Jak oznaczyć pliki tekstowe jako takie w archiwum zip


2

Powiedziano mi o archiwum zip, które stworzyłem w Mavericks z menu Plik Findera, z katalogiem zawierającym zarówno pliki PDF, jak i pliki tekstowe: „Brak pliku oznaczonego jako tekst przez zipinfo”. Ludzie proszą mnie o użycie suwaka, który to potrafi. Przejrzałem całą listę opcji zgodnie z opisem na stronie strona dewelopera jabłek i wydaje się, że nie znajduje właściwego wezwania, jeśli w ogóle istnieje.

Mam zainstalowany zipinfo z fink i rzeczywiście, gdy uruchamiam go w trybie gadatliwym w archiwum, które mówi dla każdego pliku „widoczny typ pliku: binarny”.

Czy mimo to, używając / usr / bin / zip dostarczonego z Mac OS X, tworzysz archiwa z niektórymi plikami tekstowymi zidentyfikowanymi jako takie, z punktu widzenia zipinfo?

macos  text  archive  zip 

Przenieś tę aktualizację na odpowiedź, aby Twoje pytanie nie było bez odpowiedzi.
Tony Williams

Świetne rozwiązanie. Proszę wziąć radę Tony'ego i odpowiedzieć na własne pytanie. Strona działa w ten sposób znacznie lepiej. Witamy w Ask Different!
bmike

@ jfbu Dzięki. (Podniosłem nawet twoją odpowiedź :)
Tony Williams

Odpowiedzi:


3

AKTUALIZACJA: cóż, być może powinienem był najpierw spróbować, ale w testach, które właśnie wykonałem, jeśli faktycznie uruchomię polecenie zip w Terminalu, to wyprodukowane archiwum poprawnie etykietuje pliki tekstowe jako takie, zgodnie z raportem zipinfo. Jeśli jednak wybiorę pliki w oknie Findera i wybiorę polecenie z menu Plik Findera, aby utworzyć archiwum, to wymienione pliki tekstowe są oznaczone jako plik binarny, zgodnie z raportem zipinfo. Wydaje się więc, że moim jedynym grzechem było użycie GUI zamiast linii poleceń.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.