Komputerowa nowoczesna czcionka dla OSX


18

Potrzebuję go do robienia plakatów w Scribusie. Mam podpowiedź, która korzysta z Computer Modern Font. Nie jestem jednak pewien, czy ma go najnowszy OSX, skąd mogę go pobrać?

Odpowiedzi:


21

OS X nigdy nie obejmował Computer Modern w standardzie, tylko jako część systemu X11. Czcionka została pierwotnie stworzona przez Donalda Knutha przy użyciu metafonta, dzięki czemu miał dobrą czcionkę dla swojego systemu składu, Tex, który napisał, aby napisać swoje książki na temat programowania.

Nowoczesne wersje zostały stworzone w celu zapewnienia dobrej jakości czcionki dla projektu X11 / Tex.

Strona główna Computer Modern znajduje się tutaj: http://canopus.iacp.dvo.ru/~panov/cm-unicode/ Pamiętaj, że jest to wersja z czcionką „Blue Sky”, która prawie wszyscy używają obecnie, a nie Oryginały Knuth.

Będziesz potrzebował pliku „otf” (Open Type Font), który w momencie pisania jest ftp://canopus.iacp.dvo.ru/pub/Font/cm_unicode/cm-unicode-0.6.3a-otf.tar. gz

Jeśli otworzysz aplikację Font Book, możesz spojrzeć na czcionki zainstalowane w systemie i zainstalować nowe, przeciągając i upuszczając.

Na koniec, jeśli dojdziesz do tej odpowiedzi i zamierzasz poważnie pisać w Computer Modern, możesz chcieć zainstalować cały pakiet AMSFonts American Mathematical Society dostępny tutaj - jest nawet spakowany jako struktura katalogów TEXMF, jeśli jest to przydatne Tobie. W przeciwnym razie zawiera on czcionki Postscript w hierarchii folderów, które można łatwo zainstalować na komputerze Mac. Zawiera inne przydatne czcionki i rozszerzenia podstawowego zestawu Computer Modern. Wszystkie są bezpłatne na licencji SIL Font.


Mam X11 w moim OSX. Czy to oznacza, że ​​mam też czcionkę Computer Modern w standardzie?
Léo Léopold Hertz -

Niektóre instalacje X11 używają go, a niektóre nie. W czasach, gdy Apple dostarczyło X11, umieścili go, ponieważ Apple zawsze uwielbiał dobry projekt.
Tony Williams

Jak sprawdzić, czy twój system ma tę czcionkę?
Léo Léopold Hertz

1
Prawdopodobnie i tak nie można używać czcionek X11 w normalnym systemie. Scribus ich nie wykorzysta.
Tony Williams

1
Czy widzisz czcionki Font Book- są one nazwane CMUjakoś. Jeśli ich nie widzisz, Font Bookpobierz i zainstaluj je z linku FTP powyżej.
Tony Williams

9

Dla użytkowników, którzy są bardziej komfortowi w korzystaniu z terminalu. Możesz także zainstalować go za pomocą Brew .

brew tap caskroom/fonts
brew cask install font-computer-modern

Witamy w Apple StackExchange! - - Czy możesz wyjaśnić, jak twoja odpowiedź różni się od odpowiedzi Tony'ego? W jakich przypadkach potrzebna jest twoja odpowiedź?
Léo Léopold Hertz -

1
Lew - ta odpowiedź jest rzeczywiście szybsza i łatwiejsza dla tych, którzy korzystają z terminala. (tj. programiści).
Dermot Harnett

1
To jest teraz brew tap homebrew/cask-fonts.
Jongwook Choi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.