Mavericks: Brak dźwięku po śnie


15

Zainstalowałem nową wersję indywidualną na MacBooku Pro 13 ". Po przebudzeniu komputera nie mam dźwięku - ani w słuchawkach, ani w głośniku.

Problemy zostały zgłoszone przez wielu użytkowników ze społeczności wsparcia Apple.

Czy jest jakieś rozwiązanie oprócz restartu?


Wygląda na to, że w tym wątku sugerowanych jest wiele różnych poprawek, czy wypróbowałeś którąś z nich?
Robin

2
Reboot działa dla mnie, ale szukam kanonicznej, autorytatywnej odpowiedzi zamiast 6-stronicowej dyskusji na forum. To jest cały punkt witryn wymiany stosów!
Adam Matan

Odpowiedzi:


6

Musiałem zrestartować komputer, ale aby podsumować problem z wątkiem i oczywiste rozwiązanie, które zadziałało dla mnie (ale tylko przez tydzień): Problem występuje, gdy Macbook idzie spać z podłączonymi słuchawkami przez wystarczająco długi czas (ponad 1 godzinę) gdy się obudzi, dźwięk nie będzie działać. TAKŻE niektórzy zauważają, że nakładka na zmiany głośności nie reaguje (tak naprawdę zrobiło to dla mnie), a podłączanie lub odłączanie słuchawek nie powoduje żadnej zmiany w ustawieniach dźwięku co do tego, które urządzenie (głośniki lub słuchawki) jest wyświetlane na wyjściu.

Powinieneś spróbować skasować com.apple.audio.DeviceSettings.plist i com.apple.audio.SystemSettings.plist w / Library / Preferences / Audio i zrestartować z resetem wózka (przytrzymaj polecenie-opcję-pr przed włączeniem i dopóki nie usłyszysz drugiego dźwięku „bong” rozruchu). To powstrzymało mnie od powtarzania się, kiedy laptop poszedł spać z podłączonymi słuchawkami - na tydzień; później stało się to ponownie podczas snu, gdy odtwarzacz Quicktime odtwarzał wideo MP4 z podłączonymi słuchawkami.

Nawiasem mówiąc, mam inny problem z przebudzeniem, w którym sieć nie łączy się poprawnie (Wi-Fi, z punktem dostępowym 802.11N), ale zamiast tego pokaże, że jest połączona z właściwym punktem i nie będzie żadnego ruchu (EG nie może ping 8.8.8.8, ani 192.168.0.1) miało to również zniknąć, jeśli ktoś wyczyści wózek, ale tak nie było. Obejście polega na wyłączeniu Wi-Fi i ponownym włączeniu.

Krąży nawet plotka, że ​​jeśli zawsze używasz zasilacza dostarczonego wraz z MacBookiem Pro Retina, poprawka wózka zostanie przyklejona, a przełączenie na adapter ze starą wtyczką Magsafe spowoduje, że się powtórzy. Dla mnie robi się trochę zbyt cynowo-foliowy kapelusz.


1
MBP 2009 z napędem zamienionym z końca 2008 roku. Koszowanie listew i resetowanie wózka było jedynym rozwiązaniem w tym wątku, które działało dla mnie.
Michael,

Zdarza mi się to bez podłączonych słuchawek - zaczęło się to około miesiąc przed wydaniem Sierra (prawdopodobnie zbiega się z późną aktualizacją El Capitan) - i teraz trwa w Sierra. Gdybym nie wiedział lepiej, powiedziałbym, że kod cofnął się i stary błąd powrócił!
niico

@niico dziękuję za komentarz, ponieważ zgadnij, co zrobił mój MacBook Pro Retina 15 2015 po prostu to samo na El Capitan, co w przypadku aktualizacji zabezpieczeń przed wydaniem Sierra. Tak. Wrócił. Od tygodnia mam otwarty raport o błędach z jabłkiem i wszystko, co do tej pory mam, to uruchomić sysdiagnose lub nacisnąć shift-control-opt-polecenie-okres i dołączyć / var / tmp / sysdiagnose * do biletu, który Zrobiłem. Nie aktualizowałem do Sierra, tylko po to, aby śledzić ten błąd z nimi.
dlamblin,

