Jak wpisać normalny cudzysłów bez automatycznego podstawiania?


3

Wiele aplikacji oferuje opcję wyłączenia automatycznego podstawiania znaków cudzysłowu („), takich jak TextEdit, ale wiele innych aplikacji nie ma takich ustawień, na przykład LibreOffice.

Jak w takim przypadku wpisać normalny cudzysłów?

Odpowiedzi:


4

W OpenOffice i LibreOffice, przejdź do Format> Autokorekta> Opcje autokorekty> Zlokalizowane opcje i odznacz pola Zamień pod Pojedyncze cudzysłowy i Podwójne cudzysłowy.


3

Przytrzymaj controlklawisz. Działa wszędzie, gdzie używa inteligentnych ofert Systemu. Nie wiem, czy LibreOffice wie, czy nie.


1
control + ”nie wpisuje niczego w LibreOffice.
Howard

1
W takim przypadku zastępuje on część systemu, prawdopodobnie przechwytując wszystkie naciśnięcia klawiszy kontrolnych. Powyższą pracę możesz zobaczyć w TextEdit. Problem polega na tym, że większość oprogramowania zawiera zwykły systemowy tekst i dlatego odpowiedź jest specyficzna dla aplikacji.
Tony Williams

Piszę wszystko w słowach kluczowych lub TextEdit. TextEdit nawet teraz dobrze dokumentuje Worda.
Tony Williams

MS Word i jego klony tradycyjnie nie korzystają z usług sprawdzania pisowni ani autokorekty Apple, ale mają wbudowane bardziej wyszukane alternatywy.
Tom Gewecke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.