Jakie są wspaniałe zastosowania Dropbox OS X?


14

Korzystam z mojego sposobu na wiele sposobów Dropbox z aplikacjami OS X lub urządzeniami iOS.

Niektóre z nich to:

  • Śledzenie receptury : Trzymam w środku folder „przepisy” Razem biblioteka zsynchronizowana z dropboxem, więc z mojego komputera Mac mogę przeciągać strony internetowe receptury do folderu, zachowując je jako pliki PDF i wyświetlać je na moim iPadzie podczas gotowania. Działa również z recepturami tekstowymi, które stworzyłem wewnątrz Together.
  • Synchronizacja iCal : Mam Lista celów zsynchronizowany z iCal i przechowuj swoją bibliotekę w Dropbox, więc biblioteka iCal jest synchronizowana ze wszystkimi komputerami, wraz ze wszystkimi innymi aplikacjami, które na niej polegają Aplikacja Alarmy )
  • PDF do iBooks : Najprostszy sposób wysłania pliku PDF do iBooków ..

Nie mogę się doczekać, aby przeczytać o twoich sprytnych / wyjątkowych / sprytnych sposobach korzystania z Dropbox na urządzeniach Mac / iOS.

Zasady

  • Jedna odpowiedź na post
  • Wyszukaj przed odpowiedzią . Zduplikowane odpowiedzi zostaną usunięte.
  • Proszę zachować odpowiedzi w stosunku do OSX / iOS . Brak ogólnych zastosowań Dropbox!
  • Byłoby miło, gdybyś to zapewnił śmiały tytuł do twojej odpowiedzi . W ten sposób łatwiej byłoby je analizować / przeszukiwać.

Przede wszystkim miły rep. Po drugie, jeśli chcesz, aby to pytanie pozostało otwarte, powinieneś zaakcentować stronę Maca (i może dodać jedno użycie na regułę odpowiedzi, podobnie jak w innych pytaniach CW-). W tej chwili to tylko szerokie i subiektywne pytanie. I nawet wtedy nie jestem pewien, czy zostanie.
Loïc Wolff

Myślałem, że byłoby fajnie dla takiej społeczności wiki. Już go oznaczyłem i poprosiłem o utworzenie wiki (tak to wygląda, prawda?)
nuc

Zgadzam się i to jest sposób, aby to zrobić. Ale to nie jest wystarczająco specyficzne dla komputerów Mac. Można zapytać jak jest na SuperUser, więc nie ma tutaj żadnej wartości. Ale jeśli określisz Używa tylko komputerów Mac , to może mieć szansę tutaj. I podczas dodawania reguły tylko dla rozwiązań Apple, dodaj kilka reguł dotyczących 1 rozwiązania na odpowiedź i poszukaj już dodanych odpowiedzi (użyj inspiracji z innego pytania wiki społeczności).
Loïc Wolff

Gotowe. Dobre pytanie
Nathan Greenstein

@ loic-wolff Myślę, że tym razem mam to :)
nuc

Odpowiedzi:


12

Zarządzaj pobraniami Torrent

Mam klienta BitTorrent (Transmission) skonfigurowanego do oglądania udostępnionego katalogu Dropbox dla przychodzących plików .torrent, więc mogę rozpocząć nowe pobieranie torrentów z dowolnego miejsca. (GoodReader dla iOS ma świetne możliwości zarządzania plikami, w tym przesyłanie do Dropbox).


Tak, to świetny użytek. W połączeniu z interfejsem internetowym sprawia, że ​​transmisja jest naprawdę potężnym narzędziem.
boehj

Jeśli masz uruchomiony interfejs WWW Transmission, dlaczego po prostu nie otworzysz tam pliku .torrent? Możesz po prostu wkleić link .torrent.
ocodo

Chciałbym to wykorzystać fonera albo może tonido .
cregox

To, ale z usenet. Łatwo dodać jeden do Dropbox z mojego iPhone'a lub w pracy, a mój domowy serwer odbierze go i rozpocznie pobieranie.
Mr Rabbit

12

1 Synchronizacja hasła

Synchronizacja 1 Hasło przechowywany keychain na moich komputerach Mac. Używam 1Password do zarządzania hasłami, a co ważniejsze, do automatycznego generowania losowych haseł, dzięki czemu nigdy nie używam tego samego hasła dwukrotnie. Dropbox ułatwia to.

