Przywracanie wybranych plików z kopii zapasowej Time Machine innego Maca


13

Oto jak dotąd sytuacja:

 • 20 "Alum iMac 2007 HDD zmarł (3 dni po otrzymaniu nowego Macbooka Pro - przypadek czy samobójstwo?)
 • Miał kopię zapasową wehikułu czasu na zwykłym dysku zewnętrznym
 • Podłączyłem ten dysk zewnętrzny do mojego nowego Macbooka
 • Próbowałem Migration Utility, ale chce skopiować wszystkie pliki
  • P1: Czy jest jakiś sposób, aby coś się rozbiło na poziomie poszczególnych folderów lub plików?
 • Rezygnując z migracji, chcę użyć Time Machine do przywrócenia
  • Czytałem gdzieś, że muszę skorzystać z opcji Przeglądaj inną maszynę czasu ...
  • Ale nie mogę nawet uruchomić Time Machine bez jego skonfigurowania, więc robię - włączam go i wskazuję na mój dysk zewnętrzny za pomocą starego wehikułu czasu
  • Q2: Uch - och, poczekaj, czy wyczyści moją starą kopię zapasową i zastąpi ją kopią zapasową nowego komputera?
 • Szybko wyłączam Time Machine
 • Dodałem nowy dysk zewnętrzny do innego portu USB i skonfigurowałem go jako kopię zapasową Time Machine dla nowego komputera - włączając ponownie TM.
 • Więcej badań i dowiaduję się, że mogę skorzystać z funkcji Przeglądaj z ikony wehikułu czasu w doku. (Dlaczego nie z paska systemowego!) W każdym razie umieszczam TM w stacji dokującej, klikam prawym przyciskiem i na pewno - oto jest.
 • Teraz wybieram mój stary zewnętrzny dysk TM i zaczynam przeglądać
 • Dzisiejsza kopia zapasowa pokazuje tylko rzeczy na moim nowym Macbooku
  • Myślę, że stworzyłem to, kiedy go wybrałem
  • Mam jednak nadzieję, że nie zastąpiło to moich starych kopii zapasowych starej maszyny
  • Widzę na osi czasu po prawej różne daty, ale nie mogę ich wybrać
 • P3: Jak uzyskać dostęp do poprzednich kopii zapasowych - Widzę je tam na osi czasu, ale nie mogę ich przeglądać (strzałka wstecz nie działa, ani klikanie w linii czasu - wszystkie są słabo fioletowe)

 • Teraz w desperacji patrzę na stary dysk TM w Finderze - mogę przejść do backupdb i zobaczyć kopie zapasowe dat

  • Ale te daty wydają się zawierać tylko pliki, z którymi pracowałem w tych datach
  • Ten rodzaj kopii zapasowej ma sens - ale ...
 • P4: ... czy istnieje sposób na połączenie wszystkich folderów dat w Finderze w celu uzyskania najnowszej wersji folderu? Czy jest to możliwe tylko za pośrednictwem interfejsu użytkownika TM (który nie pozwala mi na dostęp - w trzecim kwartale)

Naprawdę stwierdzenie, że TM jest bardzo frustrujące przy przenoszeniu do nowego komputera.

[Aktualizacja] Znalazłem coś . Okazuje się, że powodem, dla którego kopie zapasowe istnieją, ale których nie można wybrać na osi czasu, jest użycie (frustrującego) interfejsu użytkownika TM: Wymagane jest przejście do odpowiedniego katalogu, aby zobaczyć jego historię. Dowiedziałem się tego z brązowego pudełka na tej stronie: http://pondini.org/TM/E2.html

Problem polega na tym, że struktura katalogów nie jest taka sama na moim nowym komputerze. Chcę eksplorować i pobierać rzeczy z katalogu głównego na starym komputerze. Co więcej, katalogi użytkowników, takie jak Dokumenty i Obrazy, nie są takie same - mimo że używam tej samej nazwy użytkownika na obu komputerach, więc ścieżka jest taka sama / Użytkownicy / ja - więc nie mogę zobaczyć historii, powiedzmy , Dokumenty.

