Wymiana dysków SSD i przechowywanie wszystkiego


14

Mam MBP z połowy 2010 roku.

Mam dysk SSD, który nie jest wystarczająco duży, więc aktualizuję z 128 GB do 256 GB.

Jak mogę pobrać wszystko z bieżącego dysku SSD, a następnie przesłać go na nowy dysk SSD - skutecznie dając mi ten sam komputer bez konieczności ponownej instalacji OSX?

Prawdopodobnie będę potrzebować nowej technologii do odczytania dysku SSD, skopiowania go, a następnie skopiowania wszystkiego z powrotem po zmianie dysku SSP na MBP?


Chciałbym również sprawdzić, co to jest wykończenie i jak je włączyć , jeśli HD to obsługuje.
Brett Santore,

Odpowiedzi:


24

Jak mogę pobrać wszystko z bieżącego dysku SSD, a następnie przesłać go na nowy dysk SSD - skutecznie dając mi ten sam komputer bez konieczności ponownej instalacji OSX?

Zaktualizowałem dysk SSD jakiś czas temu w podobnej konfiguracji (128 GB -> 256 GB, 15-calowy MacBook Pro na początku 2011 r.).

Poniżej znajduje się procedura, która zadziałała dla mnie, ale pamiętaj, że aby to zadziałało, Twój Mac musi obsługiwać OS X Internet Recovery. Zgodnie z artykułem KB „OS X: About OS X Recovery” ( http://support.apple.com/kb/HT4718 ):

Modele komputerów Mac wprowadzone po publicznej dostępności systemu OS X Lion obejmują możliwość uruchamiania bezpośrednio z internetowej wersji systemu odzyskiwania systemu OS X.

co oznacza, że ​​modele wyprodukowane przed 20 lipca 2011 r. wymagają aktualizacji oprogramowania układowego.

W twoim przypadku musisz mieć zainstalowany MacBook Pro (13-calowy, połowa 2010 r.) EFI Firmware Update 2.5 lub nowszy, i prawdopodobnie tak jest, ponieważ większość aktualizacji oprogramowania jest dostępna jako regularne aktualizacje w Software Update / App Store.

Aby dowiedzieć się, czy jest zainstalowany: Przejdź do menu Apple> Informacje o tym komputerze Mac, naciśnij System Report...:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

i sprawdź, czy informacje o wersji ROM ROM / SMC są MB71.0039.B0Ewiększe lub większe. Jeśli tak jest, możesz iść. W przeciwnym razie zainstaluj.

Oto kroki:

 1. Utwórz kopię zapasową starego dysku SSD za pomocą Time Machine, wybierając „Utwórz kopię zapasową teraz” na pasku menu:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 2. Zamknij komputer Mac i wymień dysk SSD.

 3. Uruchom komputer Mac, trzymając wciśnięty klawisz -R i wybierz polecenie „Przywróć z kopii zapasowej Time Machine”:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 4. Wybierz nowy dysk SSD jako docelowy, poczekaj, aż przywracanie zakończy się i uruchom ponownie.

Pozwoli ci to zachować wszystko.


2
Jest to poprawne, ale wymaga instrukcji, jak utworzyć nośnik instalacyjny przez USB (lub DVD, jeśli jest dostępny) i uruchomić z niego.
Archimedes Trajano

2
@ArchimedesTrajano Niepotrzebne - pod warunkiem, że komputer jest na bieżąco z aktualizacjami oprogramowania , Odzyskiwanie Internetu nastąpi automatycznie.
grg

@JakeN Pamiętaj, że musisz zainstalować EFI Firmware Update 2.5 na komputerze Mac, zgodnie z komentarzem grgarside. Jestem pewien, że tak, ale sprawdź to, jak wyjaśniono w (zredagowanej) odpowiedzi.
jaume

@JakeN Aby uruchomić narzędzie OS X Internet Recovery, które pobierze obraz rozruchowy z serwerów Apple, komputer Mac musi mieć dostęp do Internetu. Jeśli możesz, użyj kabla Ethernet. Jeśli korzystasz z Wi-Fi, zapisz hasło sieci bezprzewodowej, prawdopodobnie będzie ono potrzebne.
jaume

Mam Wi-Fi, chociaż jeśli ma kopię zapasową na zewnętrznym dysku twardym, nie powinienem potrzebować Wi-Fi? Czy też potrzebuję Wi-Fi na początku, aby zainstalować OSX, aby wiedział, co zrobić z danymi z kopii zapasowej?
Jake N

9

Jedną z opcji jest uzyskanie zewnętrznej obudowy napędu i podłączenie do niej nowego dysku SSD. Użyj narzędzia takiego jak SuperDuper lub Carbon Copy Cloner, aby zobrazować stary dysk SSD na nowym. Następnie przełącz dyski, zachowując stary jako dysk zapasowy.


1
Jeśli korzystasz z dysku SSD, dobrym pomysłem jest tworzenie kopii zapasowych za pomocą programu do klonowania dysku (wspomnianego powyżej). Dyski SSD mogą po prostu przestać działać. Dobrym pomysłem jest także korzystanie z Time Machine i internetowej usługi tworzenia kopii zapasowych (backblaze, crashplan, carbonite itp.), Która działa dobrze dla Ciebie. Przygotuj kopie zapasowe jednocześnie z aktualizacją dysku twardego. Robię klonowanie SuperDuper na HD, tworzenie kopii zapasowych TimeMachine na NAS i backblaze.
chrish

2

Najlepsza praktyka IMO:

 • Uzyskaj zewnętrzny uchwyt dysku twardego (lub SDD - są takie same) i włóż do niego swój obecny dysk SSD, pozostawiając go w tej chwili.
 • Umieść nowy dysk SSD w komputerze Macbook i zainstaluj czystą wersję OSX.
 • Możesz teraz skopiować wszystko, co potrzebujesz, z jednego dysku SSD na drugi, pozostawiając czystą instalację bez możliwych zainstalowanych śmieci i ogólnych plików, których nie potrzebujesz. (To zawsze pozostawia Ci więcej pustej przestrzeni niż robienie pełnej kopii bieżącego dysku SSD)

Ponieważ mówimy o maksymalnej pojemności 128 GB, jest to najlepszy sposób, aby nie uszkodzić danych ani plików.


1

Oto jak to zrobiłem. Rozwiązanie @jaume powinno być w porządku, ale w moim przypadku ⌘-R nie działało (niekończący się ekran ładowania). A w przypadku instalatora USB Stick nie udało się. Nie potrzebujesz Time Machine do mojego rozwiązania.

Potrzebujesz adaptera USB SATA lub obudowy zewnętrznej. Zamontuj stary dysk twardy lub nowy dysk SSD przez USB.

Uruchamiaj z pamięci USB np. Snow Leopard lub cokolwiek innego (przytrzymaj klawisz ALT / klawisz opcji podczas uruchamiania). Alternatywnie myślę, że to to samo, co ⌘-R (jeśli nie masz instalatora i nie kończysz na ekranie niekończącego się ładowania). Wybierz Język i zamiast przejść do kreatora, kliknij Narzędzia w górnym menu i wybierz Menedżer dysków. Kliknij kartę przywracania, a następnie przeciągnij i upuść stary dysk twardy jako źródło, a nowy dysk SSD jako miejsce docelowe i naciśnij przycisk Start.

Byłem bardzo zaskoczony, że ta funkcja klonowania dysku twardego jest dostarczana z instalatorem MacOS (od Snow Leopard).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.