1 Bezpieczny plik pęku kluczy Hasła żyje w moim Dropbox i za każdym razem, gdy hasło jest dodawane lub aktualizowane, jest automatycznie synchronizowane na wszystkich moich komputerach.


1
1 Hasło + Dropbox zmieniło moje życie.
sh-beta

12

Synchronizacja .profile, .bash_aliases, .fonts i podobnych

Używam komputera Mac w domu i systemu Linux w pracy i często pracuję w domu.

mam ~/login_config/ folder z kilkoma plikami, które w trakcie .profile lub .bashrc.

Mój Mac .profile zawiera source ~/Dropbox/login_config/bash_aliases, mój Linux ma softlink ~/.bash_aliases -> ~/Dropbox/login_config/bash_aliases (i .bashrc na Ubuntu zwykle źródła .bash_aliases automatycznie)

Używam a los aliasów dla miejsc docelowych ssh dla komputerów, którymi administruję w chmurze, i mogę przełączać się między pracą a domem ze wszystkimi tymi samymi skrótami i nigdy nie wychodzić z synchronizacji.

Podejście to można rozszerzyć na inne współdzielone zasoby, na przykład czcionki, a jak powiedział poprzedni plakat, vim jest kolejnym dobrym.


8

Szybki sposób na skopiowanie zdjęcia zrobionego na moim iPhonie do mojego MacBooka Pro.

Czasami muszę przenieść zdjęcie, które właśnie zrobiłem telefonem do mojego laptopa, i używając Dropbox mogę po prostu przesłać je do folderu na moim koncie, bez potrzeby podłączania telefonu do iTunes i importowania obrazu za pomocą iPhoto.


Właściwie używam Picbox za to, choć nadal nie jest tak doskonały jak chciałbym (natychmiastowa synchronizacja na sekundę, gdy robię zdjęcie).
cregox

Z aktualizacją iCloud nie jest to konieczne.
Graeme Hutchison

PhotStream to fajna funkcja, ale synchronizuje się wszystko zdjęcia, a nie tylko to, które chcę zsynchronizować. Do tego Dropbox jest nadal przydatny.
Davide Gualano

7

Tworzenie nowego środowiska

Przechowuję tam kopie moich plików i skryptów, dzięki czemu mogę łatwo dostosować środowisko wiersza poleceń na nowym komputerze Mac. Bardzo przydatny dla freelancerów, którzy muszą od czasu do czasu pracować w biurze.


W jakich miejscach pracujesz na miejscu, które zapewniają (a nawet pozwalają!) Komputer Mac? Jestem zazdrosny!
JRobert

6

Prosty transfer plików z mojego komputera MAC na komputer z systemem Windows

Lub jeśli wiem, że jeden z członków mojej rodziny potrzebuje czegoś, co mam, po prostu go tam umieściłem i otwieram Dropbox na ich komputerze, aby pobrać plik. Znacznie lepiej niż wysyłanie do siebie.

[z odpowiedzi Matiasa]


5

Dropbox chroni mnie przed koniecznością korzystania z systemu Windows do tworzenia stron internetowych.

Dla mnie Dropbox umożliwia tworzenie aplikacji internetowych na moim Macu.

Używam go do synchronizacji mojej pracy z komputerem, dzięki czemu mogę testować w Internet Explorerze. W ten sposób mogę przełączyć się na komputer, dać Dropboxowi sekundę na zsynchronizowanie mojej pracy, a następnie otworzyć moje pliki. Oszczędza mi to konieczności ciągłego FTP.


Dlaczego po prostu nie udostępnisz folderu wdrożenia internetowego w systemie Windows? Nie widzę tego jako powodu do używania DropBox.
ocodo

@slomojo Nie zawsze testuję na komputerze w mojej sieci lokalnej, więc lepiej jest udostępniać w chmurze.
Nathan Greenstein

wtedy naprawdę powinieneś wdrożyć się na serwerze testowym, niż przesuwać się za pomocą shonky roztworu DropBox. - Możesz po prostu uruchomić skrypt, aby wykonać FTP / SFTP / Rsync lub cokolwiek innego, tak naprawdę nie rozumiem „Oszczędza mnie FTP”, ponieważ nadal (zakładam) ręcznie wyrzucam pliki na DropBox.
ocodo

