Który pulpit zdalny działa z klawiszami sterującymi?


0

Próbuję kontrolować sesję iTerm2 na iPadzie mini za pośrednictwem pulpitu zdalnego za pomocą klawiatury Apple BT (japońskiej).

Kiedy wypróbowałem to w Splashtopie, klawisz Backspace i wszystkie klawisze sterujące nie działają.

Który Pulpit zdalny działa dobrze z klawiaturą Apple BT na iPadzie mini?

Odpowiedzi:


1

Polecam RealVNC VNC Viewer .

Pozwala na używanie wszystkich klawiszy na prawdziwej klawiaturze (polecenia, kontroli, opcji itp.), Nawet klawiszy funkcyjnych. Prawie każda remote deskopaplikacja korzysta z VNC do obsługi udostępniania ekranu. VNC Viewer działa dobrze z Apple Remote Desktop i Bonjour, Terminal, Xterm i iTerm2 - wystarczy otworzyć port 5900.

* Istnieje darmowa wersja i pełna wersja (zwykle 10 USD na iOS), choć pełna wersja jest w tej chwili darmowa, więc weź ją, póki możesz.


0

Żeby upewnić się, że mówimy o właściwej rzeczy. Łączysz się z funkcją udostępniania ekranu na komputerze Mac z iPada, a iPad używa klawiatury Apple BlueTooth jako klawiatury zewnętrznej.

Chcesz mieć możliwość korzystania z klawiszy sterujących, klawisza Backspace itp. Na klawiaturze BlueTooth.

Pierwszą i najtańszą aplikacją VNC do tego celu jest darmowa „VNC Viewer”. Płatna wersja „Mocha VNC” również działa dobrze. Jeśli chcesz czegoś, co wykona ten sam rodzaj tunelowania co Splashtop, wtedy „Screens” działa i tunele poprzez „Screens Connect”.

Nie mam iTerm na komputerze Mac, ale wszystko działało dobrze w „Terminalu”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.