Utrzymać połączenie Wi-Fi podczas snu?


29

W tej chwili mój MacBook Pro jest ustawiony do przejścia w tryb uśpienia po 1 godzinie, a potem, kiedy go ponownie wybudzę, muszę poczekać, aż ponownie znajdzie połączenie z Wi-Fi.

Jak mogę utrzymać połączenie Wi-Fi, aby po przebudzeniu komputer był już podłączony?

Używam OS X 10.9.1 na Retina MacBook Pro.

Oto moje preferencje oszczędzania energii:

Preferencje oszczędzania energii

Odpowiedzi:


28

Jeśli komputer Mac przejdzie w stan pełnego uśpienia, połączenia sieciowe zostaną rozłączone. Komputer Mac nie może być podłączony do sieci Wi-Fi i jednocześnie śpi.

Możesz uniknąć pełnego snu, ustawiając opcję Uśpienie komputera na Nigdy . MacBook przejdzie w tryb uśpienia wszystkich możliwych podsystemów, gdy będzie bezczynny, ale pozostanie wystarczająco czujny, aby utrzymać połączenie z siecią Wi-Fi.

PowerNap to nie to samo co pełny sen. Jest to specjalny stan kontrolowany przez Apple i na razie dostępny tylko dla wybranych procesów Apple.


Nie mogę znaleźć Computer Sleep w El Capitan.
Volatil3

@ Volatil3 patrz apple.stackexchange.com/questions/188682/..., aby uzyskać więcej informacji na temat zmienionego interfejsu Energy Saver.
Graham Miln

4

Zobacz, gdzie mówi Preferencje systemowe -> Oszczędzanie energii:

Wake for Network Access? Jeśli komputer Mac śpi, nadal można uzyskać do niego dostęp przez Wi-Fi i obudzić.

Power Nap budzi się i łączy z usługami, a następnie rozłącza się, przechodząc w tryb Bonjour Sleep Proxy za ponowne obudzenie przez Wi-Fi.

http://support.apple.com/kb/HT5963

http://support.apple.com/kb/HT3774

Należy zauważyć, że kiedy Power Nap „budzi się” na krótką chwilę, ekran się nie budzi…


To nie brzmi jak solidna odpowiedź, jeśli w to „uwierzysz”.
Rob

2
Pozbyłem się, jak sądzę, pauzy, ponieważ nie wiem wszystkiego, co się dzieje, ale naprawdę -1? wow, więc tak, z tego co przeczytałem, mogłem poważnie powiedzieć „wierzę”, ale nie rozumiem, w jaki sposób ze 100% pewnością może dać gwarancję czegokolwiek, wszystkiego, koleś ... no cóż, jutro wyjdzie słońce, jutro, postaw zakład dolnego dolara, że ​​jutro będzie, a jeśli umrzesz? Cześć
rezwits

że -1 nie było moje.
Rob

1
Mój zła, po prostu muszę nauczyć się nie używać slangu ani sargonu, ale chyba nie wiem ... wydaje się, że wszędzie jest szybka mowa, szybka rozmowa lub skróty, kto rysuje te linie na piasku?
rezwits

3
Powiedziałbym, że SE nie jest slangową lokalizacją, jeśli mogę to tak nazwać. Jest to rodzaj bazy wiedzy i pomocy dla innych, dlatego ważna jest czytelność.
Rob
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.