Aktualizacja Mavericks złamała skrót klawiaturowy do przełączania Spacji


8

Uaktualniłem do Mavericks z Mountain Lion. Użyłem skrótu klawiaturowego „Control” + „number” do przełączania się między Spaces. Uaktualnienie to złamało. Sprawdziłem Preferencje systemowe i wszystkie ustawienia są takie same jak poprzednio. Czy istnieje poprawka przywracająca tę funkcję? Dzięki


Dokładnie ten sam błąd występuje w środku Yosemite. • Potwierdzam, że w tym samym czasie działają [Ctrl] + [→] i [Ctrl] + [←], że problem jest lokalny dla jednej sesji użytkownika i nie jest powiązany z żadnym uszkodzeniem pliku.
dan

Odpowiedzi:


7

Naprawdę wymyśliłem, jak to naprawić w locie.

Uważam, że ten stan występuje, gdy przypadkowo wykonasz gest machnięcia, gdy przytrzymany jest klawisz Ctrl. Nie jestem tego pewien, ale poprawka polega na zrobieniu tego dokładnie: przytrzymaj klawisz Ctrl, a następnie wykonaj gest przesuwania po pulpicie (dla mnie jest to przesunięcie 3 palcami w lewo lub w prawo).

Nie wiem, jak temu zapobiec, ale tak szybko to naprawiam, że stało się dla mnie problemem.


1
To działało całkowicie i niewytłumaczalnie.
Daniel Beardsley

Dałem +1, ale tylko po to, aby potwierdzić, że to rozwiązanie, mimo że wybrałem Preferencje, Klawiatura i sprawdziłem, czy mam włączone odpowiednie skróty klawiaturowe. Ctrl- → i Ctrl- ← nadal działały, nie działały tylko skróty klawiszowe Ctrl.
Sam Kington,

Nie jestem pewien, jak to znalazłeś, ale całkowicie działa dla mnie. Mam ustawienia i po prostu przestało działać losowo. Dziękujemy za znalezienie tego @Avram!
Boushley,

Nie ma dla mnie żadnego efektu.
Tvaroh

Wspaniały! Znalazłeś błąd tutaj w postępowaniu z [ctrl] + [1]…. Nie znalazłem jeszcze, jak to odtworzyć. Ale twoja recepta naprawia maszynę stanową bez ponownego uruchamiania komputera lub jakiejkolwiek innej bolesnej procedury religijnej.
dan

5

Preferencje systemowe> Klawiatura, jak widać tutaj:

Pref. Systemu

Zostaną wyświetlone tylko istniejące komputery stacjonarne, więc najpierw dodaj komputery stacjonarne, a następnie przyjdź tutaj, aby zaznaczyć pola.


Rozumiem. Usunąłem wszystkie miejsca, a następnie utworzyłem nowy. Ten sam wynik.
john1975,

To rozwiązanie działało dla mnie. Pamiętaj, że może przełączać się tylko między komputerami stacjonarnymi, a nie aplikacjami pełnoekranowymi.
pietrodn

Rozumiem, że. Miałem ten problem z Mountain Lion, kiedy utworzyłem drugie standardowe konto na tym komputerze Mac mini, ale ponieważ moje główne konto nadal działa normalnie, tolerowałem je. Teraz problem wpłynął na moje główne konto.
john1975

Wygląda na to, że coś nie przylega do pliku preferencji SymbolicHotkey, ponieważ nawet po zamknięciu, a następnie ponownym otwarciu dodatkowych spacji, włączony skrót powinien nadal istnieć. Zarówno na moim Macu Mini, jak i MacBooku Air robi to dla mnie bez problemów, w tym z logowaniem przy logowaniu między zamykaniem i ponownym otwieraniem przestrzeni. Postępuj zgodnie z odpowiedzią @ Matt-Manuel na dalszej stronie, aby ponownie utworzyć plik preferencji Hotkey i spróbuj ponownie, i daj nam znać, jak to działa?
FreelancerJ

Kilka razy śledziłem procedurę Matta. Sytuacja nadal się utrzymuje.
john1975

2

Spróbuj tego. Przenieś plik Plist skrótów klawiaturowych na pulpit. Zostanie utworzony ponownie po wylogowaniu / ponownym zalogowaniu, z ustawionymi ustawieniami domyślnymi i powinien ponownie włączyć skróty.

