Zostałem okradziony fizycznie i nie mogę teraz zarządzać moim Apple ID ... jak mogę wyodrębnić swoje zakupy?


16

TL; DR

Ponieważ wydaje się oczywiste, że obecnie Apple nie może nic zrobić, aby mi pomóc: potrzebuję sposobu na wydobycie jak największej ilości moich treści (muzyki / aplikacji / kontaktów / itp.) Z tego konta ... co mogę zrobić? Cała moja muzyka / aplikacje / kontakty od 2004 roku są na tym koncie!

Odpowiedź, która daje mi najwięcej sposobów na wyodrębnienie moich zakupów, otrzyma odpowiedź na głos i nagrodę.

Jeśli moje hasło zostanie kiedykolwiek skradzione, nie będę mógł go zmienić, musiałbym mieć zablokowane konto i straciłbym zakupy warte tysiące dolarów!

Ok, więc włączyłem dwuetapowe uwierzytelnianie Apple, aby mieć większe bezpieczeństwo. Polecił mi „zapisać klucz odzyskiwania w bezpiecznym miejscu, takim jak portfel ”, więc po prostu skorzystałem z tej sugestii.

Teraz zostałem okradziony. Mój portfel ORAZ iPhone (moje autoryzowane urządzenie) zostały skradzione. Teraz nie mam możliwości zarządzania moim kontem iCloud, więc nie mogę:

  • Zmień moje hasło
  • kup cokolwiek z iPhone'a

Jeśli chcę kupić nowe aplikacje, utworzyłem nowe konto, ale jeśli na starym koncie jest już aplikacja, muszę ją przełączyć z powrotem i pobrać ... jednak zmieniły ją, więc teraz nie mogę zmienić konta na moim iPhonie przez 90 dni!

Jedyne, co mogę zrobić, to spróbować wyciągnąć jak najwięcej z tego konta (kontakty, muzyka, aplikacje), a następnie przechowywać je gdzieś ...

Jestem trochę smutny, że straciłem funkcjonalność, a Apple sprawiło, że dosłownie NIE ma możliwości odzyskania bez co najmniej 2 opcji odzyskiwania (moje 2 zostały skradzione).

Teraz jest to również MNIEJ bezpieczne, ponieważ jeśli moje hasło zostanie naruszone, nie mam możliwości jego zmiany (nie mogę teraz zarządzać kontem przy użyciu samego hasła).

Masz pojęcie, jakie kroki powinienem podjąć? Mogę wymyślić, aby przejść do wszystkich moich kont, dla których użyłem e-maila iCloud i to zmienić. Ale jeśli chodzi o zakupy aplikacji i muzyki, jestem prawie nieufny.

Czy będę w stanie całkowicie przestać używać starego konta (myślę, że je zablokują), ale zanim to zrobię, wyodrębnię moją zawartość do użytku? Muzyka Mogę nagrać na MP3, ale aplikacje ... Nie sądzę, że będę mógł otrzymywać aktualizacje aplikacji zakupionych na tym koncie, jeśli zablokuję konto.

EDIT właśnie zdał sobie sprawę, że moje konto programisty Apple jest również powiązane z tym loginem, FML


1
Czy próbowałeś skontaktować się z Apple w sprawie problemu?
James Manes

1
@JamesManes tak, a po wielu ceregieli i przedstawicielach mówi mi, jak bardzo na pewno będą w stanie rozwiązać problem, robią kopanie i twierdzą, że teraz jest to całkowicie w moich rękach, na co zgodziłem się, gdy zapisałem się na dwa- krok ... mój ostatni wysiłek w sprawie rowu może być następnym razem, gdy będę w Cupertino, aby pokazać się ze zdjęciem ze znakiem i napisem „I AM ME PLS HALP”
MetaGuru

Ojej - prawdopodobnie zarejestrowałem zbyt wiele urządzeń (obecnie mam 8 lat), ale mam zarówno SMS z mojej komórki, jak i SMS bliskiego przyjaciela w przypadku pożaru, który niszczy mój dom, w którym większość z tych urządzeń. Czy na pewno nie masz opcji SMS na telefon i naprawdę masz tylko iMessage na jednym iPhonie jako zaufanym urządzeniu?
bmike

