Wifi nie działa, chyba że wyłączę go, a następnie włączy ponownie


19

Mam MacBooka Pro 15 "z wyświetlaczem Retina, którego używam do pracy / rzeczy osobistych i zawsze wyłączam się z włączonym Wi-Fi. Kiedy uruchamiam komputer Mac, ikona Wi-Fi wygląda, jakby szukała i nigdy się nie łączy (przez większość czasu Aby uzyskać połączenie, muszę włączyć Wi-Fi (na moim MacBooku, a nie na routerze) i włączyć go ponownie, a następnie łączy się od razu. O co tu chodzi? To bardzo denerwujące.


Odkąd pamiętam, musiałem to robić na moim MacBooku Pro Retina 15 ″ - zawsze zakładałem, że jest to router, ponieważ mam problem tylko w domu. Mam nawet skrypt, który automatycznie wyłączy Wi-Fi, jeśli spróbuje połączyć się z moją siecią domową i nie powiedzie się przez ponad 3 sekundy :)
grg

Mam ten problem w pracy i w domu. Zaczęło się dziać po aktualizacji Mavericks, więc nie sądzę, że to router.
Christopher Perry

Zgadzam się z @grgarside. Nie jestem pewien, czy jest to problem z komputerem Mac, czy BSD, ponieważ Linux Linux również ma z tym problem, ale urządzenia Wi-Fi (wewnętrzne / USB) wydają się mieć problemy z łącznością. Starsze systemy operacyjne wymagały ponownego uruchomienia komputera, aby wznowić łączność (nie tylko ponowne uruchomienie oprogramowania WiFi, jak w przypadku komputerów Mac).
BotNet

@grgarside - Czy mogę otrzymać kopię tego skryptu? Zadałem pytanie tutaj ( apple.stackexchange.com/questions/150722 /...) .. Bardzo doceniam!
fabbb

Odpowiedzi:


7

Stare preferencje zawieszone po aktualizacji mogą powodować problemy. Aby wymusić przebudowę preferencji, otwórz Terminal i wykonaj:

cd /Library/Preferences/SystemConfiguration
sudo rm NetworkInterfaces.plist
sudo rm com.apple.airport.preferences.plist
sudo rm preferences.plist

następnie uruchom ponownie komputer.


Muszę to robić co trzy dni, aby działało poprawnie.
Wycieczka

Właściwie to naprawiłem problemy z klawiaturą i gładzikiem mojego macbooka, które również nie działały.
kris

6

Pomogło zresetować SMC i zresetować PRAM . Teraz komputer Mac łączy się natychmiast z Wi-Fi.

Późniejsza edycja: wygląda na to, że przyczyną problemu są zakłócenia pochodzące od sygnałów Bluetooth i urządzenia Wi-Fi. Ponieważ łączył się znacznie szybciej przy wyłączonym Bluetooth. Zmieniłem sieć na 5 GHz na innym punkcie dostępowym WiFi i od tego czasu nie miałem żadnych problemów.

Oto wszystkie sugestie, które wypróbowałem z różnych źródeł:


Czy możesz dodać kroki resetowania SMC i PRAM?
Christopher Perry

4

Wypróbuj ten skrypt Golang - https://github.com/icecrasher321/Wifi_Hack

Skrypt automatyzuje proces wyłączania i włączania Wi-Fi w odstępach 20 minut (przyszłe wersje wykryją zrzuty pakietów, aby rozpocząć proces resetowania Wi-Fi). Możesz utrzymać go w tle. Więcej informacji jest dostępnych w pliku README linku github podanym powyżej.

Jeśli nie chcesz instalować Golanga tylko do tego celu, możesz uzyskać ten sam wynik, używając następującego skryptu powłoki

#!/bin/bash

while :; do
  networksetup -setairportpower en1 off
  sleep 3
  networksetup -setairportpower en1 on
  sleep $((20 * 60))
done

Uruchom networksetup -listallhardwareportsnajpierw, aby sprawdzić, czy Wi-Fi naprawdę jest włączone en1.