  1. Otwórz terminal. (LMK, jeśli potrzebujesz więcej szczegółów tutaj.)

  2. Wklej to do terminalu i naciśnij Enter / Return:

mv ~/Library/Preferences/com.apple.symbolichotkeys.plist ~/Desktop/com.apple.symbolichotkeys.plist

  1. Wyloguj się i zaloguj ponownie.

Klawisze skrótów powinny znów działać. Jeśli tak, możesz bezpiecznie wyrzucić / usunąć plistplik na pulpicie. Właśnie przenieśliśmy go tam jako kopię zapasową na wypadek, gdyby to nie rozwiązało problemu.


Ukończyłem to, usunąłem wszystkie spacje i dodałem nowe - bez radości. W każdym razie dzięki. Dodam ten szczegół oprócz innych, które zamieściłem w komentarzach do innych oferowanych odpowiedzi. Od samego początku skrót klawiaturowy „control” + „number” działał tylko ze Spacjami 1-4. Nie zmieniłby się na Space 5 lub nowszy. Dziękuję za radę.
john1975

0

Kiedy tworzone są nowe spacje, małe pola wyboru obok skrótu w skrótach kontroli misji nie są zaznaczane automatycznie. Dlatego nowe spacje nie są włączone.

Upewnij się, że są zaznaczone.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz także spróbować zmienić skrót na coś innego. Spróbuj sprawdzić, czy działają.

Jeśli to zrobią. Przełącz je z powrotem i spróbuj ponownie. Jeśli nie, przełącz je z powrotem i zobacz.


O tak, sprawdziłem, nie zaznaczyłem, dodałem nowe spacje, ponownie sprawdziłem itp. Itd. Dzięki za przypomnienie.
john1975

0

Miałem ten sam problem i myślę, że właśnie go rozwiązałem.
Przejrzyj każdy z nich i ręcznie wprowadź skróty. Na przykład „Control” + klawiatura 1 przechodzi teraz na Pulpit 1. Domyślne ustawienia, których użył właśnie do usłyszenia sygnału dźwiękowego.


0

Sprowadzi się to do dolnej części listy odpowiedzi na początek, oczywiście… jednak…

Jeśli masz rozszerzoną klawiaturę z 10-klawiszowym / numerycznym padem po prawej stronie głównej klawiatury, wybierz Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty

Ctrl ⌃ + „Klawisz numeryczny powyżej qwerty”
to nie to samo, co
Ctrl ⌃ + numer klawiatury.

Jest to dość ważne, ponieważ nowo utworzony skrót w Preferencjach systemowych podczas tworzenia nowej spacji [nawet jeśli domyślnie jest wyłączony] to

Ctrl ⌃ + „klawisz numeryczny nad qwerty”

… Więc jeśli Ctrl ⌃ zamiast tego potrzebujesz + numpad, musisz zastąpić kombinację klawiszy, nawet jeśli wyglądają identycznie.


-1

Miałem nieco podobny problem z 10.8, w którym klawiatura bluetooth przestałaby reagować. Gdybym wyłączył bluetooth, wbudowany gładzik i klawiatura by się zawiesiły.

Próbowałem różnych rzeczy, poleceń terminala, Eksploratora Bluetooth Xcode itp.

Wierzcie lub nie, najlepszym rozwiązaniem okazało się - wylogowanie i ponowne zalogowanie.

Zostało zasugerowane na forum i brzmi jak pierdoły. Ale spróbuj.

Ludzie kochają Alfreda, a ja używam Quicksilvera do emulacji Spotlight. Być może warto ustawić jeden z nich jako skróty klawiszowe „Control” + „liczba”, aby przełączać się między Spacjami?


Dzięki, ale moja klawiatura jest okablowana. Problem nie zniknął po wylogowaniu, ponownym uruchomieniu i wyłączeniu zasilania. Problem nie jest przerywany, ale trwały. W Mountain Lion był obecny na innym koncie na tym komputerze, ale nie na koncie głównym. Dzięki za wgląd.
john1975
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.