Jak mogę porzucić iTunes i znaleźć odpowiedni odtwarzacz audio?


13

Dzięki najnowszym funkcjom dodanym do odtwarzacza iTunes uważam, że jest on dość ciężki i pochłania zasoby, tylko po to, aby robić to, co chciałbym, czyli odtwarzać muzykę. To już prawie pełny system operacyjny, który mi się nie podoba.

Dlatego chciałbym znaleźć coś lekkiego, aby zbudować kilka list odtwarzania w oparciu o muzykę, którą mam na dysku twardym, być może darmową (ale nie wymaganą). Czy masz jakieś alternatywy, którymi chciałbyś się podzielić?


Ten artykuł może być również interesujący, szczególnie jeśli używasz iTunes na komputerze z systemem Windows lifehacker.com/…
Simon

Odpowiedzi:5

Po zrobieniu poszukiwań Google dla darmowego odtwarzacza audio znalazłem Instinctiv . alternatywny tekst
Ma świetny wygląd interfejsu użytkownika i Maca i nazywa się „A Better Music Experience”. Czy ktoś wie o tej aplikacji? Jak się z tym czujesz?

Po krótkiej wyprawie testowej z oprogramowaniem mogę powiedzieć, że to naprawdę przyjemne doświadczenie, a zapowiedź inteligentnego losowania to fajna funkcja. Korzysta z biblioteki iTunes, więc możesz po prostu nacisnąć przycisk odtwarzania i wszystko będzie dobrze.


Aplikacja wygląda obiecująco, ale wciąż jest to wczesna wersja zapoznawcza. CoreAnimations są trochę powolne jak na mój gust i zamiast dostarczać miłej opinii, spowalniają nawigację.
Martin Marconcini,

Po kilku dniach korzystania z niego muszę powiedzieć, że jest to aplikacja, której szukałem. Widok biblioteki i wyszukiwanie muzyki to najważniejsze funkcje, które zaczynają się w nim podobać.
vitorhsb

Tak, korzystałem z niego (chociaż i tak głównie używam iTunes, mam mnóstwo mocy komputera na Mac Pro), ale ten z pewnością wygląda obiecująco i powinien otworzyć oczy innym. W każdym razie popraw jego nazwę, aplikacja nazywa się Instinctiv, a nie „Instictive”;)
Martin Marconcini,

@vitorhsb Instinctiv niestety nie jest już aktywnie rozwijany.
Simon

2

Vox (bezpłatny z zakupem w aplikacji)

Świetna prosta aplikacja do odtwarzania muzyki. Uwielbiam tę aplikację. Jest bardzo prosty w użyciu i obsłudze. Ładnie integruje się również z biblioteką iTunes (jeśli chcesz).


Lubię Voxa. Przypomina mi Winampa, zanim stał się nadęty. : D
Ricardo Sanchez-Saez

1

AKTUALIZACJA : Everplay nie jest już rozwijany (i nigdzie nie można go znaleźć).

Pozostawienie odpowiedzi na wypadek, gdyby ktoś w końcu przejął władzę. Istnieją również alternatywy dla Spotify w dzisiejszych czasach, takie jak Google All Access Music, iTunes Match, Amazon Music itp. Ponieważ świat zmierza w kierunku alternatyw opartych na chmurze , prawdopodobnie też zechcesz je rozważyć.


Everplay to fajna alternatywa dla iTunes, ponieważ może czytać bibliotekę iTunes, ale jest o wiele bardziej lekka , biorąc pod uwagę, że nie próbuje gotować śniadania i myć samochodu. To odtwarzacz muzyki.

To nie jest darmowe, ale oferuje niezłą próbę. Spróbuj.

Oczywiście, jeśli jesteś w Europie, zawsze możesz skorzystać z doskonałego (i bezpłatnego) Spotify .


1
Mieszkam w Europie, ale niestety Spotify nie zostało jeszcze włączone w Portugalii (i wielu innych krajach europejskich), niestety. W rzeczywistości jest to świetny produkt, ale obecne bezpłatne konto umożliwia tylko 20 godzin strumieniowania miesięcznie, co przekieruje mnie na konto płatne.
vitorhsb

Przykro mi to słyszeć, ponieważ możesz spróbować uchodzić za Hiszpana, geolokalizują twoje IP i jeśli nie masz płatnego konta, nie możesz go używać w krajach „nieautoryzowanych”. Oczywiście, kiedy już to zrobisz, możesz właściwie robić, co chcesz. Oferują usługę 5 € / miesiąc (oprócz 10 € pro), co - jak sądzę - pozwala na korzystanie z niej w dowolnym miejscu na świecie. Również jeśli masz już dużą bibliotekę iTunes, wypróbuj Everplay. Powodzenia.
Martin Marconcini,

Everplay ma lepszą integrację z Last.fm, przynosząc nadwyżkę w stosunku do Instinctive (za to dam ci plus), jednak nie podoba mi się to, że nie pokazuje widoku listy biblioteki muzycznej - co jest umową - złamać.
vitorhsb

Tak, mimo że Instinctiv ma integrację Last.FM, nie jest jeszcze tak dopracowany. Być może problem z Instinctiv polega na tym, że reakcja na bibliotekę jest dość „powolna”. Mam ponad 90 GB muzyki w mojej bibliotece iTunes, ponad 13 000 utworów. Kręcące się koło jest często widoczne podczas wyszukiwania lub przewijania. To połączenie Coversutra i iTunes, co jest dobre. Coversutra wyszukuje szybciej, ale otwiera iTunes do odtwarzania :(
Martin Marconcini,

To byłoby wieczne
David

1

Tomahawk

Odtwarzacz muzyki, który zasadniczo zmienia sposób konsumpcji i udostępniania muzyki. Oddziela nazwę piosenki od źródła, z którego została udostępniona - i spełnia żądanie, korzystając ze wszystkich dostępnych źródeł. (Wolny)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Fidelia

Odtwarzacz audio w wysokiej rozdzielczości dla wyrafinowanych melomanów. Dzięki obsłudze wszystkich współczesnych formatów plików audio i eleganckiemu interfejsowi, który koncentruje się wyłącznie na muzyce, daje użytkownikom moc i swobodę organizowania, dostosowywania i delektowania się cyfrową kolekcją muzyki z najwyższą możliwą wiernością w każdych okolicznościach. Jeśli zainwestowałeś w sprzęt audio klasy premium, powinieneś mieć najlepsze oprogramowanie audio. (Premia)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Sonora

Minimalny, pięknie zaprojektowany odtwarzacz muzyki dla komputerów Mac. (Otwarte źródło)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ecoute

Samodzielny odtwarzacz muzyki oparty na bibliotece iTunes. Przyniosę Ci muzykę, filmy, programy telewizyjne i podcasty.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Koło zębate

Odtwarzacz muzyki Google na komputery Mac - teraz z obsługą All Access

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więcej informacji o G-Ear Player.

Dodatkowe informacje dotyczące nowej usługi Google Play Music All Access:

Google wprowadza na żądanie usługę subskrypcji „Muzyka Google Play - All Access” 9,99 USD miesięcznie

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Swinsian

Advanced Music Player dla systemu Mac OS X.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Produkt premium (19,95 USD), jednak dostępny jest 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.