Jeśli jednak kliknę łącze Wszystkie pliki w Finderze, zobaczę stare pliki z kopii zapasowej i mogę wrócić na osi czasu. Ale jak mogę uzyskać strukturę folderów. Podsumowując: - Mam dysk TM z mojego zepsutego iMaca podłączonego do mojego nowego Macbooka Pro - Mam TM uruchomioną na nowym komputerze z innym dyskiem i ikoną w dokumencie - Klikam prawym przyciskiem myszy i przeglądam inny dysk Time Machine i mogę wybrać stary - na osi czasu widzę kilka kopii zapasowych, ale są one wyszarzone (w rzeczywistości jasnofioletowe, jeśli jesteśmy precyzyjne - i tak nie można ich wybrać) - Jeśli teraz kliknę Wszystkie pliki w Finderze, można zobaczyć kopie zapasowe plików Ale ja naprawdę potrzebujęaby móc eksplorować system plików, nie tylko z niezorganizowanego Wszystkie pliki. Zauważ, że próbowałem tworzyć lokalne katalogi z nazwami katalogów, o których wiem, że są w kopii zapasowej TM, ale to nie działa - rozpoznaje, jak sądzę, że nie są to te same katalogi.

Odpowiedzi:


12

Sprawdzam tylko, czy nie ominęło mnie „przytrzymanie klawisza opcji w maszynie czasu”, którego brakowało mi od wieków:

Źródło: http://www.macworld.co.uk/feature/mac-software/complete-guide-time-machine-mac-backup-3626572/

Kompletny przewodnik po Time Machine: Czy mogę przeglądać kopie zapasowe Time Machine z innego komputera Mac lub starsze kopie zapasowe Time Machine z mojego komputera Mac, z których już nie korzystam? Tak. Podłącz dysk lub podłącz Time Capsule do głównego routera Wi-Fi / internetowego, a następnie przytrzymaj wciśnięty klawisz Alt (Opcja na niektórych klawiaturach) na komputerze Mac i kliknij ikonę paska menu Time Machine. Wybierz Przeglądaj inne dyski kopii zapasowych. Dysk Wehikułu Czasu powinien pojawić się na liście, a gdy go wybierzesz, zobaczysz standardowy widok Wehikułu Czasu oparty na Finderze, w którym możesz cofnąć się w czasie, aby odzyskać starsze pliki.

Jeśli kopia zapasowa jest zaszyfrowana, przed uzyskaniem dostępu pojawi się monit o podanie hasła.

To działało dla mnie dobrze, więc pomyślałem, że mogę się tutaj podzielić.


3

Och, rabarbaru, współczuję tobie. Bóle i zmagania, które masz, są trochę zbyt powszechne.

Jeszcze trudniejsze jest to, że prawdopodobnie musisz pracować i tworzyć nowe dokumenty na MacBooku Pro, a jednocześnie chcesz odzyskać pliki.

Mógłbym powiedzieć, że musisz zrobić trochę sztuczek z terminalem, ponieważ podejrzewam, że masz problemy z uprawnieniami, problemy z systemem operacyjnym (z martwego iMaca i starego dysku TM), a może problemy z pośpiechem, więc obetnijmy tłuszcz i sprawdźmy, czy może zapisać twoje rzeczy.

Powiedziałbym, że może być konieczne ustawienie uprawnień na dysku zewnętrznym do odczytu i zapisu dla każdego użytkownika i katalogu. Możesz to przyspieszyć, nie robiąc tego na całym dysku, ale tylko w najnowszym folderze z nazwą daty.

Przykład:

$ sudo chmod -R 7777 / Volumes / old TM disk / backupsdb / 2014-01-01-2350000 /

Nie konfiguruj polecenia do działania w folderze / alias „Najnowsze”. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z terminalem, możesz po prostu wpisać pierwszą część (wszystko przed pierwszym „/”), a następnie z Findera przeciągnij najnowszy folder z datą do terminala.

