Jak szybko znaleźć duże pliki i foldery na komputerze Mac?


18

Muszę zwolnić miejsce na komputerze Mac i wiedzieć, że jest mnóstwo ukrytych plików, które pochłaniają miejsce (Logika na przykład pobiera wiele instrumentów ... gdzieś).

Czy jest jakiś sposób na stworzenie interaktywnej (lub nieinteraktywnej) mapy drzewa na moim dysku twardym?

Oto przykład mapy drzewa http://en.wikipedia.org/wiki/Treemap

wprowadź opis zdjęcia tutaj@ l'L'l Niezupełnie duplikat - większość z tych rozwiązań zawiera zaakceptowaną odpowiedź, która nie tworzy mapowania.
grg

^ zobacz drugi link.
l'L'L

Jednak odpowiedzi na oba pytania zawierają wszystkie powszechnie używane narzędzia typu mapy drzewa. Co z twoją sytuacją sprawia, że ​​myślisz, że w grze jest mnóstwo ton ukrytych plików? Finder pokaże ci rozmiary folderów dość łatwo i możesz nawigować, aby znaleźć rzeczy bez potrzeby dodatkowego oprogramowania.
bmike

Odpowiedzi:8

Możesz także użyć reflektora:

mdfind 'kMDItemFSSize > 2000000000'

Dodaj lub usuń zera, aby uzyskać więcej lub mniej trafień podczas wyszukiwania.


Zakładam, że to jest w kawałkach?
Obrót

8

próbować

du -sh * | grep -E "\dG"

aby uzyskać wszystkie pliki i foldery o rozmiarze 1G i wyższym. (Dane wyjściowe będą wyświetlane tylko po zakończeniu du)


nie dołączaj folderu
maxisacoder


0

Oczyść stare i duże pliki za pomocą CleanMyMac 3

Moduł Dużych i starych plików w CleanMyMac 3 ułatwia znajdowanie przechwytujących spacje na komputerze Mac. Wystarczy uruchomić skanowanie, aby zobaczyć wszystkie pliki, które zajmują najwięcej miejsca - a następnie je wyczyścić.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W jaki sposób moduł Duże i stare pliki pomaga mi? Każdy (raz lub inny) wrzucił pliki do losowych folderów. Pliki te zajmują gigabajty miejsca, nawet nie zdając sobie z tego sprawy! Duże i stare pliki CleanMyMac 3 skanuje cały komputer Mac i przenosi wszystkie te pliki na powierzchnię. Ponadto pozwala zobaczyć, co jest, na podstawie rozmiaru pliku, daty ostatniego otwarcia i typu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.