com.apple.IconServices zajmujący dużą ilość miejsca na dysku - dlaczego?


10

Dlaczego com.apple.IconServicezajmuje dużo MB na monitorze aktywności? Wiem, że jest to nowa funkcja, począwszy od 10.9.

Znalazłem rozwiązania tego problemu, ale nie znalazłem niczego, co działałoby ... jeszcze.

Nie chcę obniżać wersji systemu OS X, ale interesuje mnie, dlaczego tak się dzieje

com.Apple.IconServicesAgentzużywa 140,9 MB, a na dysku twardym folder /var/folders/randomstring/C/com.apple.IconServiceszajmuje 127,5 MB, choć może wzrosnąć.

Mój dysk twardy ma pojemność 319,21 GB i zostało mi 284,69 GB, ale ostatniej nocy było to 284,82 (nie zainstalowano ani nie odinstalowano żadnych nowych aplikacji, usunięto tylko niektóre pliki tymczasowe / pamięci podręczne), więc nie jestem pewien, czy to część problemu.

Naprawiono uprawnienia do dysku, jak sugerowano w niektórych witrynach Mac; brak istotnych problemów do zgłoszenia.

Czy istnieje sposób, aby utrzymać go w zarządzaniu, nie tracąc ikony off pulpicie lub w menu (I nie wykorzystywane, aby usunąć folder killall Dock, killall Finderrestart po raz pierwszy dowiedział się o com.apple.IconServices).

Zajrzałem na stronę Apple, inni ludzie mają ten sam problem, ale wydaje się, że nie ma na to rozwiązania. (Nie jestem tak pewny rzeczy takich jak Terminal oprócz sudousuwania śmieci, ale to tak daleko, jak to możliwe !!)

Każda pomoc jest bardzo ceniona.


Moje /var/folders/{some random directories}/C/com.apple.IconServices/zajmuje około 1 GB, więc mam wielką ochotę go usunąć. Czy otrzymałeś więcej informacji o tym folderze? dzięki
yorch

2
Jaką prędkość chcesz zrezygnować z darmowego 0,14 GB i podnieść powierzchnię użytkową do 284,83 GB? (lub, co gorsza, stracić prędkość, gdy system odbudowuje pamięć podręczną ikon, aby system mógł działać tak, jak został zaprojektowany?) Jakie rozwiązanie szukasz?
bmike

Odpowiedzi:


6

Szczerze mówiąc, nie martwiłbym się tym zbytnio. Zostało ci dużo miejsca. Mój IconServicesfolder miał około 4 GB i na moim dysku SSD 160 GB pozostało 3 GB miejsca.

Nie potrafię powiedzieć, dlaczego Apple tworzy lub buforuje te pliki w systemie OS X, niestety wydaje się to być tajemnicą. Nic nie mogłem się dowiedzieć.

W każdym razie po uruchomieniu komputera Mac w trybie awaryjnym (przytrzymanie klawisza Shift podczas uruchamiania, aż pojawi się pasek postępu), a następnie ponownym uruchomieniu, otrzymałem 13 GB wolnego miejsca. Spróbuj tego, aby zwolnić więcej miejsca.


1
Uruchomienie w trybie awaryjnym zajęło mi od 1,5 GB za darmo do 11,7 GB. Dobra wskazówka! (Zmniejszyło to IconServices z 1,5 GB do 650 MB.)
Phrogz

1
To samo tutaj. Uruchomienie w trybie awaryjnym, a następnie ponowne uruchomienie uwolniło 16 GB miejsca!
Tobia,

1

Moja ogólna odpowiedź jest taka sama jak w przypadku pattulusa , ponieważ nie usunęłabym żadnych plików w / var / folderach, chyba że miałam plan modyfikacji systemu, aby nie odtwarzać ich ponownie. Zwłaszcza na takim, jak IconServices, w którym buforowane dane szybko odrosną do miejsca, w którym system chce, aby rozmiar pamięci podręcznej był, i spowolni system w międzyczasie podczas jego odbudowy.

Jeśli masz wielu użytkowników (a wszystkie komputery Mac mają użytkowników, którzy nie są twoim głównym kontem administratora), prawdopodobnie nie doceniasz kary za przechowywanie IconServices. Większość komputerów Mac z kilkadziesiąt aplikacji i przez 6 miesięcy lub dłużej w Mavericks będzie miała od 500 MB do 1 GB przestrzeni dyskowej dla każdego użytkownika, który widział IconServices:

Mac:~ bmike$ sudo find /var/folders -name ISCacheTOC -exec sudo ls -l {} + 
-rw------- 1 502       staff      378016 Mar 12 11:10 /var/folders/04/g252hty50k15wmhckgpwfm6w0000gq/C/com.apple.IconServices/ISCacheTOC
-rw------- 1 503       staff      378016 Mar 9 18:08 /var/folders/gh/h072t02n1wngwzzqglbkdk580000gp/C/com.apple.IconServices/ISCacheTOC
-rw------- 1 504       staff      378016 Jan 6 21:55 /var/folders/rk/p7hlxttn44n05r2f_h4m6pmh0000gr/C/com.apple.IconServices/ISCacheTOC
-rw------- 1 bmike      staff      168016 Mar 14 12:19 /var/folders/tv/xyw2rpln7hq4gw2m0prg_src0000gn/C/com.apple.IconServices/ISCacheTOC
-rw------- 1 _securityagent _securityagent 112016 Mar 7 13:27 /var/folders/zz/zyxvpxvq6csfxvn_n00000bh00002w/C/com.apple.IconServices/ISCacheTOC
-rw------- 1 Guest      _guest     112016 Mar 13 08:01 /var/folders/zz/zyxvpxvq6csfxvn_n00000s4000069/C/com.apple.IconServices/ISCacheTOC

W przypadku, gdy usunąłeś użytkowników, przypuszczam, że wyczyszczenie tych plików niczego nie zaszkodzi i zaoszczędzi trochę miejsca. Dla mnie oszczędność miejsca na zamianie / uśpieniu obrazu / skompresowanej pamięci w /private/var/vmzwolnionym miejscu więcej niż deklarowały pamięci podręczne IconService.

Oto jak obliczyć rozmiar wszystkich takich folderów, a jeśli chcesz, możesz odciąć | awk ...tylny koniec, aby zobaczyć przydział każdego użytkownika:

Mac:~ bmike$ sudo find /var/folders -name com.apple.IconServices -exec sudo du -sm {} + | awk '{ sum += $1} END {print sum}'
3032

1
duNarzędzie ma wbudowaną zdolność do wytwarzania łącznie z -cflagą, więc można uprościć polecenia:sudo find /var/folders -name com.apple.IconServices -exec du -shc {} +
JMK

1

W moim szczególnym przypadku NIE pomogło:

killall -KILL com.apple.IconServicesAgent

mkdir -p ${TMPDIR}/com.apple.IconServices

Obserwowałem jednak jego zachowanie

sudo fs_usage -f pathname -w com.apple.IconServicesAgent | grep open

i widział szeroką aktywność w różnych katalogach (w tym VLC i wewnątrz niektórych katalogów usług systemowych, takich jak /System/Library/Extensions/IOStorageFamily.kext/Contents/Resources). Mógłbym ponownie zainstalować VLC, ale IOStorageFamily jest jakby wbudowany ...

W każdym razie, po nieco głębszych badaniach, winowajcą okazał się XtraFinder! Zrestartowałem i zaktualizowałem XtraFinder i do tej pory IconServicesAgent jest cichy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.