Czy instalacja Wireshark przez homebrew zapewnia interfejs graficzny?


12

Zainstalowałem wireshark za pomocą homebrew z poleceniem brew install wireshark. Wygląda na to, że wszystko jest w porządku i mogę użyć zrzutu do przechwytywania pakietów, ale teraz chcę je wyświetlić. Korzystanie z edytora tekstu, takiego jak vi, nie formatuje dobrze niektórych danych wyjściowych ze względu na dużą liczbę nieczytelnych znaków.

Wygląda na to, że powinien istnieć plik Wireshark.app do przeglądania plików śledzenia, jednak nie widzę, jak go uruchomić.

Jakieś pomysły?

Odpowiedzi:


7

Wpisz, brew options wiresharkaby wyświetlić opcje dostarczone z wireshark.

Aby zainstalować Wireshark z interfejsem użytkownika:

brew install wireshark --with-qt

Jeśli już zainstalowałeś, możesz reinstallzamiast tego użyć polecenia. Powinno to pobrać tylko wymagane zależności qt.

brew reinstall wireshark --with-qt

Bez kości, gdy próbuję uzyskać komunikat ImportError: dlopen (./. Libs / _giscanner.so, 2): nie znaleziono odpowiedniego obrazu. Znalazłem: ./.libs/_giscanner.so: mach-o, ale zła architektura
Jackie

1
To zadziałało dla mnie. Nie dostałem ImportError. Może być możliwe wypróbowanie czystej wersji z opcją -universal.
Salix alba

1

Jeśli korzystasz ze wstępnie skompilowanych plików binarnych Wireshark ze strony http://www.wireshark.org/download.html, masz wbudowany interfejs GUI X11. Wywołuje on X11 samodzielnie (co może chwilę potrwać, zanim się uruchomi i pojawi się na ekranie) tak jakby Wireshark był zepsuty).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.