1
Odpowiedzi zawierające tylko łącze zazwyczaj nie są tak pomocne na początku i tracą jakąkolwiek wartość w przypadku, gdy cel łącza zniknie. Ponadto Golang nie jest częścią OSX, więc pomocne byłyby dodatkowe informacje o tym, co robi skrypt i jak go uruchomić w standardowej instalacji OSX.
nohillside

Przepraszam za prymitywną odpowiedź. Odpowiadając na twoje pytanie - Skrypt automatyzuje proces wyłączania i włączania Wi-Fi w odstępach czasu (ustawiłeś). Możesz utrzymać go w tle. Więcej informacji jest dostępnych w pliku README linku github podanym powyżej.
Vikhyath mondreti

0

http://osxdaily.com/2012/11/30/resolving-stubborn-wi-fi-connection-problems-in-mac-os-x/

Spróbuj usunąć niektóre pliki plist, jak wskazano powyżej


Oczekuje się tutaj bardziej szczegółowych odpowiedzi, a nie tylko jednego adresu URL, który mógłby przejść do trybu offline, dzięki czemu Twoja odpowiedź będzie bezużyteczna. Rozważ edycję odpowiedzi, dodanie najbardziej istotnych informacji z opublikowanego adresu URL i być może wyjaśnienie, dlaczego może to rozwiązać problem PO.
Thecafremo

0

Kroki:

 1. Wyłącz router.
 2. Uruchom komputer Mac (teraz powinien zacząć się bez problemów)
 3. (usuń wszystkie konfiguracje sieci Wi-Fi. Utwórz nowe) <- to nie działa dla mnie.
 4. Preferencje> Wyłącz w IPv6 w preferencjach sieci !!!

Spróbuj także zaktualizować / ponownie zainstalować sterowniki sieci wirtualnej tap / tun. Zainstaluj wersję dla swojego systemu operacyjnego na http://tuntaposx.sourceforge.net/download.xhtml


0

Spójrz na swoje ustawienia antywirusowe, musiałem sprawdzić moje ustawienia w programie avast (program antywirusowy) i zdałem sobie sprawę, że „osłona sieci” była włączona, kiedy ją wyłączyłem. Strony internetowe zaczęły się ładować. Ps: Byłem kilka dni bez ładowania stron internetowych na moim laptopie przed wypróbowaniem tego. Mam nadzieję, że to pomoże :)


0

Napisałem ten skrypt, który sprawdza dostęp do Internetu co 20 sekund, a następnie restartuje kartę sieci Wi-Fi, jeśli jest w trybie offline. Konieczna może być zmiana adaptera z en0 w zależności od tego, z którego korzysta Twoje urządzenie WIFI

#!/bin/bash

  while :; do

  echo -e "GET http://google.com HTTP/1.0\n\n" | nc google.com 80 > /dev/null 2>&1

  if [ $? -eq 0 ]; then
    echo "Online"
  else
    echo "Offline"
    networksetup -setairportpower en0 off
    sleep 3
    networksetup -setairportpower en0 on
  fi

    sleep $((20*1`))
  done

0

W moim przypadku jedyną rzeczą, którą znalazłem, aby rzeczywiście rozwiązać problem, była zmiana ustawień kraju w routerze na USA.

Routery i interfejsy bezprzewodowe mają różne „profile” dla różnych regionów świata ze względu na przepisy, które zmieniają się w zależności od kraju.

W moim przypadku podejrzewam, że ktoś ma po swojej stronie wadliwą implementację (może mój router, może mój MacBook Pro).


0

Miałem problemy z internetem na moim późnym modelu MacbookPro 2015 od miesięcy i wyłączyłem Bluetooth, a różnica była w dzień iw nocy. Mam około 6 różnych urządzeń, do których Bluetooth był włączany i wyłączany w ciągu dwóch lat. Niedawno oddałem do serwisu Apple inny problem, w którym PRAM został zresetowany i nie widziałem żadnych zmian. Opublikuje dalsze działania, jeśli coś się zmieni, ale jestem zdumiony różnicą do tej pory.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.