Błąd Truecrypt: system plików OSXFUSE jest niedostępny (255)


10

Moje pliki truecrypt montowały się dobrze do dzisiaj, kiedy próbowałem je zamontować i otrzymałem błąd: system plików OSXFUSE jest niedostępny (255). Dziwne jest to, że szczerze mówiąc, nie wiem, co mogłem zrobić na komputerze od wczoraj, kiedy nie było żadnych problemów, które by to spowodowały. Próbowałem usunąć macfuse i osxfuse i ponownie pobrać oba, ale nadal nie działa. Dziwne jest to, że kiedy usuwam OSXfuse, mówi, że nie jest dostępny (-1), a kiedy go mam, mówi to samo, ale z (255). Czy mogę coś zrobić, aby odzyskać moje pliki? Jeśli to ma znaczenie, jestem na indywidualistach.

Dzięki!


Myślę, że miałem ten sam problem, czy zaktualizowałeś TrueCrypt? Jeśli tak, musisz zaktualizować zaszyfrowany wolumin. Miałem prawie taki sam błąd, kiedy uaktualniłem TrueCrypt, a następnie próbowałem zamontować zaszyfrowany wolumin kilka tygodni później - nie ma mowy. Najpierw próbowałem zainstalować starą wersję TrueCrypt sprawdziłem, czy wolumin jest nadal w porządku. Jeśli to nie jest problem, być może będziesz musiał spróbować przywrócić głośność, nie sądzę, aby miało to związek z osxfuse. Spróbuj także ponownie zainstalować TrueCrypt. Jakim typem TC prowadzisz?
Deesbek

Nie sądzę, że zaktualizowałem TrueCrypt, ponieważ wolumin się ładował. Jak przywrócić wolumin? Używam TrueCrypt 7.1.1
user3255503

Czy korzystasz z TimeMachine? Zawsze wykonuję kopię zapasową plików woluminu, w rzeczywistości mam trzy kopie. Jedna kopia zapasowa w biurze i jedna zewnętrzna, którą aktualizuję raz w miesiącu. Jeśli pojawia się tam coś krytycznego częściej.
Deesbek

Nie, nie mam żadnych niezaszyfrowanych kopii zapasowych. Miałem nadzieję, że jest coś, co mogę zrobić, aby to naprawić, ponieważ działało 2 dni temu, a teraz nie jest tak dziwne. Jedyne, co mogłem wymyślić, to zmieniło się na moim komputerze od dwóch dni temu, że zainstalowałem równoległe. Ale o to chodzi i nie rozumiem, dlaczego miałoby to wpływ.
user3255503

Instalowanie równoległości nie powinno mieć na to wpływu. Używam VMware Fusion i nigdy nie miałem żadnych problemów ze zgodnością z TC. Co z zaszyfrowanym woluminem - należy wykonać kopię zapasową ZASZYFROWANEGO woluminu, w ten sposób również kopia zapasowa jest bezpieczna. Zawsze powinieneś zachować kopię zapasową, miałem uszkodzony wolumen TrueCrypt, przenoszony z Androida na OS X, ale na szczęście miałem kopię zapasową zaszyfrowanego woluminu. Powiedziawszy, że nie porzucę nadziei.
Deesbek

Odpowiedzi:


13

Miałem dzisiaj podobny problem. Zainstalowałem osxfuse i ntfs-3g przez Homebrew , ale nie zainstalowałem rozszerzenia jądra. Otrzymałem podobny komunikat o błędzie podczas próby zamontowania dysku NTFS w trybie RW. Po zainstalowaniu rozszerzenia jądra osxfuse (instrukcje są dostępne za pośrednictwem brew info osxfuse) błąd zniknął. O dziwo, nie zdarzyło się to przy pierwszym podłączeniu dysku NTFS za pomocą NTFS-3G.

Mam nadzieję, że to pomoże.


Właśnie zainstalowałem Homebrew, wpisując: ruby ​​-e „$ (curl -fsSL raw.github.com/Homebrew/homebrew/go/install )” na terminalu i nadal nie mogę zamontować woluminu truecrypt. Nie mogę również utworzyć nowego woluminu truecrypt z powodu błędu systemu plików osxcuse. Nie rozumiem, co się stało, ponieważ wszystko działało dobrze kilka dni temu. Czy przy tej ogólnej instalacji homebrew instaluje również rozszerzenie jądra osxfuse? Jeśli nie, jak to zrobić? dzięki
user3255503,

@ user3255503 przepraszam, właśnie to widzę. prawdopodobnie musisz także zainstalować osxfuse za pomocą polecenia brew install osxfuse.
darkphoenix

2
Byłem w stanie zainstalować osxfuse tylko za pomocą brew cask install osxfuse, myślę, że osxfuse został zmigrowany do beczki
Sebastian,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.