@slomojo Nie, nie rzucam ręcznie plików w Dropbox, ponieważ tego rodzaju pokonuje cel Dropbox. Tak, to oszczędza mi dużo pracy. Naprawdę, byłoby dużo więcej pracy, aby „skryć się” za pomocą skryptu FTP, niż pozwolić Dropboxowi zrobić swoje. W ogóle nie muszę się z tym grzebać.
Nathan Greenstein

pomyślał o kontroli wersji w ogóle, zrobiłoby to wszystko znacznie lepiej. Wydaje mi się, że nie można zarządzać zbyt wieloma witrynami w ten sposób DropBox.
ocodo

4

wysłano mnie ten link ostatnio na temat hostowania repozytorium Git w Dropbox. Większość ludzi prawdopodobnie ma tutaj konta powłoki i / lub VPN, ale autor opisuje to jako sposób na uzyskanie dostępu do repozytorium za firewallem firmy.


1
Hostuję repozytorium SVN w Dropbox i też działa dobrze!
Michal M

2

Akcje folderów

Możesz dołączyć akcję folderu do folderu dropbox, aby uruchomić skrypt jabłkowy na tym, co tam umieścisz. Zastanawiam się nad ustawieniem jednego z nich na ImgOptim, a następnie przeniesieniem ich do folderu docelowego. Innym przykładem może być uruchomienie skryptu powłoki w celu konwersji znaczników do html w celu szybkich i brudnych aktualizacji witryny.


2

Foldery obserwowane w iTunes

Podobnie, iTunes może automatycznie dodawać zawartość z oglądanego folderu, co jest przydatne dla osób z Apple TV i serwerem multimediów, które nie są blisko siebie.


Monitorowanie transmisji już istniało jako odpowiedź. Czy mógłbyś opisać więcej funkcji folderu oglądanego przez iTunes?
nuc

Czy to odnosi się do Automatycznie dodaj do iTunes ponieważ nie rozumiem, jak to się ma do Dropbox.
styfle

Możesz powiązać swój folder „Dodaj do iTunes” z folderem w Dropbox. W ten sposób możesz zdalnie upuszczać rzeczy do folderu i dodawać je do iTunes na innym komputerze, który udostępnia Twoje konto Dropbox.
Andrew W

2

Synchronizacja

Kiedyś używałam go jako narzędzia synchronizacji biednego człowieka dla Safari, dowiązując ~ / Library / Safari / Bookmarks.plist do folderu Dropbox. Zasadniczo działa, ale nie jest bezpieczna - należy uruchomić Safari na jednym komputerze tylko wtedy, gdy masz pewność, że Safari jest nie bieganie po drugiej.

Można to zastosować do niemal każdej aplikacji ... po prostu używaj jej ostrożnie.


2

Synchronizacja ustawień i wtyczek vima

Używam go do moich folderów wykonawczych vim, w tym do mojego vimrc, dzięki czemu wszystkie moje maszyny mają tę samą implementację vima. Kiedy dokonuję zmian w vimrc, dodaję wtyczki itp., Są one automatycznie dostępne na innych komputerach. Jest to bardzo przydatne, ponieważ używam komputera z systemem Windows w pracy, a MacBook Air w domu, i automatycznie pozostają w synchronizacji.


1

Synchronizacja biblioteki kalibru

Używam go do przechowywania mojej biblioteki kalibru. W ten sposób mogę dodawać książki z mojego laptopa lub pulpitu i udostępniać te książki, jeśli chcę.


1

Dla mnie największym minusem kont 50/100 GB w Dropbox był wymóg przechowywania treści lokalnie zamiast tylko na odległość (zobacz iDisk MobileMe itp.). Więc kiedy DropDAV przyszło, było ogromne. Zasadniczo umożliwia dostęp do Dropbox za pośrednictwem protokołu WebDAV. To pozwala mi robić wszystko, od dostępu do całej zawartości za pośrednictwem klienta FTP, takiego jak Transmitowanie bez konieczności pobierania 50GB +, po zapisywanie treści bezpośrednio na Dropbox z mojego iPhone'a / iPada w aplikacjach, które nie obsługują API (np. ).


