Nigdy więcej nie twórz pliku .DS_Store


24

Mam dość szukania przez tworzenie tych metadanych .DS_Store i śledzenia plików śledzenia we wszystkich moich katalogach. Jak mogę to wyłączyć w Finderze?Czy jest jakiś szczególny powód, dla którego te pliki Ci przeszkadzają? Czy dotyczy to głównie dysków sieciowych i zewnętrznych? A może po prostu nie lubisz spamu plikowego?
boehj 12.04.11

1
@boehj Szczerze mówiąc, spam plikowy, a pomysłem, że najlepszym rozwiązaniem do przechowywania metadanych o katalogu jest ukryty plik w każdym katalogu.
Marco Ceppi,

Odpowiedzi:


21

Jak wskazał Fake Name, Total Finder posiada rozszerzenie jądra do przekierowywania plików .DS_Store, które skutecznie zapobiega powstawaniu tych nieznośnych plików w twoich katalogach i bez utraty funkcji. To, czego nie zauważył, to to, że rozszerzenie jądra można pobrać bez Total Findera z github . Musisz go zbudować i upuścić w swoim /System/Library/Extensionskatalogu. Następnie ponownie uruchom komputer. Do tej pory wydaje mi się, że działa.

Aktualizacja: To jest teraz oddzielny projekt z TotalFinder nazywa aseptyki . Jest teraz o wiele więcej dokumentacji na temat tego, jak to działa i procesu instalacji. Repozytorium GitHub znajduje się teraz tutaj .


Ciekawy. To jest nowa rzecz. Kiedy zacząłem używać total finder, jedynym sposobem na uzyskanie ksetu asepsy była instalacja total finder. Fajnie, że później to odkryli!
Fałszywe imię

1
Strzec się. Nie działa w Mavericks. (jeśli kiedykolwiek zadziałało gdzie indziej). Spróbuj BlueHarvest ... to jest denerwujące ... ale wydaje się, że usuwa te „małe gówno”.
Alex Grey

@alexgray Zarówno witryna Asepsis, jak i repozytorium Github określają, że nie działa z Mavericks, ale podejrzewam, że wkrótce dodadzą wsparcie. Wygląda jednak na to, że BlueHarvest nie jest oprogramowaniem typu open source.
styfle

Rozmawiałem z twórcą Asepsis .. i powiedział, że kompatybilność 10.9 NIE jest w kartach.
Alex Grey

Asepsis 1.4 obsługuje OS X 10.9
Carlo

7

Twoje pytanie jest jak prośba „git init”, aby nie tworzył katalogu „.git” w twoim projekcie. Innymi słowy, decydujesz się na użycie narzędzia, ale chcesz, aby to narzędzie nie przechowywało metadanych, które musi przechowywać.

Istnieje dokument pomocy technicznej Apple, który opisuje, jak wyłączyć tworzenie plików .DS_Store, ale dotyczy tylko sposobu, w jaki wyszukiwarka traktuje zdalne systemy plików. Nie pomoże ci to, jeśli chcesz, aby Finder traktował lokalny system plików w ten sposób.


6
Mogę poprosić git o utworzenie struktury kontrolnej .git w katalogu poza moim katalogiem roboczym. Niezależnie od porównania, jeśli nie da się tego zrobić, zapytam o alternatywy dla Findera.
Marco Ceppi,

Szczury, powinienem był wybrać mniej elastyczny przykład. Masz rację co do git, a to przypomina, że ​​zawsze możesz zdecydować się na zgłoszenie problemu z Apple, aby być może przyszła wersja Findera byłaby równie elastyczna.
pohl

Jakoś wątpię, że będzie to miało duży ciężar. Dziękuję za odpowiedź
Marco Ceppi,

1
Nie ma za co. Prawdopodobnie nadają priorytet funkcjom na podstawie częstotliwości reklamacji, więc możesz rozważyć to ponownie. Wpis Wikipedia dla DS_store sugeruje, że sposób metadane są przechowywane zmieniane co najmniej raz w okresie realizacji programu Finder, na podstawie skargi użytkowników. (Kiedyś przechowywał go w katalogu głównym odpowiedniego systemu plików.)
pohl

Czy istnieje sposób, aby nie używać Findera? Chciałbym wiedzieć.
Hoang Huynh,

4

W tym przypadku, TotalFinder nie pozwalają na wyłączenie (no, to naprawdę przekierowuje wszystkie .ds_storepliki w /usr/local/.dscache) tworzenie .ds_storeplików, przez co oni nazywają „ Feature aseptyki


Jeśli odwołujesz się do mojej odpowiedzi, zauważ, że nie powiedziałem, że nie da się tego zrobić. Powiedziałem raczej, że dokument pomocy nie pomoże w przypadku lokalnego systemu plików.
pohl

4
Czy możemy skupić się na udzieleniu odpowiedzi na pytanie, a nie na krytykowaniu odpowiedzi innych ludzi?
Harv

Zakładając, że inni ludzie faktycznie odpowiadają , zamiast po prostu powiedzieć, że nie da się tego zrobić, jasne.
Fałszywe imię

Nie jestem pewien, dlaczego zostało to odrzucone; TotalFinder jest wtyczką Findera, więc prawdopodobnie jest bezpośrednim rozwiązaniem tego pytania.
David

Harv usunął walczący materiał, który spowodował przegłosowanie. Ponownie można modyfikować.
pohl

0

Jeśli wyłączysz możliwość wyświetlania niewidocznych plików, nie zobaczysz ich.


3
Są w moich zamkach i zarządzam wieloma ukrytymi plikami. Bardziej martwi mnie fakt, że przechowuje on metadane obok moich danych. Wygląda na fatalną wadę projektową.
Marco Ceppi,

4
Soooo nie odpowiedź. Jeśli jesteś w lesie i zmierzysz się z niedźwiedziem, zamknięcie oczu nie pomoże.
Fałszywe imię

1
@Marco, możesz rozważyć ponowne sformułowanie pytania na „w jaki sposób mogę przechowywać pliki .DS_store poza moimi zamkami błyskawicznymi?” Problem może być łatwiejszy do rozwiązania i spowodowałby to samo swędzenie.
pohl

1
@Fake Nazwa Ale jeśli jesteś w zoo, i obawia się niedźwiedzie, i trzeba przejść w pobliżu siedlisk niedźwiedzia, zamykając oczy będą pracować, a to o tym, jak niebezpieczne są te ukryte pliki.
CajunLuke

1
@Fake Name Również, jeśli ktoś skonfigurował swój komputer (lub ktoś przyjdzie w przyszłości na to pytanie w tej sytuacji), być może nie wiedział, że pliki te są zwykle ukryte i można je wyłączyć.
CajunLuke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.