Jak znaleźć UDID dla urządzenia z systemem iOS?


10

Jak znaleźć identyfikator UDID dla urządzenia z systemem iOS na komputerach Mac i Windows?


Proszę przedstawić zrzuty ekranu, ponieważ chciałbym się tym podzielić z osobami bardzo nietechnicznymi.
rjstelling

Warto zauważyć, że Apple próbuje skłonić programistów iOS do rezygnacji z uzyskiwania dostępu do UDID / korzystania z niego z powodów związanych z prywatnością, a od marca 2012 r. Aktywnie odrzuca aplikacje, które to robią.
mindless.panda

Odpowiedzi:


13

Możesz śledzić oficjalne instrukcje z Apple KB .

Ten sam sposób działa w przypadku iPhone'a, iPoda i iPada.

Najprościej jest podłączyć iDevice, otworzyć iTunes, kliknąć urządzenie na lewym panelu iTunes, a następnie kliknąć numer seryjny. Twój UDID pojawi się:

zrobiłeś


W iTunes 11 metoda jest taka sama, tylko układ panelu Podsumowanie jest nieco inny.
thSoft

3

Alternatywą dla tych, którzy tak naprawdę nie uruchamiają iTunes (tak, są alternatywy), jest otwarcie System Profiler, dostęp USB section, znajdowanie iPhone'a na liście podłączonych urządzeń w drzewie urządzeń USB.

Na liście iPhone będzie wpis, który mówi serial number. Nie należy tego mylić z numerem seryjnym wymienionym w sekcji Ogólne -> Informacje o ustawieniach iPhone'a. Numer seryjny w Profilu systemu jest równoważny UDID.

Raport systemu z informacji o systemie

Zwróć uwagę, że w programie Lion profil systemu został przemianowany na Informacje o systemie i możesz uzyskać informacje o USB z części sprzętowej raportu o systemie.


1
To bezcenna odpowiedź, ponieważ był to jedyny sposób na uzyskanie identyfikatora UDID mojego telefonu po aktualizacji do wersji beta i zapomnienia o dodaniu identyfikatora UDID do portalu informacyjnego !!!
sorin

0

Chociaż wszystkie opisane dotychczas metody wymagają podłączenia iPhone'a / iPoda Touch / iPada do komputera, w App Store dostępnych jest wiele bezpłatnych aplikacji do znalezienia identyfikatora UDID bez konieczności robienia tego (a tym samym skutecznego działający na Macu, Windowsie i cokolwiek innego).

Tym, którego używam i ogólnie polecam zdalnym klientom, jest Ad Hoc Helper Erici Sadun (zrzut ekranu itp. Pod poniższym linkiem):

http://itunes.apple.com/us/app/ad-hoc-helper/id285691333?mt=8

Który wyodrębnia UDID i umieszcza go w wiadomości e-mail gotowej do wysłania do każdego, kto go potrzebuje, ale szybkie wyszukiwanie w sklepie iTunes „UDID” ujawnia około kilkunastu aplikacji, z których każda ma to zrobić, a każda z nich wykonuj robotę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.