Podłącz 2 monitory zewnętrzne do MacBooka Pro


16

Niedawno dostałem MacBooka Pro (Retina) 15 "z mojego biura. Wolę używać laptopa jako komputera stacjonarnego. Mam więc stację dokującą dla mojego komputera Dell, którą podłączałem do 2 zewnętrznych monitorów, klawiatury i myszy. Używam zarówno OS X, jak i Windows za pośrednictwem Boot Camp.

Czy jest coś podobnego w nowym MacBooku Pro (Retina)?

Jeśli nie stacja dokująca, jaka byłaby lepsza alternatywa dla podłączenia 2 zewnętrznych monitorów Dell (obsługa rozdzielczości 1920 * 1080)?

Odpowiedzi:


14

Mam MacBooka Pro Retina. Podłączyłem 27-calowy wyświetlacz Asus bezpośrednio do portu HDMI i 27-calowy wyświetlacz Samsung do portu Thunderbolt poprzez przejściówkę DVI na VGA.

Mam teraz trzy wyświetlacze ułożone poziomo, z całkiem niezłą nieruchomością. Oba wyświetlacze zewnętrzne mają rozdzielczość 1920 x 1080 i są wyposażone w komputer Mac z rozdzielczością Retina 2560 x 1600. Z 15-calowym MacBook Pro Retina możesz zrobić to samo.

Mam nadzieję że to pomoże!!


Na moim MBP pod koniec 2013 r. Ta konfiguracja działa również świetnie z oknami w bootcamp: jeden monitor podłączony do thuderbolt i drugi do hdmi. Próbowałem podłączyć dwa monitory bezpośrednio do piorunów, ale nie działało to dobrze.
Sasha


3

Jeśli masz Apple Thunderbolt Display, to wcale nie potrzebujesz stacji dokującej. Wystarczy podłączyć wyświetlacz do jednego z portów Thunderbolt komputera Mac i użyć wyświetlacza jako stacji dokującej. Ma wiele portów z tyłu - w tym kilka portów USB, gigabitowy port Ethernet, kolejny port Thunderbolt itp.

Możesz podłączyć inny wyświetlacz Thunderbolt (połączony łańcuchowo) do portu Thunderbolt wyświetlacza, lub jeśli masz wyświetlacz DVI, możesz podłączyć go do drugiego portu Thunderbolt MacBooka Pro za pomocą adaptera, lub możesz podłączyć monitor HDMI do portu HDMI po prawej stronie komputera Mac.

Można również połączyć łańcuchowo monitor HDMI lub DVI za pośrednictwem wyświetlacza Thunderbolt, ale tylko wtedy, gdy przechodzi on przez dodatkowe urządzenie .


1

Oferta Belkin, Thunderbolt Express Dockktóra zrobi to, co chcesz.

http://www.belkin.com/au/p/P-F4U055/

Matrox ma podobny produkt, ale ma mniej portów.

http://www.matrox.com/docking_station/en/ds1/

Nie byłem w stanie potwierdzić, że mogę uruchomić dwa monitory, ale w najgorszym przypadku musiałbyś podłączyć drugi monitor do innego portu Thunderbolt lub HDMI na komputerze Mac.

Jeśli chcesz tylko dwa monitory, możesz podłączyć kabel Mini DisplayPort do DVI do obu portów Thunderbolt lub uruchomić jeden monitor DVI, a drugi przez HDMI (pozostawiając wolny port Thunderbolt).


dzięki Tony, wygląda na to, że Hengedock spełni moje wymagania.
Sharath Chandra
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.