2
Może się to wydawać dość proste, ale dlaczego nie możesz zresetować hasła z komputera? Ponadto, czy Twój iPhone ma na nim hasło, czy też aktywowano Find My iPhone? Możesz śledzić / usuwać iPhone'a za pośrednictwem iCloud.com i możesz zresetować hasło przez forgot.apple.com. Będziesz musiał także popracować na stronie Appl.apple.com, ale jeśli masz hasło na iPhonie, dobrze Ci tam pomoże.
Andrew U.

@AndrewU. Wytarłem telefon za pomocą FMI. Nie mogę jednak zresetować hasła, ponieważ mam dwuetapowe uwierzytelnienie na koncie, a moje jedyne dwie metody uwierzytelnienia zostały skradzione.
MetaGuru,

Odpowiedzi:


5

Powinno to działać po zalogowaniu się na https://appleid.apple.com i posiadaniu kilku urządzeń do uwierzytelnienia.

Czy dwukrotnie sprawdziłeś, czy nie masz SMS-a jako jednej z opcji? Jeśli tak, możesz po prostu uzyskać od swojego operatora inny telefon komórkowy z funkcją SMS i zalogować się w celu ponownego wydania nowego klucza odzyskiwania.

Parafrazując artykuł z bazy wiedzy - http://support.apple.com/kb/HT5577

Jeśli utracisz trwale dostęp do wszystkich zaufanych urządzeń ORAZ klucza odzyskiwania, nie będziesz mógł użyć tego identyfikatora AppleID.

Mamy nadzieję, że po kilku dniach możesz odzyskać telefon lub portfel (raport policyjny i / lub nagradzać pracę w różnych sytuacjach) i dodać kolejne elementy, zregenerować klucz odzyskiwania lub wyłączyć dwuskładnikowe zabezpieczenia na koncie.

Ponadto będziesz chciał zadzwonić do działu wsparcia programistów i zapytać, czy mogą oni pomóc w rejestracji innego zaufanego urządzenia, abyś mógł dalej z nimi współpracować. Program dla programistów ma znacznie większą możliwość odróżnienia od przypadkowego podszywacza ze względu na formularze prawne i weryfikację, którą mógłeś wypełnić, aby wejść do programu i sprzedać aplikację.

Zdaj sobie również sprawę, że Apple celowo to skonfigurował, wiedząc, że niektórzy ludzie będą w twojej sytuacji i upewnij się, że nie muszą ci pomóc, ale jeśli potrafią znaleźć sposób, naprawdę byś to docenił. Ponieważ jednak masz na myśli tysiące dolarów, nie wyobrażam sobie, że nie byłbyś w stanie wezwać wsparcia programistów i współpracować z nimi, aby odzyskać dostęp jako jednorazowy wyjątek od zasad. Do licha, Apple może być w stanie pomóc z listem potwierdzającym policyjny raport o kradzieży i otworzyć opcje, aby dochodzić tego od ubezpieczenia.

Na koniec sprawdź w swoim ubezpieczeniu, ponieważ koszty ponownego założenia konta i zakupów mogą być pokryte. Pewnym krokiem jest wprowadzenie nowego identyfikatora AppleID, zabezpieczając go większą liczbą warstw (i rozmieszczonych w więcej niż jednej lokalizacji) urządzeń weryfikujących. Mamy nadzieję, że uda ci się odzyskać jeden ze skradzionych przedmiotów i uniknąć długiego procesu przekonywania Apple lub agenta ubezpieczeniowego, aby pomógł ci wyjść z tego zrozumiałego, ale bolesnego problemu.


