próbowałem Monitor aktywności i nie mogłem znaleźć winowajcy. Nie sądziłem, że mój fan się brudzi, ale zrobiłem to w końcu, ponieważ zabrakło mi innych opcji. I ... znalazłem problem :)


1

Miałem podobny problem z ciągłym działaniem wentylatora. Otworzyłem Monitor aktywności i odkryłem, że aplikacja „Dashboard” zajmuje około 60% więcej procesora. Usunąłem wszystkie okna na pulpicie nawigacyjnym i problem został rozwiązany.

Tak wyraźnie, że ja i być może inni powinni być ostrożni w korzystaniu z aplikacji Dashboard.

Może rozwiązać problemy innych ludzi.


1

Miałem ten sam problem, gdy mój wentylator działał na wysokim poziomie przez cały czas, gdy korzystałem z mojego Macbooka Pro (połowa 2014 roku) i znalazłem tę stronę.

Po przejrzeniu postów postanowiłem sprawdzić Monitor aktywności, a dla mnie skończyło się na Google Chrome. Procesów pomocnika Chrome było wiele, a wiele instancji działało jednocześnie.

Po (bezskutecznie) próbie zatrzymania każdego procesu (wracałyby z powrotem przy każdym zamknięciu), całkowicie zamknąłem Google Chrome i wentylator przestał działać.

Używając tylko Safari, nie mam (jak dotąd) tego problemu, a komputer działa znacznie chłodniej. Wygląda na to, że pozostanę przy Safari wyłącznie jako mojej przeglądarce.

Nie mogę ci wystarczająco podziękować za informacje tutaj. Mam nadzieję, że ten wkład pomoże także innym.


1

Na moim MacBooku Air mój wentylator działał jak suszarka do włosów. Sprawdziłem okno Monitora aktywności i zobaczyłem, że proces drukarki HP działa przy 300% wykorzystaniu procesora.

Uświadomiłem sobie, że pół godziny temu wysłałem polecenie drukowania do drukarki HP Inket Jet (ale jeszcze nie podłączyłem drukarki przez USB). Zamiast zabić proces, podłączyłem drukarkę. Po zakończeniu wydruku na monitorze aktywności zobaczyłem, że po około 30 sekundach procesor wrócił do normy.

Nie jesteś pewien, czy to problem ze sterownikiem HP, czy nie?

Jeśli jest coś buforowanego do wydruku, a drukarka nie jest podłączona, musi to być zły sterownik, który wciąż próbuje użyć procesora do znalezienia DRUKARKI na koniec czasu.


1

Ok, nagle miałem ten sam problem i oszalałem. Co to naprawiło dla mnie. 1. Otworzył tylną obudowę podczas działania MBP. 2. Uderzyłem w mój szybki wentylator (z powodu mojego ciosu zatrzymał się i zaczął ponownie) ha, a następnie w ciągu milisekund do sekund powrócił do życia - normalna prędkość wentylatora. Więc mój werdykt, aplikacja kontrolera wentylatora mogła się „utknąć”, więc trzeba ją zresetować „ręcznie”.

Jeszcze raz po prostu dmuchnij wentylator przy włączonym zasilaniu.


0

Zdecydowanie otworzę monitor aktywności ( Cmd+ Spacenastępnie przeszukuję Monitor aktywności) i przejdę do procesora, a następnie spojrzę na to, z czego korzysta najwięcej.

Mój był Microsoft Outlook wykorzystujący około 250% procesora. Zamknął go, wentylator natychmiast się wyłączył. Jeśli jest to program, z którego cały czas korzystasz, spróbuj znaleźć alternatywę i sprawdź, czy działa lepiej.


0

Chciałem powiedzieć, że ta dyskusja uratowała mi życie. Próbowałem już zresetować PRAM i SMC bez powodzenia. Po przeczytaniu postów stwierdziłem, że moja drukarka HP zajmuje 388% mojego procesora. Potem szukałem sposobu, aby go zamknąć (nie działał na monitorze aktywności) i znalazłem ten post: https://discussions.apple.com/message/28453132#28453132 Po wykonaniu tego mój procesor wrócił do normy .


1
Czy możesz streścić treść linku bezpośrednio w swojej odpowiedzi?
nohillside

0

Mój Apple MacBook Pro, mój wentylator nie przestał działać, a bateria wyczerpała się bardzo szybko. Rozmawiałem z technikami Apple, którzy nie potrafili rozwiązać problemu.

Sprawdziłem okno Monitora aktywności i zobaczyłem, że proces drukarki HP działa przy 340% obciążeniu procesora.

Poszedłem do Preferencji systemowych - Drukarki i skanery i zdałem sobie sprawę, że są do niej podłączone 3 drukarki. Po usunięciu zbędnych drukarek proces przestał działać, a wentylatory przestały działać.

Dziękujemy za wyszukiwanie w Google! To jest posortowane.


0

Ten sam problem tutaj, na MacBooku Pro 17 "z 2009 r. - fani działali niesamowicie szybko, a spód był zbyt gorący, aby mieć go na kolanach. Bateria ma 7 lat i jest gotowa na wymianę wkrótce, więc pomyślałem, że może być spokrewniona. W przeciwnym razie maszyna jest wciąż fantastyczna.

Sprawdzone monitorowanie aktywności i użycie procesora Findera zawsze było maksymalne, nigdy poniżej 98%, gdy miałem otwarte okno. Więcej okien po prostu sparaliżowało prędkość pracy maszyny.

Okazuje się, że miałem ustawione opcje widoku Findera, aby wyświetlać Rozmiar wszystkich plików, a także Oblicz rozmiar wszystkich podfolderów, po sprawdzeniu niektórych rozmiarów folderów kilka tygodni wcześniej. Zmusiło to procesor do wykonania większej ilości pracy niż to konieczne. Wyłączyłem je i natychmiast procesor Findera spadł do mniej niż 2%. Fani uspokoili się, maszyna gwałtownie przyspieszyła i wkrótce była wystarczająco fajna, aby sobie z tym poradzić.

Uff! Nie ma w tym nic złego, nie trzeba resetować Findera ani SMC, wymieniać wentylatorów itp., Tylko przepracowany Finder. Warto pamiętać o takich rzeczach, nawet jeśli to zdrowy rozsądek.

Mam nadzieję że to pomoże!


0

Miałem ten sam problem. Po chwili zdałem sobie sprawę, że fani biegali wysoko, kiedy miałem otwarte Safari. Wyłączyłem rozszerzenie Norton i rozwiązało to problem. Mam nadzieję, że to pomoże komuś tam!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.