22

Mógłbym rozwiązać problem, ponownie ładując rozszerzenie jądra dla dźwięku za pomocą następującego polecenia:

sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext
sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext

To działało dla mnie na hackintoshu.
msfeldstein

To rozwiązało mój problem z MBP.
Shanison

3
DZIAŁA JAKO REKLAMA <3 Ostatnią myślą, którą chcę zrobić, jest zamknięcie 20 kart Firefoksa, które mam otwarte, zapisanie 5-10 okien terminali i ponowne uruchomienie wszystkich maszyn wirtualnych, które mam uruchomione lokalnie. Ten atak życia naprawił to natychmiast. Dzięki!
amator barista

Ale to nie przeszkadza, prawda?
dlamblin

2
To nie działa dla mnie w El Capitan.
Makoto

4

Pierwsza sugerowana poprawka zadziałała dla mnie. Napisałem szybki skrypt, który uruchamia oba z nich, możesz go uzyskać, uruchamiając oba

cat > ~/Desktop/audiofix.command <<EOF
#!/bin/sh
sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext
sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext
sudo kill -9  `ps ax | grep [c]oreaudio | awk '{print $1}'`
EOF

lub

curl https://raw.githubusercontent.com/dashdanw/Handy-Scripts/master/for%20users/audiofix.command > ~/Desktop/audiofix.command

śledzony przez

chmod 775 ~/Desktop/audiofix.command

aby był wykonywalny.

Możesz kliknąć dwukrotnie w dowolnym momencie i problem powinien zadziałać, robi to dla mnie!


To tylko 3 polecenia, które można odczytać w postaci zwykłego tekstu, więc nie martw się o wirusy, możesz zobaczyć skrypt, który jest pobrany, odwiedzając samą stronę:

https://raw.githubusercontent.com/dashdanw/Handy-Scripts/master/for%20users/audiofix.command

a jeśli chcesz się naprawdę zachwycić, możesz znaleźć sposób na uruchomienie go po wybudzeniu!


Czy to wciąż się tobie przytrafia? Nie zdarzyło mi się od 10.9.2. Również twoje polecenie grep prawdopodobnie nie potrzebuje nawiasów kwadratowych. Na koniec jestem ciekawy, czy coreaudiod reaguje na -1 ponad -9, ładując się ponownie.
dlamblin

3

Sugeruję próbę ponownego uruchomienia usługi CoreAudio:

sudo kill -9  `ps ax | grep [c]oreaudio | awk '{print $1}'`

Miałeś na myśli grep coreaudioczy grep [cC]oreaudio? Byłem w stanie zabić bez -9 i nie przywróciło to mojego dźwięku.
dlamblin,

1

Miałem wcześniej podobny problem. Nie jestem pewien, czy 10.9.1 lub ustawienia wprowadzone w konfiguracji Audio MIDI rozwiązują ten problem. Spróbuj zmienić format wyjścia wbudowanego na 44100,0 Hz i liczbę całkowitą 2-kanałową 24-bitową

Audio MIDI Setup na Macu

Ponieważ wprowadzanie zmian w konfiguracji Audio MIDI nie zaszkodzi komputerowi Mac, możesz spróbować i sprawdzić, czy problem nadal występuje.


1

Uważaj na czerwonego śledzia. Myślałem, że znajduję się w sytuacji, w której najczęściej znajdujesz się w Internecie, co wymaga zresetowania pamięci NVRAM, ale w rzeczywistości problem był inny i znacznie prostszy: po przebudzeniu mój dźwięk został skierowany na monitor HDMI, który nie miał głośników. Rozwiązaniem była zmiana wyjścia w ustawieniach z powrotem na głośnik Macbooka:

Preferencje systemowe, dźwięk, wyjście

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.