Po wyświetleniu monitu naciśnij klawisz Enter i wprowadź hasło administratora MacBooka Pro (pamiętaj, że terminal nie wydrukuje żadnego *), więc będziesz pisać na oślep.

Teraz może to zająć trochę czasu. Oszacuj, że jeśli twój dysk twardy jest sprawny / nie ma problemów ze strukturą lub sprzętem, będzie wynosił około 100 GB na godzinę. Więc uruchom to i pozwól systemowi to zrobić (być może wyłącz wygaszacz ekranu, ale zmniejsz jasność, aby nie marnować energii;)

Po zakończeniu polecenia sprawdź, czy możesz teraz uzyskać dostęp do plików z Findera w folderze przeciągniętym do terminalu. Następnie spróbuj sprawdzić, co mówi Time Machine.app podczas przeglądania plików. Jeśli to rozwiązało wszystko super.

Jeśli nie, możesz rozważyć coś innego. Jeśli masz miejsce na wewnętrznym dysku MacBooka Pro, rozważ zapisanie tylko folderu User z folderu datowanego wcześniej przez chmod. Wolę do tego rsync i sugerowałbym utworzenie folderu tymczasowego na MacBooku Pro dla tej akcji, być może Macintosh HD / Recovered TM User

Przykład:

$ sudo rsync -av / Woluminy / stary dysk TM / backupsdb / 2014-01-01-2350000 / Użytkownicy / / Odzyskany użytkownik TM

Ponownie ta kopia może zająć około godziny na 100 GB, ale prędkości zależą od liczby i rozmiaru pliku.

Wypróbuj te rzeczy według własnego uznania i wróć do nas! Qapla


2
wow ... nie mogę się doczekać drugiej części tej historii :)
Ruskes

Mam podobny problem, chcę przejść do folderu Library i pobrać plik przechowalni czcionek walizki z folderu Application Support, ale kiedy spróbowałem tego w folderze Library, poprosił o hasło, a następnie zwrócił chmod: Invalid file mode: 7777/błąd
wide_eyed_pupil

@wide_eyed_pupil Myślę, że Andrew pomylił tryb pliku. O ile mi wiadomo, aby umożliwić pełne uprawnienia do odczytu + zapisu + wykonania to 777. Myślę, że przypadkowo dodał na końcu dodatkowe 7. Wątpię, czy dotarłem do ciebie na czas, ale dla każdego, kto zobaczy to w przyszłości, trybem dostępu do pliku / katalogu karte blanche jest 777, a nie 7777. Oto podział: wykonanie = 1 zapis = 2 odczyt = 4 wykonanie + zapis (1 + 2) = 3 odczyt + wykonanie (4 + 1) = 5 odczyt + zapis (4 + 2) = 6 odczyt + zapis + wykonanie (4 + 2 + 1) = 7 7 # 1 - właściciel może odczytać , pisz i wykonuj (rwx) 7 # 2 - grupa może też 7 # 3 - wszyscy inni też mogą
Ben Stock

dzięki Ben zaparkowałem ten problem. Wiem, że mam oryginalnego Maca z powrotem z Apple, więc mogłem uzyskać do niego dostęp, ale chcę to sprawdzić w przyszłości. spróbuję w tym tygodniu. Problem polegał na tym, że kopia zapasowa TM nie wpuszczała mnie do folderów użytkowników, mimo że znam parę użytkowników i hasła. nienaruszony jest taki sam jak ten, którego używam na nowej maszynie, ale spróbowałem chmod i nie miałem szczęścia
wide_eyed_pupil

