Czym jest ta brązowa lepka pozostałość w porcie ładowania MacBooka Pro?


8

Właśnie zauważyłem brązowy lepki osad w porcie ładowania na moim MacBooku Pro, który ściera się, ale nie do końca i dla mnie pachnie jak bateria.

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy mam tutaj problem, czy jest to normalne?

Zdjęcie brązowej lepkiej pozostałości w złączu ładującym MacBooka Pro


Czy potrafisz go odkręcić, aby sprawdzić baterię?
Rob

waham się, aby go otworzyć ... Nie jestem geniuszem Mac i nie chcę powodować żadnych problemów. czy widziałeś lub słyszałeś o tym wcześniej?
Louzy

Nic nie złamiesz, po prostu odkręcając dolną płytę. Nic do tego nie jest przywiązane, więc nie możesz niczego złamać. Dla twojej informacji, bateria nie jest bezpośrednio podłączona do tego pinu, więc nigdy nie może to być bateria. Czy może to być jakaś taśma, która prawdopodobnie się w nim dostała, czy coś innego jak kawa?
Rob

Ile lat ma maszyna? Sprawdź O tym mgr ... Więcej informacji Raport systemu ... Moc. Jaka jest liczba cykli na akumulatorze? Krótsze Alt kliknij ikonę baterii. Jaki jest warunek. Wygląda na to, że bateria może być wadliwa. Tak czy inaczej, przejdź do sklepu Apple i sprawdź. Wadliwa bateria może uszkodzić cały komputer.
Joop

1
Czy kiedykolwiek uzyskałeś na to ostateczną odpowiedź? Mam DOKŁADNIE ten sam brązowy gunk, dokładnie w tym samym miejscu. Facet ze sklepu Apple mówił mi, że prawdopodobnie coś na to rozlałem (na boki?).

Odpowiedzi:


8

Bateria nie znajduje się w pobliżu tej części - znajduje się w części podparcia dłoni komputera. Ponadto akumulatory litowo-polimerowe tak naprawdę nie wydzielają płynów, które mogłyby przemieszczać się tak daleko wewnątrz komputera, więc prawdopodobnie jest to wynikiem rozlania w pobliżu tego obszaru lub po prostu korozji (rdzy) kontaktu po zużyciu plastikowej osłony.

Jednak wszelkie ciecze lub korozja powodowana przez port ładowania powinny zostać sprawdzone przez kogoś, kto jest średnio obeznany z działaniem elektroniki - szczególnie jeśli zostawisz ją podłączoną do zasilania, a nie na stole przeciwpożarowym, jeśli możesz ryzykować pożar w domu, w którym ludzie śpią lub ktoś może nie być wystarczająco świadomy, aby wyjść, jeśli zaczną się kłopoty.

Czas, jaki zająłby technikowi, aby dać komputerowi Mac „wszystko w porządku”, wynosiłby 5 minut, a śrubokręt był potrzebny do przebicia szczytu. Jest to odpowiednik otwarcia maski i pomiaru poziomu oleju w samochodzie lub ciężarówce.

Czyściłem to miejsce wacikiem i oglądałem. Jeśli pojawi się więcej zabarwienia lub płynu, oddaj go do serwisu. Ponadto, jeśli ciecz znajdowała się w środku, zobaczysz również niektóre wychodzące z portu piorunów. Jeśli jasne światło i lekkie powiększenie (lub zdjęcie iPhone'a z lampą błyskową) nie wykazuje dodatkowej wilgoci, możesz być bezpieczny z odrobiną rdzy na powierzchni / jednorazowym mokrym złączem magsafe.


@bike ... dziękuję za radę ... zrobi co mówisz.
Louzy

1
Nawiasem mówiąc, @Louzy Świetne zdjęcie. Prześlę trochę, gdy zobaczę początki koloru rdzy na mojej nowej MBP siatkówki. Być może jest to tylko drobny pył żelazny, który koroduje w atmosferze bez żadnej wilgoci.
bmike

1
Myślałem, że to wygląda jak rdza!
LB

3

Miałem coś takiego z kilkoma MacBookami.

Porty MagSafe mogą przyciągać cząsteczki żelaza - opiłki żelaza lub stali, a nawet niewielki procent minerałów w normalnym pyle miejskim. W połączeniu ze zmianą temperatury i wilgotności takie cząstki mogą zacząć korodować, co może odbarwić złącze.

Jeśli zetrze się, uszkodzenia powinny być niewielkie.

W dzisiejszych czasach po prostu uważam na wszelkie widoczne nagromadzenie. Uważam, że klej marki Blu-Tack jest dobry do zbierania rzeczy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.