Zamienniki Findera?


2

Ponieważ wydaje się, że niemożliwe jest wyłączenie tworzenia .DS_Storeplików w Finderze , chciałbym wiedzieć o alternatywach dla Findera.

Najlepiej byłoby, gdyby była to Wiki społeczności z jednym oprogramowaniem na odpowiedź, a opis oprogramowania z instrukcjami instalacji byłby świetny.


Prezentowaliśmy TotalFinder i Forklift 2 w odcinku 18 podcastu Ask Different .
Jason Salaz,

Odpowiedzi:
0

Finder to znacznie więcej niż tylko okno, w którym przeglądasz pliki: jest to pulpit i kluczowa część systemu operacyjnego. Otrzymasz pliki metadanych ... po prostu idź i ukryj je! Nawet jeśli użyjesz alternatywy dla wyszukiwarki, jeśli wybierzesz przeglądanie ukrytych plików, będą one dostępne. Po prostu wpisz to w Terminal:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool true

lub użyj aplikacji takiej jak Houdini, aby je ukryć / pokazać.

Kevin


Ukrywanie problemu jest bardzo dużo NIE rozwiązaniem.
Fałszywe imię

Pliki .DS_store nie stanowią problemu. Są to pliki systemowe, które istnieją i domyślnie są ukryte z jakiegoś powodu!
kevin9794

Problemem nie są pliki .ds_store, to najwyraźniej najlepszym sposobem, w jaki Apple może myśleć o zarządzaniu ustawieniami folderów, jest automatyczne wyszukiwanie ukrytego pliku w każdym katalogu, w którym kiedykolwiek był używany.
Fałszywe imię

System nie powinien być tarła pliki w dowolnym katalogu innym niż katalogów systemowych, z każdego rodzaju , nigdy , chyba że wyraźnie poinformować go.
Fałszywe imię

Ale to nie tak działa. Przepraszam. Nie na komputerach Mac ani na komputerach PC, i dopóki firmy technologiczne tego nie zmienią, najlepszym rozwiązaniem jest ukrywanie plików w domyślnej postaci lub po prostu życie w pokoju z grupą ukrytych folderów w dowolnym miejscu.
kevin9794

0

Dwa kolejne wielkie nazwiska to Path Finder i Fork Lift . Żadne z nich nie jest darmowe, ale oba zapewniają przeglądanie dwóch paneli i cały szereg innych funkcji, których nie wymienię tutaj. Bezpłatną alternatywą, choć znacznie słabszą, są XFoldery .

Nie mam pojęcia, czy ktoś rozwiąże Twoje obawy dotyczące plików .DS_Store, ale wszystkie mają wersje próbne, więc możesz szybko sprawdzić, czy coś takiego.


-1

Nie jestem pewien, na czym polega Twój problem z tworzeniem ukrytych, przydatnych plików .DS_store. Przechowują preferencje dotyczące rozmiaru ikony, odstępów, tła itp. Bieżącego folderu.

Jeśli problem polega na użyciu wyszukiwarki do otwierania dysków sieciowych udostępnionych komputerom z systemem Windows, które mogą wyświetlać pliki .DS_store (i uważasz je za irytujące), wyszukiwarka ma ukrytą opcję, aby nie tworzyć plików .DS_store w katalogach sieciowych.

Sprawdź to: Wskazówki dotyczące systemu Mac OS X - Zapobiegaj tworzeniu plików .DS_Store w woluminach sieciowych


Jest to marnotrawstwo w katalogu - ponieważ pokazuje się przy kompresji folderu. Nie wszyscy na świecie używają komputerów Mac - dlatego wypełnianie katalogów użytkowników ustawieniami systemowymi wydaje mi się błędne
Marco Ceppi

Ale jest to konieczne dla wszelkiego rodzaju ustawień folderów ...
Alexander

Według mnie wadliwy projekt: możesz przechowywać metadane folderu w bazie danych lub prywatny katalog z płaskim tekstem w folderze domowym. Utrzymywanie go w miejscu z prawdziwymi danymi dla mnie jest wadliwe.
Marco Ceppi

Ma kilka kilobajtów i jest schowany pod Mac OS, daj sobie z tym spokój.
Alexander

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.