Nie pozwól pracownikom korzystać z niczego poza moją zastrzeżoną aplikacją [duplikat]


3

To pytanie ma już odpowiedź tutaj:

Będę dostawał kilka komputerów Mac dla różnych oddziałów, które zainstalowałyby moją aplikację, z której muszę korzystać moi pracownicy. Muszę upewnić się, że:

  • Gdy komputer uruchomi się, aby moja aplikacja była włączona w trybie pełnoekranowym
  • Aby użytkownik nie mógł wyjść z aplikacji
  • Aby użytkownik nie mógł zacząć podłączać swoich osobistych pamięci USB i próbować włamać się / oglądać filmy na komputerze - jednym z rozwiązań byłoby zablokowanie komputera i odsłonięcie tylko ekranu dotykowego. Podejrzewam, że jeśli moja aplikacja automatycznie obejmuje pełny ekran, użytkownik nie będzie mógł przejść do wyszukiwarki i przeglądać swoich plików.

Preferowane jest najbardziej eleganckie rozwiązanie, pod warunkiem, że rozwiązanie to wykona zadanie skutecznie, bez żadnej rundy na temat obejścia tej konfiguracji.


@ Mark Nie chcę zmieniać węzłów komputera w centrum internetowe dla treści internetowych; proszę przeczytać moje pytanie poprawnie. To jest moje jedno oprogramowanie, które zostanie zainstalowane na każdym komputerze, z którego pracownicy będą musieli korzystać bez dostępu do niczego innego.
Pavan

Odpowiedzi:


2

Prawdopodobnie będziesz chciał spojrzeć na kontrolę rodzicielską (Preferencje systemowe). Chociaż nie uniemożliwi im to poruszania się w systemie OS X, uniemożliwi im uruchamianie innych aplikacji, które nie zostały wyraźnie autoryzowane.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Szczegółowe podsumowanie widoku można znaleźć tutaj: http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-limit-the-capabilities-of-a-user-in-mac-os-.html


hm to dobry początek cksum, na pewno musi istnieć sposób na automatyczne uruchomienie mojej niestandardowej aplikacji podczas logowania i ustawienie jej w trybie pełnoekranowym bez możliwości zamknięcia aplikacji przez użytkownika?
Pavan

@Pavan Wiem, że możesz uruchomić aplikację podczas uruchamiania. To dość proste. Ale nie znam sposobu na wyłączenie kontrolek chrome (minimalizacja, maksymalizacja itp.) Lub blokowanie dostępu do portów peryferyjnych. Chociaż może uda ci się zabić demona, który kontroluje nasłuchiwanie nowych urządzeń, być może.

Nie rozumiem, dlaczego wspomniano o kontrolkach Google Chrome ... nie ma to nic wspólnego z przeglądarką internetową? Aplikacja niestandardowa, o której mówię, nie jest aplikacją internetową za pośrednictwem jakiegoś portalu internetowego dostępnego online, ale jest to aplikacja opracowana dla systemu Mac OS X. Czy coś mi brakuje?
Pavan

@Paven, chrome okna nie ma nic wspólnego z przeglądarką Google. Jest to termin oznaczający elementy sterujące (i towarzyszący interfejs użytkownika) okna. Nie chciałeś, żeby mogli zamknąć lub zminimalizować twoje zgłoszenie, prawda?

Tak to jest poprawne! Dziękujemy za miłe wyjaśnienie, jest to doceniane!
Pavan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.