Jak mam przesyłać raporty o błędach i żądania funkcji?


15

Zainspirowany pytaniem DS_store Marco Ceppi zainteresowałem się tym, jaki jest obecnie preferowany mechanizm przesyłania raportów o błędach i żądań funkcji do Apple. Wiem, że mają wewnętrzny system śledzenia błędów RDAR i że istnieje projekt Open RDAR , który gromadzi informacje o śledzeniu problemów, ale nie mam pojęcia, który kanał preferować.

Czy istnieje ogólnodostępny portal do zgłaszania problemów?

Odpowiedzi:


15

Apple oferuje witrynę z opiniami, na której każdy może zgłaszać zarówno raporty o błędach, jak i żądania funkcji. Należy opisać problem lub funkcję w sposób jak najbardziej jasny i zwięzły.

Programiści powinni korzystać z Apple Bug Reporter . Jeśli dokładnie opisasz problem, w tym instrukcje krok po kroku dotyczące jego odtworzenia, zwykle zwracają na siebie uwagę i są naprawiane. Aby móc korzystać z systemu zgłaszania błędów, potrzebujesz loginu ADC (Apple Developer Connection). Pamiętaj, aby przesłać raport System Profiler, a także wszelkie dzienniki awarii, które mogą być istotne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.