1
Po rsync należy również usunąć rozszerzone atrybuty, które TimeMachine zachowuje w swoich plikach, aby zapobiec ich przypadkowemu usunięciu. xattr -d com.apple.metadata:_kTimeMachineNewestSnapshot YOURFILENAMEi xattr -d com.apple.metadata:_kTimeMachineOldestSnapshot YOURFILENAMEwreszcie, chmod -N YOURFILENAMEaby usunąć listy ACL, które zabraniają usuwania.
Kent

3

Przed przejściem do Time Machine otwórz okno Findera i wybierz „Komputer” z menu Idź Findera. (To jest klucz do przeglądania dysku zapasowego innego komputera.) Następnie przytrzymaj klawisz opcji i wybierz „Przeglądaj inne dyski kopii zapasowej”.


Powinien działać - to cały punkt opcji „Przeglądaj inne dyski z kopiami zapasowymi”. Czy możesz podać więcej informacji: z jakiego systemu operacyjnego korzystasz, co dokładnie próbujesz, konfiguracji, co dokładnie się dzieje ...? Umożliwiłoby to tutejszym ludziom lepszą pomoc.
doray

Czy w ogóle możesz przeglądać folder backups.backupdb w Finderze? Proszę, nie zmieniaj ani nie przenoś niczego, ponieważ może to uszkodzić, ale czy możesz po prostu zobaczyć, czy twoje rzeczy tam są, czy nie? Jeśli możesz przeglądać ten folder, czy istnieją daty sprzed, kiedy dysk był używany do tworzenia kopii zapasowych komputera Mac nr 1?
doray

Zobacz także doskonałą stronę Pondini o Time Machine, a zwłaszcza następujący wpis: pondini.org/TM/E2.html
doray

2

Najłatwiejszym sposobem na zrobienie tego, czego szukasz, jest

 1. Otwórz Finder -> Idź -> Komputer
 2. Opcja Kliknij ikonę Time Machine -> Przeglądaj inne dyski z kopiami zapasowymi

W tym momencie Time Machine rozpoznaje starsze kopie zapasowe i pozwala przeglądać historię całego systemu plików oraz przywracać pliki i katalogi, jak można się spodziewać.


2

Może być łatwiejszy i szybszy sposób, który właśnie dla mnie zadziałał, jeśli masz problemy z uprawnieniami do dysku. Pierwsza część zadania jest taka sama:

Otwórz Finder -> Idź -> Komputer

Opcja Kliknij ikonę Time Machine -> Przeglądaj inne dyski z kopiami zapasowymi

Znajdź pliki lub katalogi, które chcesz skopiować, w kopii zapasowej Time Machine na innym komputerze i naciśnij przywróć.

Jeśli opcja przywracania nie jest dostępna, zamknij Time Machine. Okno z żądanymi plikami jest teraz widoczne w wyszukiwarce (cud Bożego Narodzenia ...). Możesz teraz kopiować pliki w dowolne miejsce, tak jak w przypadku zwykłej operacji Findera. Nie jest wymagana poprawka uprawnień do dysku.


0

Jeśli chcesz przeglądać pojedyncze pliki z kopii zapasowej, a następnie przywrócić je lub przenieść gdzieś, sugeruję oprogramowanie BackupLoupe , które pozwala to zrobić dokładnie!


0

Jeszcze tego nie widziałem ...

.sparseimageMoże być montowany jak każdy inny obraz dysku. Kliknij dwukrotnie, aby go zamontować. Wewnątrz znajdziesz jeden folder na komputer. W folderze każdego komputera znajdziesz jeden folder na kopię zapasową. Wewnątrz folderu na kopię zapasową będzie cały system plików wyglądający tak, jak można się tego spodziewać.

Jeśli masz problemy z zamontowaniem obrazu dysku, spróbuj użyć Narzędzia dyskowego (w menu Plik> Otwórz obraz dysku ...)

Po drugie, BackupLoupe to dobra opcja, jeśli często walczysz z Wehikułem Czasu. Jest to w zasadzie eksponowany na wszystkie opcje GUI dla TimeMachine

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.