ta część mnie kruszy: tak długo, jak pamiętasz hasło Apple ID i nadal masz dostęp do jednego z zaufanych urządzeń, możesz się zalogować i utworzyć nowy klucz odzyskiwania. Przejdź do Mojego Apple ID, wybierz „Zarządzaj swoim Apple ID” i zaloguj się. W sekcji Edytuj swój Apple ID wybierz „Hasło i zabezpieczenia”. W obszarze Klucz odzyskiwania wybierz opcję Zastąp utracony klucz i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. NOPE: prosi o RKEY, gdy próbuję się zalogować
MetaGuru

Nie wątpię, że zostałeś zablokowany - i nie widząc listy urządzeń, jedyną drogą może być wprowadzenie zgubionego klucza. Pomyślałem, że opisanie, jak to ma działać, było dalekim krokiem w pomaganiu w kłopotach. Chciałbym mieć jakiekolwiek doniesienia o odejściu Apple od tej zasady, ale nie słyszałem o sprawie, w której się na to zgodzili.
bmike

tak, mam nadzieję, że wkrótce to naprawią, nie tylko jest to błąd bezpieczeństwa, ponieważ nie mogę zmienić hasła, ale także nie zamierzam dokonywać żadnych nowych zakupów, dopóki nie zostanie to rozwiązane, nie chcę wiązać więcej pieniędzy w systemie, w którym mógłbym zostać zablokowany w ten sposób
MetaGuru

1
@ioSamurai To dobry plan. Co się stało z twojej próby wezwania pomocy technicznej dla programistów. Czy otworzyłeś linię komunikacji z nimi, aby uzyskać opcje odzyskania konta i / lub przeniesienia aplikacji na nowe konto? Domyślam się, że wsparcie dla programistów będzie w stanie porozmawiać z iCloud i poprosić inżyniera, aby dodał zweryfikowany telefon komórkowy do listy urządzeń do odzyskiwania, a następnie umożliwiłby normalne resetowanie. Możesz także przekonać ich do zakupu dokonanego osobiście w sklepie detalicznym dla nowego iPoda touch i przyznać temu urządzeniu uprawnienia do konta.
bmike

Muszę jeszcze zadzwonić do pomocy dla programistów, wypróbuję to wkrótce. Zastanawiam się, czy zabezpieczenia są takie, że nawet nikt w Apple nie może uzyskać dostępu do konta. Coś w stylu, w jaki sposób można zaszyfrować hasło.
MetaGuru

3

„Powiedział mi, aby„ zapisać klucz odzyskiwania w bezpiecznym miejscu, takim jak portfel ”, więc po prostu skorzystałem z tej sugestii”.

Powiedział także: „Powinieneś rozważyć wydrukowanie więcej niż jednej kopii, abyś mógł przechowywać klucz w więcej niż jednym miejscu”.

Zachęciło to również do zarejestrowania więcej niż jednego numeru telefonu, który może odbierać wiadomości SMS i sprawiło, że zaznaczyłeś, że rozumiesz, co będzie wymagane do ponownego połączenia.

Weź odpowiedzialność za swoje błędy. Przestań obwiniać Apple.

Jeśli nadal utkniesz ...

... skonfiguruj udostępnianie rodziny na podstawie nowego identyfikatora. Zaproś stary identyfikator do dołączenia do rodziny jako dziecko i zaakceptuj zaproszenie od starego identyfikatora.

Stary identyfikator może zabrać ze sobą aplikacje i muzykę i udostępnić je rodzinie, co oznacza twój nowy identyfikator.

I nie zapomnij nie przechowywać niczego na starym identyfikatorze, aby jego bezpieczeństwo nie miało znaczenia. To tylko dom własności niektórych aplikacji i muzyki.


1
Fakt, że nie mogę zmienić hasła oznacza, że ​​to konto jest teraz jeszcze mniej bezpieczne. Jest to wada projektowa, gdy system mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa czyni je mniej bezpiecznymi.
MetaGuru,

Widziałem coś dzielącego rodzinę, jeszcze tego nie próbowałem, ale miałem ten sam pomysł. Czy jesteś pewien, że dzieli on oba kierunki w ten sposób?
MetaGuru,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.