0

Wspólna edycja tekstu

Pomagając mojej dziewczynie i / lub zaufanemu przyjacielowi, po prostu przekazuję im szczegóły dotyczące Dropbox i możemy edytuj ten sam dokument i zapisz go, tam iz powrotem - podobnie jak udostępnianie ekranu, tylko z dokumentami.


6
Pamiętaj, że lepiej to zrobić za pomocą Dokumentów Google. W przypadku metody, o której wspomniałeś, jeśli obie mają otwarty ten sam plik tekstowy i jeden z nich go edytuje, drugi nie zobaczy zaktualizowanej wersji i może nadpisać poprzednią pracę po zapisaniu.
jon2512chua

1
Dlaczego downvote („nie jest użyteczna odpowiedź”)? Chociaż mogą być lepsze sposoby Twój szczególna sytuacja, która nie czyni go nieużytecznym w czyimś Plakat przewidywał „zaufanego przyjaciela” - może to obejmować pracę w różnych czasach; z koordynacją na żywo za pośrednictwem np. Skype lub IM, lub innego uzgodnionego sposobu unikania chodzenia po sobie. +1.
JRobert

3
Czy wiesz, że możesz faktycznie udostępniać foldery w Dropbox? Nie musisz podawać im szczegółów dropboxa (zakładam, że masz na myśli nazwę użytkownika / hasło), pozwól im utworzyć własne konto Dropbox i udostępnij im folder. Działa ładnie, a nawet daje trochę dodatkowej przestrzeni za darmo.
Peter Štibraný

0

Dla mnie DropBox pozwolił mi użyć mojego iPada (wraz z iWork na iPada) jako zamiennika laptopa. Po dodaniu DropDav, Dropbox jest zasadniczo zaszczepioną strukturą plików, z którą użytkownik może korzystać.

DropDav umożliwia korzystanie z DropBox przez WebDav, co oznacza, że ​​dokumenty, które tworzę na iPadzie, które uważam za szczególnie dobre w okresach intensywnego, skupionego pisania, można zapisać bezpośrednio tam i czekają na mnie, gdy wrócę do domu.

Biorąc pod uwagę, że pracuję na laptopie, komputerze stacjonarnym i moim iPadzie, uważam, że jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż większość innych rzeczy, które próbowałem.


0

Stworzyłem usługę przy użyciu Automatora, która wykonuje skrypt powłoki w celu skompresowania mojego bieżącego folderu projektu XCode. Za każdym razem, gdy skompresowany plik zostanie zapisany, a następnie uzyskuje dostęp do Dropbox online, mogę użyć funkcji wersji, aby utworzyć oś czasu zapisanych zmian.

Ma to zalety dla mojego przepływu pracy - Zamiast przywracania pojedynczych plików pojedynczo. Po prostu zabiorę swój projekt do punktu, w którym wiedziałem, że wszystko działa prawidłowo. Dropbox zapisze każdą wersję na 30 dni i da mi bardziej szczegółową kontrolę nad maszyną czasu.


Ciekawy pomysł, ale dlaczego po prostu nie używać gita?
nuc

Świetna sugestia - a dla mnie to po prostu sprowadza się do braku znajomości gita.
Doug

1
Możesz zacząć od czegoś takiego: codeschool.com/courses/try-git
nuc

0

Tunebox organizuje i strumieniuje Twoje pliki muzyczne Dropbox do systemu iOS:

Tunebox to aplikacja, która sprawia, że ​​Dropbox jest realnym miejscem do przechowywania muzyki w chmurze. To prosty odtwarzacz muzyki, w którym możesz przeszukiwać wykonawców, albumy i utwory, a następnie odtwarzać albumy. Możesz także pobierać i zapisywać pliki MP3 w trybie offline.

Nie masz wielu opcji, jak w przypadku większości alternatywnych odtwarzaczy muzycznych, ale działa to dobrze w przypadku łatwego odtwarzania muzyki, nawet gdy jesteś na 3G / 4G.

Należy jednak pamiętać, że jest to jednak płatna aplikacja (4,99 USD iTunes Store w USA).


-2

Biblioteka efektów dźwiękowych

Używam części mojej przestrzeni Dropbox dla mojej (niezbyt dużej) biblioteki SFX. To wspaniałe, ponieważ mogę wysłać komuś łącze z efektem dźwiękowym i uzyskać do niego dostęp w Dropbox.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.