iOS 7: tworzenie kopii zapasowej iCloud kończy się niepowodzeniem


11

Podobnie jak wiele innych osób, mam urządzenie z iOS 7, które nie wykonuje kopii zapasowej na iCloud. Automatyczne kopie zapasowe nie występują i od czasu do czasu pojawia się komunikat „Twój iPhone nie został utworzony w ciągu n tygodni”. Ręczne tworzenie kopii zapasowych kończy się niepowodzeniem po cichu.

Użyłem Xcode, aby spojrzeć na konsolę iPhone'a podczas ręcznego tworzenia kopii zapasowej i zobaczyłem ten komunikat:

backupd[26422] <Warning>: WARNING: MobileKeyBag: _MKBBackupCheckKey: corrupt key; blob size 100, header+key size 2964429488
backupd[26422] <Warning>: WARNING: Failed to validate encryption key (protection class changed?): /var/mobile/Applications/EDED6B41-0E2A-4705-9E20-21223266C7CF/Library/googleanalytics.sql (acdcbfc20cba94afaf0d751d3cf039d68046bed5)
backupd[26422] <Warning>: WARNING: MobileKeyBag: MKBBackupCopyKey: Failed to rewrap
backupd[26422] <Warning>: INFO: Not retrying after unrecoverable error: Missing encryption key for file (MBErrorDomain/209)
backupd[26422] <Warning>: ERROR: Backup failed: Missing encryption key for file (MBErrorDomain/209)

Istnieje więc konkretny plik dla konkretnej aplikacji, który powoduje niepowodzenie całej kopii zapasowej. Jest to zgodne z jednym z ludowych środków zaradczych sugerowanych w licznych wątkach na ten temat na forach pomocy: wyłącz tworzenie kopii zapasowych wszystkich aplikacji, a następnie przeprowadź wyszukiwanie binarne, aby dowiedzieć się, który z nich powoduje niepowodzenie tworzenia kopii zapasowej.

Pomyślałem, że lepiej byłoby znaleźć prostsze rozwiązanie. Nie mogłem dowiedzieć się, która aplikacja odpowiada tej ścieżce w systemie plików, ale „Nie udało się zweryfikować klucza szyfrowania (zmieniono klasę ochrony?)” Pomyślałem, że być może usunięcie istniejącej kopii zapasowej (z iOS 6 dni) może coś zrobić pracować ponownie.

To faktycznie pogorszyło sytuację: teraz otrzymuję wiadomości o wartości kilku ekranów:

backupd[26468] <Warning>: WARNING: MobileKeyBag: MKBBackupCopyKey: Failed to rewrap
backupd[26468] <Warning>: INFO: Encryption key not found for protected file: /var/mobile/Applications/68655AB4-A485-47BF-9E57-CA5BA6EB08C4/Documents/Inbox/request-8.mkdirectionsrequest (5ad7be5ccbc7c8ae2f7a0fee2a5e21bb590e2568)

Próbowałem googlować komunikaty o błędach, ale nic użytecznego się nie okazało. To mnie zaskoczyło: oczywiście wiele osób ma problemy z tworzeniem kopii zapasowych iCloud, sądząc po wszystkich wątkach wsparcia, ale nikt nie pomyślał, aby spojrzeć na dzienniki?

Mamy nadzieję, że może to stać się miejscem, w którym znajdziemy rozwiązanie.


Co się stanie, jeśli utworzysz kopię zapasową w iTunes (ponieważ wiesz, że iCloud obecnie cię nie chroni), a następnie wylogujesz się z iCloud na tym urządzeniu. Jeśli go wyłączysz, a następnie zalogujesz, powinien ponownie wynegocjować klucze potrzebne do rozpoczęcia tworzenia kopii zapasowej. Opcjonalnie możesz wyczyścić kopie zapasowe iCloud dla tego urządzenia w międzyczasie lub zapisać je na drugi test.
bmike

Odpowiedzi:


2

Mój iPad miał ten sam problem w listopadzie. Jedynym sposobem, w jaki udało mi się to naprawić, było usunięcie najbardziej niechcianych kopii zapasowych iCloud z / dla uszkodzonego urządzenia, dopóki nie uda mi się ukończyć ręcznego przywracania iCloud. Jako środek ostrożności utwórz lokalną kopię zapasową na komputerze przed usunięciem kopii zapasowych iCloud.


1

Komunikaty o błędach pokazują lokalizację aplikacji z „złym plikiem”:

/var/mobile/Applications/EDED6B41-0E2A-4705-9E20-21223266C7CF/
/var/mobile/Applications/68655AB4-A485-47BF-9E57-CA5BA6EB08C4/

Możesz użyć aplikacji takiej jak iExplorer, aby przejść do tej lokalizacji i ustalić, która to aplikacja.

Bez jailbreakowania urządzenia nadal będziesz mieć dostęp do odczytu / zapisu do katalogów Media („/ var / mobile / Media /”) i Apps („/ var / mobile / Applications”) w iExplorer.

Źródło: dostęp do katalogu głównego iPhone'a („/”)

Gdy znasz aplikację, możesz ją usunąć.


Niestety, to nie jest jedna aplikacja, teraz kilkadziesiąt aplikacji. Jeśli muszę usunąć wszystko, zanim będę mógł wykonać kopię zapasową, tworzenie kopii zapasowej nie ma sensu.
LaC

0

Możesz wykonać kopię zapasową iPhone'a lub dowolnego innego urządzenia na zewnętrznym dysku twardym HD, a następnie odwiedzić Bar Genius lub porozmawiać z nimi za pomocą internetowej usługi Apple. Mam nadzieję że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.