Łatwy sposób na zainstalowanie dodatkowych słowników sprawdzania pisowni dla OS X?


17

Szukam prostego sposobu na zainstalowanie słowników sprawdzania pisowni dla języków, które nie są domyślnie obsługiwane w systemie OS X (jeden przykład rumuński).

Mówiąc prosto, mam na myśli rozwiązanie, które nie wymaga użycia wiersza poleceń. Chociaż jest to dla mnie w porządku, dla przeciętnego użytkownika OS X może to być zbyt skomplikowane.


W jakim formacie jest twój niedoszły słownik? (Pytam, bo zainstalowany fińską słownika tylko dwukrotne kliknięcie .pkg plik, który znalazłem z Internetu. - Przypuszczam, że to nie pomoże)
Jari Keinanen

Odpowiedzi:


28

Mac OS X jest zgodny ze słownikami otwartego formatu aff / dic.

Wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć jeden słownik i umieścić go w ~ / Library / Spelling (być może trzeba będzie utworzyć katalog).

  • Pobierz słownik rumuński z OpenOffice (lub wyszukaj inny język )
  • Wyodrębnij plik za pomocą programu Unarchiver lub zmień nazwę rozszerzenia na .zip i wyodrębnij go
  • Przenieś pliki z rozszerzeniami .aff i .dic (ro_RO.aff i ro_RO.dic dla języka rumuńskiego) do folderu ~ / Library / Spelling .
  • Przejdź do Preferencji systemowych> Klawiatura> Tekst> Pisownia i wybierz język
  • ...Bum! masz sprawdzanie pisowni w całym systemie :)

1
Dlaczego funkcja automatycznego sortowania według języka nie działa? Nawet po ręcznym ustawieniu języka rumuńskiego w preferencjach klawiatury dotyczących pisowni Safari nadal go nie wybiera, dopóki nie wybierzesz go we własnych preferencjach pisowni!
Flyview

@Flyview Spróbuj się wylogować i zalogować ponownie.
nuc

1

Czy mówisz np. W programie Word lub Pages - czy też w przeglądarkach takich jak Safari, FireFox itp. - czy tylko w konfiguracji systemowej?

Jednym rozwiązaniem dla konfiguracji całego systemu może być instalacja słowników cocoAspell: http://kitblog.com/2010/10/get_romanian_spell-check_in_osx.html


1
Zainstalowałem już cocoAspell, ale napotkałem pewne problemy. Musiałem zrobić kilka brzydkich dowiązań symbolicznych z / usr do / opt, aby móc korzystać ze słowników zainstalowanych przez Macports. Osobiście chciałbym mieć lepsze rozwiązanie, z którego mogliby korzystać zwykli użytkownicy (w przeciwieństwie do zaawansowanych użytkowników).
sorin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.